Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, a jakie zdanie macie na temat papierowych nakładek-stosował ktoś? https://allegro.pl/oferta/wc-camperbag-wklad-papier-nakladka-do-toalet-x100-7150172405
Również używamy i polecamy ;)
Czysto i higienicznie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mundek28 napisał:

W handlu są obecnie Thetford Campa Blue 2l. i Thetford Aqua Kem Blue 1,5l. Czy ktoś może napisać jak wygląda porównanie ich skuteczności działania?

Nie ma żadnych istotnych różnic tego, co jest wewnątrz opakowań. Różnica w etykietach i pojemności opakowań wynika z przeznaczenia do dystrybucji. "Aqua Kem Blue" jest przeznaczony do sprzedaży w specjalizowanych sklepach karawaningowych, natomiast "Campa Blue" sprzedawany jest w "sieciówkach" typu OBI, Castorama, Leroy Merlinn, etc.

11 godzin temu, Jerzy i Beata napisał:

Witam, a jakie zdanie macie na temat papierowych nakładek-stosował ktoś? https://allegro.pl/oferta/wc-camperbag-wklad-papier-nakladka-do-toalet-x100-7150172405

Pod literką "C" - hasło "Camperbag"

oraz

https://forum.karawaning.pl/topic/22633-kilka-pytań-kupującego/?do=findComment&comment=532034

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.04.2020 o 03:53, Kristofer napisał:

Nie ma żadnych istotnych różnic tego, co jest wewnątrz opakowań. Różnica w etykietach i pojemności opakowań wynika z przeznaczenia do dystrybucji. "Aqua Kem Blue" jest przeznaczony do sprzedaży w specjalizowanych sklepach karawaningowych, natomiast "Campa Blue" sprzedawany jest w "sieciówkach" typu OBI, Castorama, Leroy Merlinn, etc.

Pod literką "C" - hasło "Camperbag"

oraz

https://forum.karawaning.pl/topic/22633-kilka-pytań-kupującego/?do=findComment&comment=532034

 

@Kristofer mam wrażenie, że niestety jest różnica między "Campa Blue" a "Aqua Kem Blue".

Wcześniej miałem zawsze płyn "Aqua Kem Blue" i nic nie śmierdziało z "szamba" nie zależnie czy zapełniliśmy je po 1 dobie czy po 3 dobach, czy było na zewnątrz ciepło czy gorąco. Ostatnio kupiłem "Campa Blue" i niestety z "szamba" śmierdzi bardzo szybko - w zasadzie już w pierwszej dobie, niezależnie od temperatury na zewnątrz - nie jestem zadowolony z niego pod tym względem. 

Dawki zawsze wg zaleceń producenta, w spłuczce zawsze płyn Thetford różowy również w odpowiednim stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8228]Kristofer[/mention] mam wrażenie, że niestety jest różnica między "Campa Blue" a "Aqua Kem Blue".
Wcześniej miałem zawsze płyn "Aqua Kem Blue" i nic nie śmierdziało z "szamba" nie zależnie czy zapełniliśmy je po 1 dobie czy po 3 dobach, czy było na zewnątrz ciepło czy gorąco. Ostatnio kupiłem "Campa Blue" i niestety z "szamba" śmierdzi bardzo szybko - w zasadzie już w pierwszej dobie, niezależnie od temperatury na zewnątrz - nie jestem zadowolony z niego pod tym względem. 
Dawki zawsze wg zaleceń producenta, w spłuczce zawsze płyn Thetford różowy również w odpowiednim stężeniu.
Ja używam obecnie Campa Blue i nie widzę żadnych różnic względem Aqua Kem Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:
35 minut temu, ondo napisał:
[mention=8228]Kristofer[/mention] mam wrażenie, że niestety jest różnica między "Campa Blue" a "Aqua Kem Blue".
Wcześniej miałem zawsze płyn "Aqua Kem Blue" i nic nie śmierdziało z "szamba" nie zależnie czy zapełniliśmy je po 1 dobie czy po 3 dobach, czy było na zewnątrz ciepło czy gorąco. Ostatnio kupiłem "Campa Blue" i niestety z "szamba" śmierdzi bardzo szybko - w zasadzie już w pierwszej dobie, niezależnie od temperatury na zewnątrz - nie jestem zadowolony z niego pod tym względem. 
Dawki zawsze wg zaleceń producenta, w spłuczce zawsze płyn Thetford różowy również w odpowiednim stężeniu.

Ja używam obecnie Campa Blue i nie widzę żadnych różnic względem Aqua Kem Blue

hmmm może mi się trafiła jakaś gorsza seria, albo stary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ondo napisał:

albo stary ...

Raczej nie, z dwa lata temu znalazłem w garażu 3/4 butelki którą rozpoczął mój tato jak jeszcze miał budę, przeterminowane o ponad 10 lat ? i nie było żadnych różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z automatów do oczyszczania Kota?. Jestem na kempingu gdzie w okolicy nie ma kimika, za to jest automat:). Mam nowa kasetę Dometica i wydaje mi się dużo delikatniejsza od poprzedniego Thedforda... Ktoś, coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 16:01, ondo napisał:

@Kristofer mam wrażenie, że niestety jest różnica między "Campa Blue" a "Aqua Kem Blue".

Wcześniej miałem zawsze płyn "Aqua Kem Blue" i nic nie śmierdziało z "szamba" nie zależnie czy zapełniliśmy je po 1 dobie czy po 3 dobach, czy było na zewnątrz ciepło czy gorąco. Ostatnio kupiłem "Campa Blue" i niestety z "szamba" śmierdzi bardzo szybko - w zasadzie już w pierwszej dobie, niezależnie od temperatury na zewnątrz - nie jestem zadowolony z niego pod tym względem. 

Dawki zawsze wg zaleceń producenta, w spłuczce zawsze płyn Thetford różowy również w odpowiednim stężeniu.

Dokładnie mam takie same wrażenie jak ty Camp Blue już nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, więc tak: w związku z wątpliwościami dotyczącymi skuteczności płynów "Campa ...", opisywanymi w temacie, postanowiłem się upewnić, czy moje informacje na temat tych płynów są aktualne.
Napisałem bezpośrednio do działu "chemii" Thetforda, pytając w ogóle, o płyny mające w nazwie słowo "Campa", czyli czym się różnią od standardowych, np. Campa Blue, Campa Rinse itd. Oto otrzymana odpowiedź:

Odp_Thetford.thumb.jpg.327f6a2de5d7638422ec9fac86057f6d.jpg

Z odpowiedzi wynika, że jest tak, jak pisałem wcześniej: nie ma istotnych różnic pomiędzy płynami, poza marką, opakowaniem i pojemnością butelek.
Te ze słowem "Campa" w nazwie, produkowane są dla popularnych sieciówek, np. OBI, Castorama, Leroy Merlinn etc. Te bez "Campa" powinny być sprzedawane w tradycyjnych sklepach karawaningowych, sportowych i np. na kempingach.

Tyle producent. Nie mam podstaw, aby takiej odpowiedzi nie ufać, dlatego nie doszukiwałbym się przyczyn w produkcie, a raczej w ocenie jego działania, która jest wybitnie subiektywna i na którą może mieć wpływ wiele różnych czynników.
Z drugiej strony patrząc, często mamy w głowie gdzieś zakodowane (ja również), że jednak nie ma to, jak oryginał z karawaningowego sklepu, czyli Aqua Kem Blue i Aqua Rinse :ok:  Może właśnie to powoduje, że płyny "Campa" postrzegamy, jako mniej skuteczne.
Choć osobiście różnic między wspomnianymi płynami nie dostrzegłem, to jednak zawsze szukam płynów bez "Campa" w nazwie, tak na wszelki wypadek :D

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.