Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Strusiek :) . Nie ma chyba takiej potrzeby nawet w wyższych temperaturach w Polsce ponieważ kot nie zdąży Ci zacząć gazować .

Płyn może nie zdążyć rozpuścić zawartości kasety .

 

Arek, wiem tylko inaczej się nie da. 

U mnie 2 kobitki korzystają tylko z WC w cepce (jedynka i dwójka), ja dwójeczka i czasem jedynka jak mi się nie chce iść.

Codzienne opróżnianie nie jest wynikiem gazowania itd ale zapełniania na 90% po jednej dobie :)

 

 

Daj znać jak efekty

Dam, ale to chyba raczej pod koniec wakacji. Teraz jadę na 2 tygodnie na mazury więc chyba Tornado wykończę, druga połowa sierpnia i wrzesień, przypadły by na kempi. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie 2 kobitki korzystają tylko z WC w cepce (jedynka i dwójka), ja dwójeczka i czasem jedynka jak mi się nie chce iść.

Codzienne opróżnianie nie jest wynikiem gazowania itd ale zapełniania na 90% po jednej dobie :)

 

Piotruś, ogranicz szamkę, szlaban na gary, to nie będziesz musiał codziennie pedałować. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 kobitki korzystają tylko z WC w cepce (jedynka i dwójka), ja dwójeczka i czasem jedynka jak mi się nie chce iść.Codzienne opróżnianie nie jest wynikiem gazowania itd ale zapełniania na 90% po jednej dobie :). Piotruś, ogranicz szamkę, szlaban na gary, to nie będziesz musiał codziennie pedałować. :]
U mnie przy 3 kobitkach to samo. Max 2 dni :( co one piją :(Wysłane za pomocą Tapatalk.

 

To ja wtrące się do rozmowy...Tornado tabletki do kasety i kot po 2dniach ma zapach jak z południowej Afryki domu.. masakra. 3dni to już do wywalenia.Nie polecam tych tabletek do ciepłych krajów.Wracam do płynu niebieskiego Tornado. Dobry i niegazował. :D
Używałem droższych zagranicznych tabletek jeszcze większy dramat. Teraz mam polskie chyba tornado, trochę lepiej. Płyny generalnie najlepsze ale nie lubię wozić butelek :)Wysłane za pomocą Tapatalk. Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, wolę chyba polatać a za to mam pyszne śniadanko, obiad i kolację ;).

Inaczej dziewczyny sobie pochodzą, a jak tylko i ja się będę musiał z lodówką zapoznać :(.

Tak ja znam się z kotem a dziewczyny z lodówką i wszyscy wiemy co i do kogo należy w obowiązkach :D :D

 

@witus, jak to co, wodę na oczyszczenie i colę do drnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strus251 ale bilans mi się nie sumuje, ja więcej piję mniej zawracam, one odwrotnie ... Chyba, że podpijają jak nie patrzę ;)

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie 5 z czego ja i moja luba synek i córka bo 2 syna nie liczę ma dopiero 11 miesięcy to na 3 dni starcza. Nie wiem co wy wydalacie może ściepy ze śniadania obiadu i kolacji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie tabletek firmy Domatic i Tornado. Przez dwa tygodnie w Szwecji używałem naprzemiennie jednych i drugich. Niestety, Tornado spisywały się dużo gorzej - śmierdziało. Dlatego ostatecznie przestaliśmy je w końcu używać i pod koniec wyjazdu szły już tylko saszetki Domatic. Płyn Tornado - niebieski - był dobry, ale tabletki są wygodniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy Tornado. Nic nie śmierdzi, kasetę opróżniam co 2-3 dni. Zdarzyło się, że kaseta do połowy zalana stała tydzień i nic. Żadnego smrodku. Dodać jednak muszę że wlewam trochę więcej niż zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie tabletek firmy Domatic i Tornado. Przez dwa tygodnie w Szwecji używałem naprzemiennie jednych i drugich. Niestety, Tornado spisywały się dużo gorzej - śmierdziało. Dlatego ostatecznie przestaliśmy je w końcu używać i pod koniec wyjazdu szły już tylko saszetki Domatic. Płyn Tornado - niebieski - był dobry, ale tabletki są wygodniejsze.

Dołączona grafika

 

Miałem te Dometic, zupełnie nie działały.

 

Dołączona grafika

 

Te wydają się sporo lepsze, ale nie testowałem w upałach.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tabletek Tornado nie jestem zadowolony, wrzucałem dwie do kasety i kibelek wykorzystywany tylko do 1, a zapach był mało ciekawy.

Co konkretnie się z nimi dzieje. Kupiłem dwie fiołki na próbę. Bardzo intensywnie pachną na początku, po co dwie sztuki ?

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy Tornado. Nic nie śmierdzi, kasetę opróżniam co 2-3 dni. Zdarzyło się, że kaseta do połowy zalana stała tydzień i nic. Żadnego smrodku. Dodać jednak muszę że wlewam trochę więcej niż zaleca producent.

Jakie ilości dajesz ? Ja wlewam 150 na 20 litrowy zbiornik a do spłuczki producent zaleca 100ml na 15 litrów wody ja daję też 150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie się z nimi dzieje. Kupiłem dwie fiołki na próbę. Bardzo intensywnie pachną na początku, po co dwie sztuki ?

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Wituś, bo jedna było za mało, to próbowałem dwie, a i potem byłem mało zadowolony, to dalej dawałem dwie żeby się tego pozbyć, a szkoda mi wywalić było.

A co do pytania, to po otwarciu kibelka nie za ciekawy zapach się wydostawał z kasety, pomimo opróżniania co drugi dzień, nigdy nie czekałem do zapełnienia tylko systematycznie opróżniałem.

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś, bo jedna było za mało, to próbowałem dwie, a i potem byłem mało zadowolony, to dalej dawałem dwie żeby się tego pozbyć, a szkoda mi wywalić było.

A co do pytania, to po otwarciu kibelka nie za ciekawy zapach się wydostawał z kasety, pomimo opróżniania co drugi dzień, nigdy nie czekałem do zapełnienia tylko systematycznie opróżniałem.

Może one się szybko przeterminowują? Moje zamawiałem z trzy tygodnie temu kurierem do lasu. Użyłem dopiero 3 tabletki. W porównaniu do zachodnich nie są w żelowanych rozpuszczalnych saszetkach więc może jak leżą dłużej tracą swoje właściwości. Myślę, że też pomaga spłukiwanie różowym płynem w spłuczce, przez chwilę nie miałem bo zabrakło i była różnica. Fajnie, że się coś dzieje z tabletkami bo łatwiej je przechowywać i dozować. Ucieszyłem się z tornado, zobaczę jak będzie w upałach i po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ilości dajesz ? Ja wlewam 150 na 20 litrowy zbiornik a do spłuczki producent zaleca 100ml na 15 litrów wody ja daję też 150

U mnie jest kibel obracany, w związku z czym mam małą spłuczkę i małą kasetę. Wlewam tu i tu po około 200ml. Nie wiem czy się finansowo kalkuluje takie używanie, ale płyny ładnie pachną i zmieniać póki co nie będę.

A w ogóle to zrobię eksperyment :). W czwartek wieczorem przyjechaliśmy z kasetą zapełnionom do połowy. Póki co temperatura jest 24-26. Na razie wszystko stoi nie ruszone, nie czuć zapachów. Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczymy co będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.