Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał płynów do wc Campi? Nie umiem nic i o ich znaleźć.

 

Mam podobne zdanie o tych płynach :no:  , jak Koledzy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tornado Blue w połączeniu z różowym jest ok. :)

Ale ci co mają jeden zbiornik na wodę do picia i spłukiwania to Blue jest ciut mało wydajny (śmierdzi i gazuje).

Thetford u mnie wygrywa :D sam niebieski i komfort uzywania.

Tornado mógłby coś zmienić w recepturze abym powrócił do ojczystej marki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam thetforda. Ale mam pytanie co do niebieskiego płynu. Ostatnio w kenie widziałem jakiś nowy lawendowy niebieski płyn. Ktoś używał? Chodzi mi o to czy ten lawendowy zapach jest jakiś mocno odczuwalny czy tylko ,,zalatuje,, tą lawendą. Bo jak to drugie to mógłby być dobry, ale nie lubię takich ostrych lawendowych zapachów, np w żwirkach dla kotów są takie mocne lawendowe zapachy że aż w oczy szczypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtego roku używam tabletek zamiast płynu . Tabletki Tornado doskonale się sprawdzają . Jedna tabletka jest na 20 l ale można podzielić i wrzucać połówkę na 10 l . Nie rozlewa się ,mniejszy kłopot niż z płynami . W tym roku kupiłem na wiosennym spotkaniu takie kostki do WC zafoliowane .Folia się rozpuszcza więc wrzucamy całe i nie ma kłopotów, nie brudzą rąk . Jest tylko jeden mankament jeżeli chce się podzielić taką kostkę na 10 l  to nie da rady . Po przecięciu foli zawartość wysypuje się . Tak wiec do toalet 10 l lepsze są Tornado bo można je przełamać  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego  przeważnie  piszecie o niebieskich  czy są najlepsze  bo są jeszcze  czerwone i zielone  mowa o Tornado   a czytam już  któryś raz że niebieskie  podpowiedzcie  o co chodzi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtego roku używam tabletek zamiast płynu . Tabletki Tornado doskonale się sprawdzają . Jedna tabletka jest na 20 l ale można podzielić i wrzucać połówkę na 10 l . Nie rozlewa się ,mniejszy kłopot niż z płynami . W tym roku kupiłem na wiosennym spotkaniu takie kostki do WC zafoliowane .Folia się rozpuszcza więc wrzucamy całe i nie ma kłopotów, nie brudzą rąk . Jest tylko jeden mankament jeżeli chce się podzielić taką kostkę na 10 l to nie da rady . Po przecięciu foli zawartość wysypuje się . Tak wiec do toalet 10 l lepsze są Tornado bo można je przełamać .

Serio działają, ostatnio po dwie wrzucałem bo lipa była. Czekam aż się skończą wracam do płynów Thetforda.

A dlaczego przeważnie piszecie o niebieskich czy są najlepsze bo są jeszcze czerwone i zielone mowa o Tornado a czytam już któryś raz że niebieskie podpowiedzcie o co chodzi

Niebieski daje radę. Różowy zwykle do spłuczki. Inne kolorki to jakieś ecowynalazki, nie pamietam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski, to standard, zielony - teoretycznie biodegradowalny. Korzystałem z obydwu, nie widziałem różnicy, więc kupuję od jakiegoś czasu wyłącznie zielony. Skoro nie ma różnicy, to czemu nie przysłużyć się ekologii? Nie mylić z ekoterroryzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie widze sensu nawet ekonomicznego, niebieski tego wynalazku 2L 50zl a thetforda 57zl. Praktycznie żadna różnica

Campi kosztuje tyle co Tornado, czyli 30zł w Allcampie. Przy 50 nie pytał bym :)

 

Zamówiłem dla odmiany zielone Tornado. Niebieski mi się sprawdzał od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecę tornado w tabletkach. Jest dużo gorszy od saszetek thetforda, które dotychczas używałem i wrócę do nich po wykorzystaniu tornado. Z minusów to gorzej rozkłada fekalia, bardziej czuć zapachy z toalety, sam ma mocno chemiczny zapach i też go czuć przez jakiś czas po użyciu, gorzej się dozuje bo te tabletki lubią się skleić.

Mieszkam w przyczepie z konieczności już około 2 miesiące i chciałem zaoszczędzić ale nie warto.

 

 

Dołączona grafika

 

Wymęczone na tapata

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.