Skocz do zawartości

Który napęd - mover wybrać?


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Dodi napisał(a):

Masz na myśli to, że zbyt wysokie ciśnienie w kołach powoduje małe ugięcie opony, a tym samym opór przy odsuwaniu napędu ?

Raczej w drugą stronę, że zbyt małe ciśnienie (nieprawidłowe) powoduje, że mover musi być bardziej dociśnięty do koła i wskaźnik może wtedy wejść na czerwone pole. Ale jak wspominałem, u mnie założone wszystko zgodnie z instrukcją, na nominalnym ciśnieniu i wskaźnik dochodzi prawie do końca zielonego pola. Uważam, że nie ma w tym nic nieprawidłowego i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Raczej w drugą stronę, że zbyt małe ciśnienie (nieprawidłowe) powoduje, że mover musi być bardziej dociśnięty do koła i wskaźnik może wtedy wejść na czerwone pole. Ale jak wspominałem, u mnie założone wszystko zgodnie z instrukcją, na nominalnym ciśnieniu i wskaźnik dochodzi prawie do końca zielonego pola. Uważam, że nie ma w tym nic nieprawidłowego i tyle. 

Ciekawe  czy odłączenie docisku jest wysterowane przez czujnik krańcowy czy pobór prądu odczytywany w centralce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dodi napisał(a):

Może ktoś z Was posiada Enduro EM303A+ ?

Kiedy napęd jest dosuwany dzieje się to wg mnie pod zbyt dużym obciążeniem . Wskaźnik nie dochodzi na pole czerwone ale na koniec pola zielonego (przed czerwonym). Odległość rolki od opony prawidłowa (20mm).

p.s podobny mover to chyba Obelink Excellent (automat)

Tak to wygląda na starcie:

IMG_3054.JPG

Tak na zakończeniu:
IMG_3056.JPG

No a tu film. U sąsiadów niestety kostkę robią i piła do betonu chodzi :oslabiony: (żeby zaraz nie było hejtu że ten obelink to po dźwięku słychać że zepsuty) :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii

mam próbę , możesz przyglądnąć się czy w końcowym etapie dosuwania (kiedy słuchać duże obciążenie silnika) element movera przymocowany do ramy delikatnie się wygina w stosunku do przyczepy ?

Po dosunięciu kiedy popatrzyłem na profil łączący pod przyczepą to widać że jest wygięty w pałąk, kiedy włączyłem odsuwanie to widać jak wraca do stanu pierwotnego (prosta linia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dodi napisał(a):

@Tomii

mam próbę , możesz przyglądnąć się czy w końcowym etapie dosuwania (kiedy słuchać duże obciążenie silnika) element movera przymocowany do ramy delikatnie się wygina w stosunku do przyczepy ?

Po dosunięciu kiedy popatrzyłem na profil łączący pod przyczepą to widać że jest wygięty w pałąk, kiedy włączyłem odsuwanie to widać jak wraca do stanu pierwotnego (prosta linia). 

Najwcześniej w weekend będę mógł zerknąć. O który element dokładnie Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomii napisał(a):

Najwcześniej w weekend będę mógł zerknąć. O który element dokładnie Ci chodzi?

Dziękuje .

Kiedy rolki są dociśnięte to spoglądając na profil zamknięty łączący prawy i lewy silnik (pod przyczepą) u mnie jest lekko  wygięty . Jak pracuje profil widać przy dosuwaniu i odsuwaniu. Zastaniam się czy u mnie jest wszystko OK. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, szykuje nowy nabytek Hobby 610 UL i chce dołożyć mover, dmc 1900 kg i dwie ośki. Najchętniej kupiłbym używkę i sam ją założył, ale gdzie nie zadzwonię to inne opinie, jedni mówią, że do dwuośki tylko 4 silniki, inni, że spokojnie 2 dadzą radę tylko promień skrętu jest większy. Wczoraj poczytałem o Truma SE i TE, TE to wersja do dwuośki i w instrukcji jest informacja, że różnica polega na tym, że przy obrocie jeden silnik chodzi ciągle, a drugi impulsowo, to zrozumiałe bo środek osi obrotu jest między osiami i rwałoby opony. Jaka jest naprawdę różnica między zestawami 2 silnikowymi do 1- i 2- osiowej przyczepy ? Kwestia zmiany sterownika? Kodowania? Jakiejś "zworki" albo schematu podłączenia? Ktoś ma w dwuosiowej zestaw na jednej osi i coś podpowie ? Ceny za 4 silnikowe zestawy są trochę chore :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 20:15, Honzik07 napisał(a):

A jest tu może ktoś kto używa kółka podporowe go z napedem

O tym była już mowa wiele razy. Może na płaskim asfalcie albo betonie ma szanse. W warunkach campingowych - trawa, piach, krawężniki to chiński gadżecik, kasa wywalona w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i jak z tym Obelink Prestige 2? Sypie się Wam, czy działa spoko? Czy wygląda na szmelc, który długo nie podziała? Czujecie, że to wytrzyma te 10 lat? Czy da się dobrać części zamienne? Wiem, że istnieją stare i niezniszczalne produkty, nowe i badziewne, a także nowe i dobre. W tym wątku jednak niewiele się wyjaśniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

No i jak z tym Obelink Prestige 2? Sypie się Wam, czy działa spoko? 

Swój używam od 2021 roku, więc po dwóch sezonach napiszę, że jest OK i nie żałuję ani złotówki. Mój kręgosłup też ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.