Skocz do zawartości

Który napęd - mover wybrać?


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, jacekzoo napisał(a):

Głupie porównanie ?‍♂️  

 

tak samo jak to dlaczego ceramiczna plomba do zęba wielkości połowy paznokcia kosztuje 1300zł plus montaż, a ceramiczny kibel bez porównania większy 200zł ?

Ceramiczny kibel nie ma prawdopodobnie nic wspólnego z ceramiczną plombą. Natomiast pralka i mover to produkty cechujące się licznymi podobieństwami mimo różnego zastosowania. I choć z pewnością istnieją rynkowe powody, dla których jest taka różnica w cenie, to zdziwienie z tego powodu jest zwykłą ludzką reakcją. Nigdy nie masz powodów do zdziwienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczny kibel nie ma prawdopodobnie nic wspólnego z ceramiczną plombą. Natomiast pralka i mover to produkty cechujące się licznymi podobieństwami mimo różnego zastosowania. I choć z pewnością istnieją rynkowe powody, dla których jest taka różnica w cenie, to zdziwienie z tego powodu jest zwykłą ludzką reakcją. Nigdy nie masz powodów do zdziwienia?
Jakie jest podobieństwo pomiędzy pralką a moverem? Rozumiem że pralka jest podobna do suszarki, ale do movera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka nie ma pilota :D

Pawłowi zapewne chodziło, że i jedno i drugie ma elektronikę, mechanikę/silniki.

Myślę, że tu chodzi o kwestę skali sprzedaży i o konkurencję oraz magiczne słowo "karawaning".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał(a):

Pralka nie ma pilota :D

Pawłowi zapewne chodziło, że i jedno i drugie ma elektronikę, mechanikę/silniki.

Myślę, że tu chodzi o kwestę skali sprzedaży i o konkurencję oraz magiczne słowo "karawaning".

Samochód też ma elektronikę, mechanilkę i silniki. I kosztuje kilkadziesiąt razy więcej niż pralka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lbuster napisał(a):

Pralka nie ma pilota :D

Pawłowi zapewne chodziło, że i jedno i drugie ma elektronikę, mechanikę/silniki.

Myślę, że tu chodzi o kwestę skali sprzedaży i o konkurencję oraz magiczne słowo "karawaning".

Tak, o to mi chodziło. A zaskoczyło mnie to, że prawdopodobnie aspekty z drugiego akapitu robią aż tak ogromną cenę. 

20 minut temu, jacek00 napisał(a):

Samochód też ma elektronikę, mechanilkę i silniki. I kosztuje kilkadziesiąt razy więcej niż pralka ;) 

Samochód jest znacznie cięższy, znacznie bardziej skomplikowany, obłożony większymi regulacjami i są w stosunku do niego większe wymagania odnośnie bezpieczeństwa. Porównując intuicyjnie koszt zwykłego samochodu i zwykłej pralki, nie dziwi mnie różnica w cenie. 

Pralka i samochód to też tak bardzo różne produkty, że dość słabo intuicją czuję porównania. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Paweł napisał(a):

Tak, o to mi chodziło. A zaskoczyło mnie to, że prawdopodobnie aspekty z drugiego akapitu robią aż tak ogromną cenę. 

Samochód jest znacznie cięższy, znacznie bardziej skomplikowany, obłożony większymi regulacjami i są w stosunku do niego większe wymagania odnośnie bezpieczeństwa. Porównując intuicyjnie koszt zwykłego samochodu i zwykłej pralki, nie dziwi mnie różnica w cenie. 

Pralka i samochód to też tak bardzo różne produkty, że dość słabo intuicją czuję porównania. 

Ale to Ty próbujesz udowodnić niewiadomo co, porównując mover do pralki. Przecież porównywanie movera do jakiegokolwiek urządzenia gospodarstwa domowego nie ma sensu. Bo czemu porównujesz coś do pralki a nie np do Thermomixa, który kosztuje z 6k. 

Każde urządzenie z jakiegoś powodu kosztuje ile kosztuje. Mover to też kwestie bezpieczeńśtwa, jakieś atesty, patenty i inne szmery bajery. Do tego niszowa produkcja, bo raczej nikt nie produkuje moverów w setkach tysięcy sztuk. I cena automatycznie robi się dużo wyższa

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale to Ty próbujesz udowodnić niewiadomo co, porównując mover do pralki. Przecież porównywanie movera do jakiegokolwiek urządzenia gospodarstwa domowego nie ma sensu. Bo czemu porównujesz coś do pralki a nie np do Thermomixa, który kosztuje z 6k. 

Zostawmy to. To była dygresja, a ogólnie ciekawi mnie, czy taniej wyjdzie kupić i eksploatować mover nowy, czy używany z dobrego źródła. Czy możesz Jacku podać namiar do przedłużonej gwarancji Obelinka za pośrednictwem Enduro, o której wspominałeś? To jest istotny element tej układanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł Paweł napisał(a):
Zostawmy to. To była dygresja, a ogólnie ciekawi mnie, czy taniej wyjdzie kupić i eksploatować mover nowy, czy używany z dobrego źródła. Czy możesz Jacku podać namiar do przedłużonej gwarancji Obelinka za pośrednictwem Enduro, o której wspominałeś? To jest istotny element tej układanki. 

To nie jest przedłużona gwarancja obelinka u enduro, a przedłużona gwarancja moverow enduro. Ja swój zarejestrowałem, bo jak wspominałem jest to Enduro w obudowie obelinka i normalnie przeszedł rejestrację i przedłużyło mi gwarancje. A czy to coś warte? Nie mam pojęcia

A strona jest tutaj: https://www.enduro-europe.eu/nl/garantie+registratieformulier

Tylko jak ja się rejestrowałem, to było wyraźnie napisane z że dzięki rejestracji mamy przedłużoną gwarancję (chyba do 3 lat). Teraz już takiej informacji nie widzę więc nie wiem na co ta rejestracja. Może już nie ma tej opcji przedłużania gwarancji w zamian za rejestrację produktu

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Skoro ten obelink to jest przestarzała konstrukcja to ja chętnie zobaczę jak w środku wygladają te nowsze, topowe konstrukcje. @Gibbon spod lasu masz jakieś fotki współczesnej konstrukcji a nie jakiś przestarzałych sprzętów sprzed 20 lat?

Myślałem że rozmawiamy o  napędzie Obelink Prestige 2, a nie excellent, którego to zdjęcie dołączyłeś. Wiadomo że to w sumie E303 i przeniesienie napędu jest na zębatkach i dekiel jest z uszczelką. Pisałem typowo o Prestige (e203).

 W odpowiedzi na post szary11 - musiałeś trafić na felerny model i to z pierwszej serii, bo my na ok 50 sztuk Se/Te mieliśmy jeden przypadek głośnej pracy przekładni. Nowsze modele Se/Te mają już przekładnie skręcane zamiast nitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Myślałem że rozmawiamy o  napędzie Obelink Prestige 2, a nie excellent, którego to zdjęcie dołączyłeś.


Już nawet nie ogarniasz komu odpisujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

To nie jest przedłużona gwarancja obelinka u enduro, a przedłużona gwarancja moverow enduro. Ja swój zarejestrowałem, bo jak wspominałem jest to Enduro w obudowie obelinka i normalnie przeszedł rejestrację i przedłużyło mi gwarancje. A czy to coś warte? Nie mam pojęcia https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png

A strona jest tutaj: https://www.enduro-europe.eu/nl/garantie+registratieformulier

Tylko jak ja się rejestrowałem, to było wyraźnie napisane z że dzięki rejestracji mamy przedłużoną gwarancję (chyba do 3 lat). Teraz już takiej informacji nie widzę więc nie wiem na co ta rejestracja. Może już nie ma tej opcji przedłużania gwarancji w zamian za rejestrację produktu

Nie znalazłem tam informacji o tym, że można Obelinka zarejestrować na gwarancję u Enduro i nie ma w opcjach rejestracji do wyboru moverów Obelink. Nie widzę zatem powodu, by firma Enduro miała uznawać Obelinka zarejestrowanego jako Enduro tylko dlatego, że kiedyś sprzedawała podobny produkt. Zatem Obelink ma 2 lata rękojmi (czy jest na gwarancji - nie sprawdzałem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nie znalazłem tam informacji o tym, że można Obelinka zarejestrować na gwarancję u Enduro i nie ma w opcjach rejestracji do wyboru moverów Obelink. Nie widzę zatem powodu, by firma Enduro miała uznawać Obelinka zarejestrowanego jako Enduro tylko dlatego, że kiedyś sprzedawała podobny produkt. Zatem Obelink ma 2 lata rękojmi (czy jest na gwarancji - nie sprawdzałem). 


Mój model EM303A swojego czasu został normalnie zarejestrowany po numerze seryjnym i dostałem maila z potwierdzeniem że mam przedłużoną gwarancję.

Ale jak pisałem, kiedyś to wyglądało inaczej. Ja swój mover rejestrowałem 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Jakie jest podobieństwo pomiędzy pralką a moverem

Takie jak między plombą a kiblem ? tak samo jak kiblem ciężko się gryzie tak pralką ciężko ustawia budę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak między plombą a kiblem tak samo jak kiblem ciężko się gryzie tak pralką ciężko ustawia budę
Za to kibel jest w przyczepie czyli jest jakiś element wspólny z moverem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.