Skocz do zawartości

Który napęd - mover wybrać?


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, bl13 napisał(a):

Obelink wprowadzil nowe zasady dla zamowien bez VAT. Owszem mozna tak kupowac, ale z odbiorem osobistym: https://www.obelink.pl/zakupy-bez-podatku-vat 

To jest w ogóle ciekawe, bo zgodnie z przepisami zakupu bez VAT można dokonać w przypadku gdy towar jest transportowany za granicę. Jeśli dostawa odbywa się na terenie kraju, w którym zarejestrowany jest sprzedawca to FVAT nie może być bez VATu.

Kilka razy miałem taki przypadek, że zamawiałem coś z DE i adresem odbioru było DE i nie mogli mi wtedy wystawić FVAT bez VATu, mimo że zamówienia dokonywałem z NIP EU. Analogicznie robi Amazon. Kupujesz coś np. z włoskiego Amazona, ale że towar wysyłany jest z polskiego magazynu to automatycznie doliczą Ci polski VAT i nie dokonasz zakupu bez VATu. Ale jeśli towar wysyłają spoza PL to już problemu nie będzie. 

20 minut temu, bl13 napisał(a):

Nie ma mozliwosci wysylki - potwierdzalem rowniez mailowo z nimi.

A na tej stronie piszą tak:

image.thumb.png.f991a7db36d74eb9c04e0c267a2a1882.png

Ja ostatni raz kupowałem coś u nich w maju 2023 roku i normalnie dokonałem zakupu bez VAT wg tej procedury i towar wysłali mi do domu. Nie rozumiem skąd u nich takie zmiany, które w dodatku są niezgodne z prawem.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

takim klientom sklepy muszą naliczać VAT z kraju, z którego nabywają.

Precyzując - naliczają VAT jaki obowiązuje w kraju dostawy. Jeśli ja kupię z PL towar prywatnie w DE z dostawą do DE to VAT będzie 19% a nie 23% - testowane wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

Precyzując - naliczają VAT jaki obowiązuje w kraju dostawy. Jeśli ja kupię z PL towar prywatnie w DE z dostawą do DE to VAT będzie 19% a nie 23% - testowane wielokrotnie.

Tak, z dostawą do DE zostawią CI VAT z miejsca zakupu. Jeśli zamówisz z DE do PL to sklepy potrafią już naliczać polski VAT. Obelink tak od dawna przecież robił. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mi ćwieka, jadę po internetach i brak informacji o takim rozliczeniu, o jakim pisze obelink dla przedsiębiorców. Jutro zadzwonię do US i będę ich męczył. W teorii jak jest naliczony VAT PL to można go odliczyć, w praktyce może być jakiś haczyk:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zacząłem szukać jeszcze u Germańców. Znalazłem 

https://www.berger-camping.com/item/berger-titanium-maneuvering-aid-tandem-axle-221076?varid=389201

Koszt 749 EUR. Wychodzi taniej niż obelink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zacząłem szukać jeszcze u Germańców. Znalazłem 
https://www.berger-camping.com/item/berger-titanium-maneuvering-aid-tandem-axle-221076?varid=389201
Koszt 749 EUR. Wychodzi taniej niż obelink.
I to tak naprawdę ten dokładnie mover:
https://www.purpleline.com.au/product/quattro-titanium/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bluedragon napisał(a):

Swoją drogą to zacząłem szukać jeszcze u Germańców. Znalazłem 

https://www.berger-camping.com/item/berger-titanium-maneuvering-aid-tandem-axle-221076?varid=389201

Koszt 749 EUR. Wychodzi taniej niż obelink.

Ja go wlasnie zamowilem do siebie bo Obelink zaczal robic problemy. +30euro wysylka i przetworzenie zamowienia z dostawa zajmuje 1,5tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też dostałem maila, że tylko z odbiorem osobistym bez Vat. W koszyku zakupy za 12 koła, sporo vatu do odliczenia. Trzeba popytać w innych sklepach.
Polecam campingwagner.de. Podajesz VAT i z automatu masz ceny netto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wlasnie zamowilem do siebie bo Obelink zaczal robic problemy. +30euro wysylka i przetworzenie zamowienia z dostawa zajmuje 1,5tygodnia. 
Płatna (droższa) wysyłka dla B2B to był u nich standard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Germanię, do najbliższego sklepu mam 1,5 h, więc jadę. Rozmawiałem z Panią z US w sprawie faktury z Obelinka. Generalnie dla niej wydawało się logiczne, że jeżeli jest polski VAT, to można go odliczyć, ale pewna nie była i powiedziała, że muszę wystąpić o interpretację do naczelnika. Olałem temat i Berger będzie. Co do zasadności, to moja przyczepa służy za biuro budowy. Czasami się też wypożyczy, co jest potwierdzone wystawioną fakturą. Jak nie jest wypożyczona, to korzystam z niej jako biura budowy. I tego się będę trzymał. Mover potrzebny jest do uatrakcyjnienia do wynajmu, może wtedy będzie większy ruch w interesie. Z drugiej strony łatwiej wyjechać z budowy taka przyczepą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem Berger Titanium 2.0. Wygląda spoko, z montażem poradzi sobie każdy. Sprawdzany na płaskim podejździe, poradził sobie🤪Polecam. Czas montażu z czytaniem instrukcji, piciem kawy i gadaniem z sąsiadem 5h. 

Edytowane przez bluedragon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mail zwrotny przyszedł do mnie z Obelink. Ciekawe czy taką fakturę będzie można rozliczyć. 

Szanowni Państwo,

aby skorzystać z możliwości dokonania zakupów bez naliczonego podatku VAT (wewnątrzwspólnotowych), należy dokonać tego poprzez link:

https://www.obelink.pl/zakupy-bez-podatku-vat

Jest to zamówienie, które nie jest realizowane drogą wysyłkową. Należy po opłaceniu oferty, którą otrzymają Państwo drogą mailową, odebrać je osobiście w naszym sklepie stacjonarnym w miejscowości Winterswijk w Niderlandach.

Składając zamówienie poprzez stronę internetową, gdzie obowiązują ceny brutto, można otrzymać fakturę VAT. Faktura będzie zawierała ceny w polskich złotych, ale będzie wystawiona przez firmę Obelink z siedzibą w Niderlandach. Należy zgłosić nam chęć jej otrzymania po złożeniu i opłaceniu zamówienia.

z poważaniem,

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.