Skocz do zawartości

Który napęd - mover wybrać?


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gibbon spod lasu napisał(a):

Myślałem że rozmawiamy o  napędzie Obelink Prestige 2, a nie excellent, którego to zdjęcie dołączyłeś. Wiadomo że to w sumie E303 i przeniesienie napędu jest na zębatkach i dekiel jest z uszczelką. 

Oj, noc ma swoją moc - nie zwróciłem uwagi na pełną nazwę. Skrótem myślowym uznałem, że każdy mover Obelinka traktowany jest jako budżetowy. Kupiłem oczywiście Excellent, a nie Prestige 2.

Screenshot_20230514_211751_com.android.chrome.thumb.jpg.0a4f9a03f29bdb1117b74fabcbf72eb7.jpg

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Mój model EM303A swojego czasu został normalnie zarejestrowany po numerze seryjnym i dostałem maila z potwierdzeniem że mam przedłużoną gwarancję.

Ale jak pisałem, kiedyś to wyglądało inaczej. Ja swój mover rejestrowałem 2 lata temu.

 

Zarejestrowałeś produkt marki Obelink jako produkt Enduro, więc Enduro potwierdził na bazie podanych przez Ciebie informacji przedłużoną gwarancję. Skoro protoplastą tego modelu Obelinka jest stary model Enduro, to i system numeracji mógł się nie zmienić i pasować w formularzach. Nie widzę na stronie Enduro wzmianki o tym, że można rejestrować produkty innych marek i nie widzę powodu, by z góry zakładać, że tak jest. Nie ma to ekonomicznego uzasadnienia. To ptak, jakby Samsunga zarejestrować jako Apple i liczyć na to, że Apple go w razie czego naprawi na gwarancji. Podejrzewam, że Twoja gwarancja nie zostałaby uznana, kiedy wydałoby się, że im przysłałeś Obelinka zamiast Enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałeś produkt marki Obelink jako produkt Enduro, więc Enduro potwierdził na bazie podanych przez Ciebie informacji przedłużoną gwarancję. Skoro protoplastą tego modelu Obelinka jest stary model Enduro, to i system numeracji mógł się nie zmienić i pasować w formularzach. Nie widzę na stronie Enduro wzmianki o tym, że można rejestrować produkty innych marek i nie widzę powodu, by z góry zakładać, że tak jest. Nie ma to ekonomicznego uzasadnienia. To ptak, jakby Samsunga zarejestrować jako Apple i liczyć na to, że Apple go w razie czego naprawi na gwarancji. Podejrzewam, że Twoja gwarancja nie zostałaby uznana, kiedy wydałoby się, że im przysłałeś Obelinka zamiast Enduro.
A co na Samsung do Apple że używasz tego przykładu jako analogii? Jeśli już koniecznie chcesz poszukać analogii to prędzej ekspres do kawy Phillips które de facto jest produktem Saeco i które bez problemu możesz w Saeco naprawiać mimo, że jest Philipsem.

Nie wiem czy tu jest podobnie, ale skoro producentem mojego movera jest Tradekar (tak wynika z mojej dokumentacji technicznej) który jest producentem Enduro to powinno to działać podobnie jak w przypadku wspomnianego Saeco/Philips. A skoro Tradekar zarejestrował mi produkt po numerze seryjnym i przysłał info i przedłużonej gwarancji to złożyłem że jakoś to weryfikują (np. właśnie na podstawie nr seryjnego i przesłanego dowodu zakupu).

Ale może być jak piszesz i z gwarancji nici. Ale prawdopodobnie się o tym nie przekonam bo mój mover ma już prawie 2.5 roku i ma się dobrze.

Myślę że można zakończyć tą dyskusje bo dalej sensu nie ma tego ciągnąć bo żeby się przekonać należałoby zareklamować mover. A przedłużonej gwarancji Enduro już nie oferuje jak widzę, więc tym bardziej temat jest nieaktualny i nawet nie ma sensu ich o to pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam przyczepę towarową 2 osiową. Zastanawiam się nad montażem movera do niej. W pracy korzystamy z niej w taki sposób, że czasem trzeba wepchnąć ją na jakiś wąski podjazd klienta. Przyczepa pusta waży 700 kg, z jakimiś drobnymi gratami pewnie +300 kg. Manewrujemy nią ręcznie w 4 osoby, względnie bez dużego wysiłku, ale czasem jak mam coś samemu przepchnąć, to nie daję rady z pustą. No i teraz pytanie, czy sprawdzi się mover na jednej osi? Budowa przyczepy wymusza montaż go za tylną osią, inaczej tego nie ogarnę. Przy czym jak manewrujemy, to podnoszę ja na kole manewrowym maksymalnie w górę i wtedy już idzie to względnie łatwo, bo przednia ośka się odciąża. Czy to jest do ogarnięcia moverem Obelink excellent? Jaki aku wypadałoby do niego dobrać? 60ah żelowy będzie ok? Pracował będzie pewnie przez kilka minut max i ogarnę ładowanie z gniazda 13 pin albo mały solar, zobaczymy jak wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model może być i akumulator 65 Ah np. AGM też wystarczy. Jedyne co musisz sprawdzić to wysokość ramy w miejscu montowania moovera. W instrukcji  danego modelu znajdziesz wymaganą ninimalną jej wysokość. W moim ta wysokość to min. 185 mm. Jeżeli jest niższa trzeba zastosować elementy przedłużające wysokość ramy. Kiedyś montowałem moover na takiej ramie i zastosowałem kątowniki z blachy 3 mm dobierając wymiary tego kątownika  tak aby rama miała  ok 185 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki mover polecacie do przyczepy 2 osiowej 2500dmc? P1 cenowo wychodzi względnie, ale czy faktycznie jest aż tak słaby (napęd 2 kół) w porównaniu do np.  Trumy X4? Długa przyczepa to więcej kombinacji żeby dobrze ustawić nie chcę przy tym spędzać pół dnia.

Co ewentualnie innego w dobrym stosunku cena/jakość/możliwości polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michub napisał(a):

Jaki mover polecacie do przyczepy 2 osiowej 2500dmc? P1 cenowo wychodzi względnie, ale czy faktycznie jest aż tak słaby (napęd 2 kół) w porównaniu do np.  Trumy X4? Długa przyczepa to więcej kombinacji żeby dobrze ustawić nie chcę przy tym spędzać pół dnia.

Co ewentualnie innego w dobrym stosunku cena/jakość/możliwości polecacie?

Ja u siebie mam reich active 2.8 i jestem zadowolony. O obracaniu przyczepy wokół własnej osi zapomnij.

Zamawiałem:
https://caravanmovershop.eu/Tandem-4WD/overzicht-1762-Reich-4WD-EasyDriver-Active-2.8.php

I mogę polecić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hipis2020 napisał(a):

Witam. Podepnę się pod temat. Proszę o radę który mover będzie lepszy i czym, oprócz ceny naturalnie, się różnią: obelink excellent automatic napęd II czy obelink prestige II? Ma służyć w Hobby 400. 

Jeden jest automatyczny a drugi półautomatyczny (dociskaszręcznie kluczem/wkrętarką) . Ten tańszy ma przekładnie na łańcuchu, ten droższy na zębatkach. Ten tańszy jest szybszy, ten droższy jest wolniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Proszę o radę który mover będzie lepszy i czym, oprócz ceny naturalnie, się różnią: obelink excellent automatic napęd II czy obelink prestige II? Ma służyć w Hobby 400. 
Też rozważałem te modele a finalnie zamówiłem Reich'a, model EasyDriver Basic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomii napisał(a):

Jeden jest automatyczny a drugi półautomatyczny (dociskaszręcznie kluczem/wkrętarką) . Ten tańszy ma przekładnie na łańcuchu, ten droższy na zębatkach. Ten tańszy jest szybszy, ten droższy jest wolniejszy. 

Dziękuję za odpowiedź. A w użytkowaniu tj. np. żywotność, części zamienne, ewentualna naprawa i w ogóle komfort użytkowania to lepszy automat czy półautomat? Różnica w cenie dość znaczna, dlatego drążę temat:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hipis2020 napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. A w użytkowaniu tj. np. żywotność, części zamienne, ewentualna naprawa i w ogóle komfort użytkowania to lepszy automat czy półautomat? Różnica w cenie dość znaczna, dlatego drążę temat:) 

Dostęp do części - tu chyba to samo. W komforcie użytkowania wygra automat, chyba że ktoś duże odległości musi pokonywać np. pod domem to pół automat może w takim wypadku lepiej się sprawdzić. Różnica w użytkowaniu jest taka że właściciel automatu sięga do schowka po samego pilota, a właściciel pół automatu z schowka bierze klucz i pilota. Jeśli różnica w cenie jest dla Ciebie znacząca to bierz tańszy półautomat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomii napisał(a):

Dostęp do części - tu chyba to samo. W komforcie użytkowania wygra automat, chyba że ktoś duże odległości musi pokonywać np. pod domem to pół automat może w takim wypadku lepiej się sprawdzić. Różnica w użytkowaniu jest taka że właściciel automatu sięga do schowka po samego pilota, a właściciel pół automatu z schowka bierze klucz i pilota. Jeśli różnica w cenie jest dla Ciebie znacząca to bierz tańszy półautomat. 

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia. Teraz pozostaje wybrać co będzie lepsze:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomii napisał(a):

Różnica w użytkowaniu jest taka że właściciel automatu sięga do schowka po samego pilota, a właściciel pół automatu z schowka bierze klucz i pilota.

Czasowo wychodzi podobnie. Wygoda Automatu większa, ale wszystko ma swoją cenę. U mnie przy zakupie było różnicy ok 3000 zł dlatego wziąłem manuala i nie żałuję. Wkrętarka z kluczem do nóżek tak czy siak jest w pogotowiu a dociągnięcie trwa paręnaście sekund. Zaletą automatu (szczególnie dla roztargnionych jest niewątpliwie to, że niektóre da się tak podłączyć, że po podpięciu przyczepy do auta rolki automatycznie się odsuną od kół co pozwoli uniknąć ew. uszkodzenia movera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.