Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

I to nazywa się zonk. Zamawiając cepe najpierw pytałem czy dmc 1500 czy 1700 z możliwością obniżenia.

:ok:  

 

Tak jak u mnie zamówiłem z osią 1500 i taką mam homologację producenta .Więcej już się nie da  ale mniej jak najbardziej :)  I jak miałem mniej na haku to miałem mniej w DR. Teraz mam więcej na haku to mam więcej w DR .Jak kupię Tico to będzie erotico  :laugh: ....     to będzie mniej . 

A jak będę sprzedawał to też się dopasuje  tak jak kupującemu będzie pasowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:ok:

 

Tak jak u mnie zamówiłem z osią 1500 i taką mam homologację producenta .Więcej już się nie da ale mniej jak najbardziej :) I jak miałem mniej na haku to miałem mniej w DR. Teraz mam więcej na haku to mam więcej w DR .Jak kupię Tico to będzie erotico :laugh: .... to będzie mniej .

A jak będę sprzedawał to też się dopasuje tak jak kupującemu będzie pasowało .

Z tico się nie uda. Nie wiem czemu producent nie przewidział montażu haka? Być może ambitna kombi limuzyna była za mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tico się nie uda. Nie wiem czemu producent nie przewidział montażu haka? Być może ambitna kombi limuzyna była za mocna.

Niby brak homologacji producenta a haki są/były oferowane i takie auto widziałem swego czasu na żywo holujący niedużą budkę  :smirk:

 

 

Knaus bardzo ładny :ok: Niech służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, będę demontował swoją markizę Fiamma gdyż kupujemy przedsionek. Markiza jest wsunięta w szynę od przedsionka, proszę o info czy demontaż jest trudną operacją czy w 2 osoby sobie poradzimy? Dodam że idzie ją suwać w tej szynie czyli na stałe nie jest nigdzie skręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od momentu zakupu przyczepy minęło już trochę czasu, myślę że prężnie przygotowujemy się do rozpoczęcia karawaningu z prawdziwego zdarzenia, trochę zakupów udało się w tym czasie dokonać:
krzesła oraz stół, szafka z miejscem na kuchenkę i miską do naczyń, naczynia karawaningowe, jakieś pojemniki, miski, antena do TV, czujnik CO2, Nano butla z propanem, waga pod dyszel, lusterka Milenco Aero oraz opony Fulda do mojego holownika plus kilka innych mniejszych gadżetów a po świętach przyprowadzam przyczepę z zimowania i zaczynamy przygodę od pakowania cepy 2ea7944b62a684635c4769a11a5b0c28.jpg06a0309e903c2b0a30a7058857639eba.jpg3ae3c0ccb57ff5880321b007af8df4bb.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej. Kilogramów braknie
Mam nadzieję że się zmieszczę, po przyprowadzeniu zaraz jadę na wagę. To co kupowaliśmy to na prawdę rzeczy potrzebne do życia na kempingu. A zapomniałem dodać najważniejszego, zamówiliśmy przedsionek Isabella Commodore Seed że stelażem karbonowym. Na prawdę bardzo się rozczaruje jak mi braknie wagi...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie "liznąłeś" przygody z karawaningiem , a tyle gratów nakupiłeś :lol: A jak( twu twu) nie wypali ? Trzeba było w praktyce sprawdzić. pojechać na jakiś wyjazd :rolleyes:

Chociażby przedsionek , na Chorwacji rozłożyłem tylko raz podczas debiutu mojego w tym pięknym kraju, stał 1 dzień i później nigdy na Chorwacji już go nie użyłem, a Ty chyba coś pisałeś że pierwszy wyjazd do Cro. No chyba że będziesz jeździł w jedno miejsce na 2-3 tyg., to może się przyda, ale i tak pamiętam że do przedsionka nie dało się wejść, tak było w nim gorąco :)

 

Na dzień dzisiejszy przedsionek mój od razu poszedł na strych. Ale w sumie po co ja Ci to piszę, każdy musi dojść do tego co potrzebuje sam. A nawet mi po kilku latach tułaczki karawaningowej potrzeby się zmieniają. (choć co do przedsionka prędko mi się nie zmienią :-]  )

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy za sobą kilka wyjazdów pod namiot więc częściowo wiemy z czym to się wiąże, ponadto jesteśmy bardzo zmotywowani i już nie możemy się doczekać pierwszych wyjazdów. Przedsionek ma przecież wypisane okna więc nie widzę przeszkód ale np majówkę spędzamy w Łebie, mamy 2 dzieci, rowery więc na pewno będzie wykorzystywany z każdym wyjazdem. Co do wożenia części klamotów w aucie może być ciekawie jak zapakuje 4 osoby, bagaże, boks na dach plus jeszcze cepa na haku zobaczymy jak sobie zestaw poradzi z takim obciążeniem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że auto też ma określoną ładowność i nie można go obciążać w nieskończoność ;)

co do przedsionka to sam wypraktykujesz, jak kupowałem swoją pierwszą przyczepę to przedsionek też uważałem za obowiązkowe wyposażenie i nie rozłożyłem go ani razu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borek6 napisał:

Mamy za sobą kilka wyjazdów pod namiot więc częściowo wiemy z czym to się wiąże, ponadto jesteśmy bardzo zmotywowani i już nie możemy się doczekać pierwszych wyjazdów.

Dlatego myślę , że będzie dobrze :) i wkręcisz się jak większość "świrów" na tym forum :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suzu4x4 napisał:

co do przedsionka to sam wypraktykujesz, jak kupowałem swoją pierwszą przyczepę to przedsionek też uważałem za obowiązkowe wyposażenie i nie rozłożyłem go ani razu :lol:

Wiele osób tak myśli, sam jestem tego najlepszym przykładem. Przedsionek użyłem raz :D

A i tak najlepsi są ludzie, co skreślają przyczepę tylko dlatego, że przedsionka nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.