Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zależy od układu, podobnie jest u mnie, z przodu tylko butla i spluczka a w podkowie cały przedsion i mam 65kg. Gdybym cokolwiek wsadził do schowka pod francuzem to nacisk mi rośnie.

 

Ale nacisk to kwestia załadowania, bardziej bym się martwił ładownością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przecież wody nikt mu nie karze wozić. Jasne dużo nie jest ale też mnie ma tragedii. Najwyżej rowery na samochód. Ja mam identyczną sytuację a nawet jeszcze mniej.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się na zapas naciskami. Wyjdzie w praniu.

http://forum.karawaning.pl/topic/12892-baga%C5%BCnik-rowerowy/page-16

U mnie też trzy rowery na dyszlu i jest dobrze ;)

 

Zajrzałem w Twój temat, moja tabliczka znamionowa wygląda identycznie jak Twoja (poniżej), tyle że wartosci mam 1300 a nie 1500, na dole równiez 100

http://forum.karawaning.pl/uploads/monthly_05_2017/post-8412-0-17777600-1495050370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem w Twój temat, moja tabliczka znamionowa wygląda identycznie jak Twoja (poniżej), tyle że wartosci mam 1300 a nie 1500, na dole równiez 100

http://forum.karawaning.pl/uploads/monthly_05_2017/post-8412-0-17777600-1495050370.jpg

Zważ ją z czystej ciekawości i dla własnej świadomości. Mi i tak brakuje te 1500 jak się spakuje na wakacje 2+1 i zabiorę trzy rowery. Lokalnie się nie martwię, a nawet jak bym miał jechać przez At, to mam co przerzucić do auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowego nabytku , niech przynosi Wam wiele frajdy .

Ten trapezowy podnośnik powinien podnieść budę ale jest ryzyko ,że się ześlizgnie i zrobi małe kuku albo bardzo duże kuku.

W budzie mam ten ori  . W przyczepie podłodziowej mam ten trapezowy tyle tylko ,że dorobiłem specjalną podkładkę ,którą podkładam pod oś aby się lewarek nie ześlizgnął w czasie podnoszenia. Warto o czymś takim pomyśleć-IMO   

 

    

 

Dlaczego ma się złamać? Do 1300 kg? Przecież auto waży więcej więc i lewarek spokojnie powinien dać radę. Standardowo w aucie masz lewarki do 1500 kg. Trzeba tylko robić to z głową. Swoją poprzednią przyczepę kilka razy lewarowałem takim czymś: 798412b7695b46d924587e25701d1a5b.jpg Trzeba tylko uważać aby lewarek stał na twardym podłożu, i aby prosto podnosić przyczepę. Natomiast dedykowane do przyczep oczywiście można kupić, ale kosztują krocie http://center-camp.pl/pl/p/Podnosnik-do-przyczepy-lewarek-AL-KO/2726 I z wyglądu wyglądają na bardziej liche niż te samochodowe: 4ae853c58ba61e89e171cabb702c2dbe.jpg

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do ceny. Licząc 11netto + 23% i razy 4.25.... To gratuluję okazji ;). Mam nadzieję, że w pakiecie nic nie dostałeś gratis lub w najgorszym wypadku, że pracowała w wypożyczalni.

 

57.000brutto z klimą i bagażnikiem ? To najwcześniej za 3 lata taka cena;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do ceny. Licząc 11netto + 23% i razy 4.25.... To gratuluję okazji ;). Mam nadzieję, że w pakiecie nic nie dostałeś gratis lub w najgorszym wypadku, że pracowała w wypożyczalni.

 

57.000brutto z klimą i bagażnikiem ? To najwcześniej za 3 lata taka cena;)

Stan przyczepy w środku i na zewnątrz nie budzi żadnych zastrzeżeń, nic nie jest zniszczone, klima działa, boiler działa, piecyk gazowy działa, lodówka również. Jechałem w nią sam moim autem spowrotem 600 km, hamulce jak i prowadzenie jest ok (ma stabilizator AKS 1300), dało się pod 110 pojechać bez problemu, chyba na prawdę mi się poszczęściło.

 

Chciałbym ją doposażyć ale już mnie wagą postraszyliście, a my tu w planach zamiast markizy to przedsionek, TV to i od razu antenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do ceny. Licząc 11netto + 23% i razy 4.25.... To gratuluję okazji ;). Mam nadzieję, że w pakiecie nic nie dostałeś gratis lub w najgorszym wypadku, że pracowała w wypożyczalni.

 

 

AKurat jest po wypożyczalni. Ale jak jest w dobrym stanie to wg mnie niczemu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan przyczepy w środku i na zewnątrz nie budzi żadnych zastrzeżeń, nic nie jest zniszczone, klima działa, boiler działa, piecyk gazowy działa, lodówka również. Jechałem w nią sam moim autem spowrotem 600 km, hamulce jak i prowadzenie jest ok (ma stabilizator AKS 1300), dało się pod 110 pojechać bez problemu, chyba na prawdę mi się poszczęściło.

 

Chciałbym ją doposażyć ale już mnie wagą postraszyliście, a my tu w planach zamiast markizy to przedsionek, TV to i od razu antenę...

Spokojnie doposażaj. Maszt + antena to raptem kilka kg. Przedsionka nie będziesz woził razem z tą markizą (albo jedno, albo drugie). Odobiście przedsionek wożę dwa razy w roku.

Poza tym, łatwo będzie Ci podnieść DMC do wartości jaką będziesz pottzebował. Zarejestrowałeś już ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.