Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No przecie od rodziny kupiona :D

 

 

AKurat jest po wypożyczalni. Ale jak jest w dobrym stanie to wg mnie niczemu to nie przeszkadza.

 

 

Skoro masz pewność to po temacie. Dobry zakup.

 

Przyczepa zadbana. Kupiona od rodzinki która ma 3 przyczepy i wypożycza lokalnie, tą sprzedawali bo już kupili nowego Hobby, nie miałem się na miejscu do czego przyczepić więc wziąłem, dla mnie to że z wypożyczalni to też nie szkodzi, skoro ktoś dbał to czemu nie, zresztą widać po stanie przyczepy. Dodatkowo cała teczka dokumentów które dostałem, pomoc w urzędzie z tablicami wywozowymi... chciało by się tak zawsze kupować i przyczepy i auta, a nie z placu od turka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też masa własna 1360 kg,DMC 1500.Dołożona klima,mover,bagażnik na dyszlu na 3 rowery,markiza i robi się ciasno.Ciekawe jak zważę na wiosnę co się okaże.Nie bardzo chciałem podnosić DMC,bo już miałem okazję pojeździć z Viatolem,a obecnie mieszczę się w 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lewarka faktycznie poszukam żabki lub takiego małego hydraulicznego. NIe ma ktoś w Was koła do opchnięcia? na olx znalazłem takie: https://www.olx.pl/oferta/kolo-zapasowe-do-przyczepy-campingowej-14-nowe-z-oponom-CID5-IDpngYt.htmlz oponom ;)

 

albo może pójść od razu w taki komplet i wtedy zapasy miałbym swoje dwa... : https://www.olx.pl/oferta/kola-do-przyczepy-185-65r14-alufelgi-tomason-4x100-et30-fendt-kemping-CID5-IDoma0Y.html#e837dc29f6

 

Jak tylko nastanie wiosna wybiorę się z moją na wagę, zobaczymy jakie będą wskazania.

 

A wracając do tematu kół, co sądzicie, pchać się w alu czy lepiej kupic ta stalówkę z oponą?

 

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko nastanie wiosna wybiorę się z moją na wagę, zobaczymy jakie będą wskazania.A wracając do tematu kół, co sądzicie, pchać się w alu czy lepiej kupic ta stalówkę z oponą?

Stalowa będzie lżejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnej przyczepy. Od targów w Nadarzynie choruję na Knausa Sport :)

Co do ilości zabieranych na wyjazdy klamotów to rzeczywiście może być spora. Wszystko zależy jak kto spędza wakacje i jaką formę podróży preferuje. Ja np. robię międzylądowania tylko na kempingach. Siku po drodze tylko na stacjach i MOP-ach tak więc wody w spłuczce ani kasecie nie wożę. Koledzy jeżdżą z pełnymi spłuczkami i zbiornikami. Butlę mam 5kg bo służy tylko do gotowania i grillowania przez 3 tygodnie. Inni wożą 2x 11kg. Na wyjazd biorę kilka weków i trochę podstawowego jedzenia na pierwsze dni. A są tacy co wiozą całą spiżarnię na drugi koniec Europy. Akumulator mam 40 Ah a nie 120 itd. Z biegiem czasu zobaczysz co Ci potrzebne, ale ważenie budy przed wyjazdem da Ci pogląd na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnej przyczepy. Od targów w Nadarzynie choruję na Knausa Sport :)

Co do ilości zabieranych na wyjazdy klamotów to rzeczywiście może być spora. Wszystko zależy jak kto spędza wakacje i jaką formę podróży preferuje. Ja np. robię międzylądowania tylko na kempingach. Siku po drodze tylko na stacjach i MOP-ach tak więc wody w spłuczce ani kasecie nie wożę. Koledzy jeżdżą z pełnymi spłuczkami i zbiornikami. Butlę mam 5kg bo służy tylko do gotowania i grillowania przez 3 tygodnie. Inni wożą 2x 11kg. Na wyjazd biorę kilka weków i trochę podstawowego jedzenia na pierwsze dni. A są tacy co wiozą całą spiżarnię na drugi koniec Europy. Akumulator mam 40 Ah a nie 120 itd. Z biegiem czasu zobaczysz co Ci potrzebne, ale ważenie budy przed wyjazdem da Ci pogląd na sprawę.

Mam rozumieć że butla 11kg starczy mi na cały sezon letni gotowania, czyli jeden gruby wyjazd na 2 tygodnie + kilka krótszych weekendowych?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że butla 11kg starczy mi na cały sezon letni gotowania, czyli jeden gruby wyjazd na 2 tygodnie + kilka krótszych weekendowych?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Spokojnie wystarczy, nawet nie musi być to 11stka ale coś ładniejszego i nowocześniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjazd wakacyjny powinna wystarczyć 5kg, chyba, że będziesz grillował na gazie każdego wieczoru. Ja za cały sezon koniec marca -> koniec października zużywam max 2 x11kg gazu przez ok 50-60 nocy.

 

fajne faktycznie są też butle nano po 7czy 8kg - taka alternatywa dla 5tki i 11tki.

 

Koniecznie jedź na wagę i nie planuj większych modyfikacji typu mover, bo wagi na ubrania i lodówkę braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.