Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co o butli nano, dobrze rozumiem że potrzebne są dodatkowe jakieś złaczki, przejściówki?

 

A co do przyczepy, dzięki Wszystkim za miłe słowa  :] , przyczepa wyszukana, z układem jaki poszukiwaliśmy czyli piętrusy, żadna podkowa itp. Nie łatwo ogólnie taką znaleźć bo 75% ma podkowę ale się udało. Teraz tylko zakup pozostałych gratów czyli podkłady poziomujące pod koła, zapas o którym wspominałem, podnośnik, butla... graty do wnętrza to już żona która szaleje z iloscią, garnki, sztućce, miseczki itp :)

 

A i nad lodówką mam miejsce w szafce na TV, poszukuje więc takiego który się tam zmieści + jakiś regulowany wysięgnik / uchwyt. Co do anten zaczerpne pomysł od kolegi maarec, czyli antena cyfrowego polsatu na trójnogu. NIe będe kombinował z montażem anteny na dachi, wierceniem itp, chyba nie ma sensu...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 5kg starczyło na dwa sezony, w tym 2x po 3 tygodnie wakacji i 2 wyjazdy na dlugie weekendy. Starczyłoby pewnie na trzeci sezon ale przezornie napełniłem bo wywaliłem 11kg z której nie korzystałem. Ale tu też gotowanie gotowaniu nie równe. Ja na tej butli grillowałem średnio co 3 dni, odgrzewałem weki, gotowałem ryż czy makaron, robiłem jajecznicę. Nie gotowałem zup, nie smażyłem ryb itd. Nie zasilałem też lodówki czy piecyka więc mi starczyło. Teraz myślę o butli nano albo coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę się zastanowić co lepsze, nano fajna ale jak wspominałem potrzeba chyba jakieś przejściówki więc i koszty większe, z kolei pierwszym wyjazdem będzie pewnie weekend majowy to iniiz chyba bez ogrzewania się obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to muszę się zastanowić co lepsze, nano fajna ale jak wspominałem potrzeba chyba jakieś przejściówki więc i koszty większe, z kolei pierwszym wyjazdem będzie pewnie weekend majowy to iniiz chyba bez ogrzewania się obejdzie

Przejściówka kamperfit to jednorazowy wydatek rzędu 150 zł. W zamian masz szybkozłącze dzięki czemu butle zapinasz bez narzędzi, i tak samo szybko możesz ją odłączyć. Dwa to zamykanie butli jednym obrotem kurka o 180 zamiast kręcenia pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie pójdę w tą stronę, czyli nano + przejściówka, tym bardziej że z wagą trzeba będzie uważać. Rozglądam się również za lusterkami bo na przywiezienie cepy kupiłem takie najzwyklejsze po 20 zł ale strasznie drżą. Jakie używacie i jakie są godne polecenia?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie pójdę w tą stronę, czyli nano + przejściówka, tym bardziej że z wagą trzeba będzie uważać. Rozglądam się również za lusterkami bo na przywiezienie cepy kupiłem takie najzwyklejsze po 20 zł ale strasznie drżą. Jakie używacie i jakie są godne polecenia?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Haha, chyba każdy się nabrał na te najtańsze. Nie dość że się trzęsą to jeszcze niewiele w nich widać.

 

Ja mam takie: https://sklep.klaja.pl/pl/p/Lusterko-Excellent-View-2-szt/62

 

Z bazą jeżdżę przez cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka modeli, o drogie i tanie, również te co podlinkował Jacek, ale dla mnie nr 1 są te https://www.obelink.pl/milenco-aero-lustro-do-przyczepy.html

post-22353-0-48973400-1513278260_thumb.jpeg

I fajnie bo można tak ustawić, mega duża widoczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ ją z czystej ciekawości i dla własnej świadomości. Mi i tak brakuje te 1500 jak się spakuje na wakacje 2+1 i zabiorę trzy rowery. Lokalnie się nie martwię, a nawet jak bym miał jechać przez At, to mam co przerzucić do auta

 

W dowodzie mam 1130 kg masy własnej, dmc 1300 kg więc niby tylko 170 kg zapasu, ale jest klima i bagaznik na hak... na wiosnę będzie ważenie  :yes:

 

Miałem kilka modeli, o drogie i tanie, również te co podlinkował Jacek, ale dla mnie nr 1 są te https://www.obelink.pl/milenco-aero-lustro-do-przyczepy.html

attachicon.gif13CBD9FD-3285-4607-8B12-267E9E24713A.jpeg

I fajnie bo można tak ustawić, mega duża widoczność

 

I na te właśnie się zaczaje, oglądałem filmy na YT, opinie też super więc ino brać !  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam 1130 kg masy własnej, dmc 1300 kg więc niby tylko 170 kg zapasu, ale jest klima i bagaznik na hak... na wiosnę będzie ważenie :yes:

 

 

I na te właśnie się zaczaje, oglądałem filmy na YT, opinie też super więc ino brać ! :]

 

 

Ja też kilka różnych testowałem... troche zalezy od samochodu ale u mnie również te najlepiej pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na koniec roku miła niespodzianka, udało się znaleźć miejsce na zimowanie przyczepy dzięki uprzejmości mojego serdecznego kolegi ;) również posiada przyczepę, ale 99 rok Caravelair, kupił na próbe, jak sie sprawdzi wyceluje w coś nowszego, muszę go nakierować na forum  :hmm:

 

951866b75d019608gen.jpg

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być :) Jak będziesz miał okazję to ją rusz co jakieś 2 miesiące pół metra w przód lub tył. Ale i bez tego nie powinno być problemów. Moja juz 5 rok stoi na tych samych oponach i nic się im nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.