Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, lbuster napisał(a):

No właśnie nie chce mi się bawić w te konta walutowe, opłaty itp.

Też tak kiedyś do tego podchdziłem, ale sam zrobiłem tak jak opisałem, i jest to neutralne i prawie bezkosztowe. A przy tym bezpieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

59 minut temu, lbuster napisał(a):

No właśnie nie chce mi się bawić w te konta walutowe, opłaty itp.

W mBank jest za darmo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bercik77 napisał(a):

W mBank

W Santander też (konto jak masz trochę EURO na nim ) jest za free i spinasz tylko kartę do konta w PLN z tym walutowym (trzeba to zrobić osobiście w oddziale). Następnie przy płatności terminal /wypłacie w bankomacie wybierasz opcję czy chcesz rozliczenie mieć w PLN czy z konta EUR.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bercik77 napisał(a):

W mBank jest za darmo ?

No właśnie?

Chyba w każdym banku jest za darmo bo nie trzeba zakładać konta walutowego. Wystarczy kupić walutę w kantorze i płacić dotychczasową kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lbuster napisał(a):

Dzięki Czyś za info. No właśnie nie chce mi się bawić w te konta walutowe, opłaty itp.

Czyli chyba pójdę w Wasze ślady, czyli małe kwoty potrzebne na następne kilka dni a i trochę gotówki trzeba będzie kupić w odpowiednim czasie, czyli chyba teraz ;) 

 

Źródło.

czasami jak jest bardzo dobry kurs trzymam na revo większe kwoty, można to też traktować jak skarbonkę na wakacje. Masz zastrzyk gotówki - przelewasz i czeka na wyjazd. Oni są na rynku pewnie 3-5 lat, wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez to że w PL urząd skarbowy może zablokować podatnikowi środki na jego własnym koncie bo „ma podejrzenie popełnienia przestępstwa” to takie trzymanie pieniędzy poza polskim systemem bankowym ma też swoje plusy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Przydało by się konto w € w jakimś  zagranicznym banku... Nie wiem czy się da takie założyć, nie będąc rezydentem?

Tylko po co? Tam też pewnie będą opłaty? Jakby człowiek zarabiał w euro to miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maarec napisał(a):

Tylko po co? Tam też pewnie będą opłaty? Jakby człowiek zarabiał w euro to miałoby to sens.

Chociażby im dalej na zachód centrala banku, tym dłużej możesz mieć dostęp do środków. To nie jest wcale takie nieracjonalne. Takie czasy.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czyś napisał(a):

Chociażby im dalej na zachód centrala banku, tym dłużej możesz mieć dostęp do środków. To nie jest wcale takie nieracjonalne. Takie czasy.

W tym temacie trzymałbym euro w gotówce. Na szczęście nie mam takich problemów. Kredyty niech mi ukradną i blokują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 14:52, czyś napisał(a):

Revolut firma jak firma. Pod nadzorem bankowym (brytyjskim), ale ztcw. nie jest objęta systemem gwarantowania zdeponowanych środków. Do bieżących płatności tak, ale żeby trzymać tam większe środki, nawet kilka tys. EUR - to lepiej nie (wolałbym mieć te środki objęte gwarancjami naszego BFG, nawet niż zagranicznych odpowiedników)

Chyba już ma gwarancje bankowe litewskiego banku  a pod nadzorem brytyjskim REVO było na początku jak wystartowało jako startup  do czasu brexitu jak mnie pamięć nie myli   ;)

image.thumb.png.9d7ddfd2a447ce12e4c707124abeed31.png

przynajmniej mój rachunek w EURO w REVO na IBAN  litewskiego banku .

Oczywiście jakbym miał tam trzymać oszczędności życia to może bym zgłębiał temat ale jeśli chodzi o odłożenie  "zaskórniaków "  na wakacje to robię to bez najmniejszego stresu od kilku lat i nie widzę powodów do zmartwień.

Wygoda  nie do pobicia w żadnym banku szczególnie jak się podróżuje grupą  i ma się co chwilę jakieś wspólne rozliczenia :ok:

 

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut po brexicie zarejestrował się jako jako bank na Litwie i tam gwarancje do 100.000 eur daje ich system gwarancji finansowych działający w ramach przepisów unijnych.

Nigdy nie trzymałem tam większej gotówki. Z kont przedpłaconych korzystałem w Revo tylko na początku. Potem wyrobiłem u nich kartę kredytową i trzymam tam tylko długi ;) W zasadzie kredytowka revo to mój podstawowy środek płatniczy za granicą (i nie tylko). Po powrocie z wojaży spłacam i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Tam też pewnie będą opłaty? Jakby człowiek zarabiał w euro to miałoby to sens.
Mam N26, jest za darmo. Wypłatą 3x w miesiącu z bankomatu za darmo do 200eur w darmowej wersji konta. Jak chcesz coś więcej to już płatne. Mi wystarcza, bo i tak place wszędzie karta.
Używam zamiennie z moja kredytowka która ma przelicznik po kursie Visa bez dodatkowych opłat i przewalutowan. Takich kk jestvtrraz bardzo dużo, do wyboru do koloru.
Najtaniej kupuje walutę w Aion banku. Taniej niż revo, nie ma dodatkowych opłat w weekendy. Tydzień temu na Sycylii to już nawet mi się N26 nie chciało wyciągać z portfela i płaciłem zegarkiem z Aion (trzeba skonfigurować na moim zegarku prze Curve ale dziala).
Na wyjazd zawsze mam 2 karty, jak jedna nie zadziała w czytniku to druga powinna.
Jak mam zabrac więcej gotowki to kupuje w Aion, przelewam i w Polsce wypłacam z bankomatu euro albo dolary. W kolejce w banku do okienka mi się stać nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.