Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Dla mnie IT to mega postęp w stosunku do tego co było kilka lat temu. Kiedyś Włosi chcieli tylko gotówkę a o kartach w ogóle nie było mowy. Dzisiaj terminale są niemal wszędzie, jak w Polsce.

 

gdzieś czytałem że mają obwiązek? obsługiwania kart

i faktycznie, płaciłem za wszystko kartą kantoru alior, więc to trochę gotówki co miałem wystarczyło 

jest coraz więcej automatów do płacenia - za lody, podchodzisz do "kiosku" wybierasz jakiego chcesz lód, płacisz zbliżeniowo i drukuje się "paragon" który dajesz pani co nakłada lody - coś jak u nas z MCD

stacje benzynowe to tylko zapłata w automatach, parkomaty, bramki - wszędzie karta (raz na bramkach musiała być fizyczna karta bo nie obsługiwało zbliżeniowych)

w supermarketach Conad mają nawet specjalne czytniki i samemu się zakupy skanuje 

nie wiem czy to C19 przyspieszył, ale widać że obsługę ograniczają na rzecz różnych automatów

a u nas stoisz na stacji 15min bo rodzina przed tobą bierze 4hotdogi, kawę i jeszcze siusiu musi zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My zrezygnowaliśmy z Revolut przez ten limit. W czasie intensywnych wyjazdów poza UE korzystaliśmy z oferty mBanku - do konta AQUARIUS mieli kartę visa word teraz to się nazywa Visa Świat Intensive. „Pozwala na bezprowizyjne płacenie w 150 walutach (transakcje w tych walutach przeliczane są bezpośrednio na złote po kursie Visa, a więc podobnym, a nawet niższym niż w e-kantorach). Atutem karty jest to, że mBank nie pobiera też prowizji za wypłaty z bankomatów na całym świecie” 

Różnica do Revoluta brak limitów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
[...]
a u nas stoisz na stacji 15min bo rodzina przed tobą bierze 4hotdogi, kawę i jeszcze siusiu musi zrobić


Zależy na jakiej stacji. Ja od ponad roku mam zainstalowany Orlen Pay, i wcale nie wchodzę na stację.
Po zakończonym tankowaniu skanujesz kod z dystrybutora i płacisz powiązaną kartą. To jest super rozwiązanie, paragon/faktura przychodzi na maila po kilku minutach.



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pojawił sie potworny wirus, który nie zaraża przez maseczki noszone na brodzie i orlen kupił prawa do tej aplikacji, wybieram stacje orlenu bo mają płatność cyfrową przy dystrybutorze. Nie chce mi się walczyć z kolejkami i kasjerami, już taki jestem. Z maszyną się zawsze dogadam, z ludzmi gorzej. I nie chcę ani hotdoga ani najnowszej wersji płynu do spryskiwaczy. Fakturka od razu leci na mejla bez dyktowania danych... 

Raz jakiś chłopek przyszedł z samochodu, który czekał za mną i pytał, czy bym nie poszedł zapłacić, bo widzi, że pistolet odłożony, a ja grzebie w telefonie zamiast iść płacić ;)

Jak na firmę, któr jest państwwa i zarządzana przez nepotyzm, to działa zaskakująco dobrze. Widocznie są wyjątki. Imho najlepsza sieć stacji w PL na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
24 minuty temu, PLopaPL napisał(a):

Pytanie, czy warto teraz zakładać Revolut, skoro można korzystać z kont walutowych w dotychczasowym banku?

Wg mnie warto :) Ja używam Revoluta do wielu rzeczy, do płatności w necie, mam w nim jednorazowe wirtualne karty płatnicze itd. Mega wygodny jest Revolut dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PLopaPL napisał(a):

Pytanie, czy warto teraz zakładać Revolut, skoro można korzystać z kont walutowych w dotychczasowym banku?

Jak pisałem wcześniej Revolut ma limit wypłaty bezkosztowej … karta do konta (w zesniej opisywana)  nie … sam Sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy warto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PLopaPL napisał(a):

Pytanie, czy warto teraz zakładać Revolut, skoro można korzystać z kont walutowych w dotychczasowym banku?

warto ale w darmowej wersji  są limity  po przekroczeniu których  dolicza teraz sporo prowizji i kurs nie jest już taki dobry z tą prowizją  ale nadal lepszy niż przy płatności zwykła kartą  bez konta walutowego.

przykładowo , przy zakupie euro w dniu 20.01.2024 kurs zakupu wyszedł 4,37 zł.

z tą wypłatą z bankomatów bez prowizji też nie jest tak różowo bo za granicą wiele bankomatów i tak pobiera prowizję więc też się trzeba naszukać odpowiedniego.

Dla mnie główną zaletą REVo jest możliwość dzielenia rachunków i natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami. Zdarza się nam często podróżować w kilka rodzin, czy w grupach , każdy z nas ma Revo ,  ktoś za kogoś zapłaci w knajpie czy zrobi zakupy dla innych i potem można szybko się rozliczyć.

Tak samo subkonto w Revo dla dziecka , młody ma jakąś potrzebę , wysyła mi prośbę , jak  zaakceptuje  to odrazu ma na swoim koncie :)

także za całokształt uważam że warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 14:06, Łza Włóczynutka napisał(a):

Od kiedy pojawił sie potworny wirus, który nie zaraża przez maseczki noszone na brodzie i orlen kupił prawa do tej aplikacji, wybieram stacje orlenu bo mają płatność cyfrową przy dystrybutorze. Nie chce mi się walczyć z kolejkami i kasjerami, już taki jestem. Z maszyną się zawsze dogadam, z ludzmi gorzej. I nie chcę ani hotdoga ani najnowszej wersji płynu do spryskiwaczy. Fakturka od razu leci na mejla bez dyktowania danych... 

Raz jakiś chłopek przyszedł z samochodu, który czekał za mną i pytał, czy bym nie poszedł zapłacić, bo widzi, że pistolet odłożony, a ja grzebie w telefonie zamiast iść płacić ;)

Jak na firmę, któr jest państwwa i zarządzana przez nepotyzm, to działa zaskakująco dobrze. Widocznie są wyjątki. Imho najlepsza sieć stacji w PL na dzień dzisiejszy.

Moja ukochana funkcja tej stacji, nie musze czekac na tych co kawki, hot dogi, batony, fajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

warto ale w darmowej wersji  są limity  po przekroczeniu których  dolicza teraz sporo prowizji i kurs nie jest już taki dobry z tą prowizją  ale nadal lepszy niż przy płatności zwykła kartą  bez konta walutowego.

Dokładnie. Trzeba tego pilnować. Limit miesięczny wymiany walut to 5k zł. Darmowe wypłaty z bankomatów to 800 zł. 

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

 tą wypłatą z bankomatów bez prowizji też nie jest tak różowo bo za granicą wiele bankomatów i tak pobiera prowizję więc też się trzeba naszukać odpowiedniego.

Ale prowizje dotkną też i inne karty, które też w teorii mają darmowe bankomaty. Na szczęście każdy bankomat musi poinformować o prowizji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale prowizje dotkną też i inne karty, które też w teorii mają darmowe bankomaty. Na szczęście każdy bankomat musi poinformować o prowizji. 

na szczęście gotówka za granicą coraz mniej potrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał(a):

Dokładnie. Trzeba tego pilnować. Limit miesięczny wymiany walut to 5k zł. Darmowe wypłaty z bankomatów to 800 zł.

 Czyli idealne zastosowanie dla dziecka czy wnuka. Niestety za hotel czy parcelę 1000€ już nie zapłacisz :). Jeszcze w temacie co warto … warto mieć kilka kart i to w różnych bankach łącznie z Revolut. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że w Azji czy Ameryce nagle coś nie działało. Europa pod względem rozwoju usług płatniczych jest w ścisłej czołówce świata :) … i to co nam się wydaje oczywiste i innych miejscach nie funkcjonuje.  Dla przykładu w USA możesz zapłacić za mandat kartą logując się na stronie urzędu … ale to nie działało :) inną wersją - zresztą zaproponowaną przez urząd było wypełnienie druku z podaniem wszystkich danych karty …. Tym z USA mających zaufanie do instytucji Państwowych to nie przeszkadzało nam tak :) … co kraj to obyczaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Jeszcze w temacie co warto … warto mieć kilka kart i to w różnych bankach łącznie z Revolut.

Dlatego sam zaczynam myśleć o takowej karcie/Revolut... tym bardziej iż coraz częściej wyjeżdżamy z naszego podwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wąski P napisał(a):

Moja ukochana funkcja tej stacji, nie musze czekac na tych co kawki, hot dogi, batony, fajki

w łekend tankowałem w cyrku i chyba tez mają taką apkę, widziałem nakelki na instrybutorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał(a):

Dlatego sam zaczynam myśleć o takowej karcie/Revolut... tym bardziej iż coraz częściej wyjeżdżamy z naszego podwórka.

I to jest dobre podejście do tematu :) nawet noszenie takiej karty w „złodziejskim” portfelu  naraża Cię tylko na utratę tych środków jakie przepłaciłeś :) … a w oczach postronnych zwiększa ich zaufanie i umacnia przekonanie, że jeśli kieszonkowiec coś ma kraść to właśnie ten portfel. A nasze straty są minimalizowane :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.