Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 
 
ten zegarek działa samodzielnie czy musi być telefon w pobliżu żeby płacić ?
 
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 
 
 

Samodzielnie. Nie muszę mieć telefonu. Mam wrzucone wszystkie karty, więc kąpielówki i zegarek to mój jedyny wakacyjny strój ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj 30 km na rowerze w upale … dopiero w 4 barze na plaży mieli terminal. Prawie się odwodniliśmy

d223a59cf470259dd5517c71c1d15a40.jpg

Chorwacji bez gotówki ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, witus napisał:


Samodzielnie. Nie muszę mieć telefonu. Mam wrzucone wszystkie karty, więc kąpielówki i zegarek to mój jedyny wakacyjny strój ;)

to fajnie. chce zakupić taki zegarek ale chyba wezmę z LTE na kartę e-sim .

21 godzin temu, danielpoz napisał:

Ja to nawet zegarka nie mam?

ja też. pora to zmienić :-]

19 godzin temu, witus napisał:


Chorwacji bez gotówki ciąg dalszy.

w sumie to nie zazdroszczę. najlepsze żarcie jakie jadłem i najlepsze wino jakie piłem  to w miejscach gdzie nie było płatności kartą.

nie było nawet menu.

ale żarcie i wino były niezapomniane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie zazdroszczę. najlepsze żarcie jakie jadłem i najlepsze wino jakie piłem  to w miejscach gdzie nie było płatności kartą.
nie było nawet menu.
ale żarcie i wino były niezapomniane.
 

Tak używam wersji z LTE pomaga mi trochę więcej czasu spędzić bez telefonu.

Żarcie to trochę takie zło konieczne, chcę zejść poniżej 80 kg wagi … brak gotówki trochę pomaga ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś z Was robił aktualizację danych do Revoluta? Ja podawałem kilka lat temu dane z prawa jazdy, ale teraz chcą tylko skanu dowodu... Zostało mi tam na koncie kilka złotych, ale obawiam się podania tych danych... A może jest coś lepszego, co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stu napisał:

Czy ktoś z Was robił aktualizację danych do Revoluta? Ja podawałem kilka lat temu dane z prawa jazdy, ale teraz chcą tylko skanu dowodu... Zostało mi tam na koncie kilka złotych, ale obawiam się podania tych danych... A może jest coś lepszego, co możecie polecić?

Podawałem ze 2 lata temu, żyje, kasa nie zniknęła. Jakby nie było to bank, więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, olas1 napisał:

Podawałem ze 2 lata temu, żyje, kasa nie zniknęła. Jakby nie było to bank, więc... 

Taki bank nie bank :/ ja ich olałem i zrezygnowałem. W strefie euro mam podpięte do karty konto euro, a poza euro biorę w kieszeń. 
 

p.s. Dla mnie to i tak żadna frajda bo na codzień nie płacę kartą, bardzo sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Taki bank nie bank :/ ja ich olałem i zrezygnowałem. W strefie euro mam podpięte do karty konto euro, a poza euro biorę w kieszeń. 
 

p.s. Dla mnie to i tak żadna frajda bo na codzień nie płacę kartą, bardzo sporadycznie

Tak zgadza się, ale zgody mają.

Ja używam na wakacjach. Płacę czym chce, wypłacam co chce. Nieraz są prowizje za wypłaty z bankomatu. Euro nadal nie ma w wielu krajach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 21:35, jacekzoo napisał:

Taki bank nie bank :/ ja ich olałem i zrezygnowałem. W strefie euro mam podpięte do karty konto euro, a poza euro biorę w kieszeń. 

Ja też traktowałem jako ciekawostkę - miałem na koncie  kilkaset euro i było ok, ale teraz szukam czegoś pewniejszego. Wysłałem do kilku banków zapytanie o kartę wielowalutową, ale taką, żebym w odpowiednim momencie mógł zakupić walutę (czyli tak jak w Revolucie) - na ten moment odpowiedział tylko mBank i Santander. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank karta wielowalutowa, ale 10 pln miesięcznie płatna (kiedyś była promka, że przez 2 lata była za 0 pln), Alior Kantor karta wielowalutowa bezpłatna - otwierasz rachunek w danej walucie i kupujesz ją kiedy i ile chcesz.... korzystam z obu i nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stu napisał:

Ja też traktowałem jako ciekawostkę - miałem na koncie  kilkaset euro i było ok, ale teraz szukam czegoś pewniejszego. Wysłałem do kilku banków zapytanie o kartę wielowalutową, ale taką, żebym w odpowiednim momencie mógł zakupić walutę (czyli tak jak w Revolucie) - na ten moment odpowiedział tylko mBank i Santander. Możecie coś polecić?

PKO BP, konto za 0zł (pod warunkiem że w miesiącu przeprowadzić min. 3 transakcje kartą na dowolne kwoty). Karat wielowalutowa do kont w różnych walutach. Walutę kupujesz on-line w dowolnym momencie (nawet stojąc w kolejce do kasy). Jeżeli "po wakacjach" waluta pozostaje Ci na koncie możesz ją również sprzedać i PLNy zasilą twoje konto. 

Karta sama rozpoznaje w jakiej walucie chcesz zapłacić (dane z terminala) i obciąża odpowiedni rachunek. Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz odpowiedniej kwoty (np EUR) to transakcja jest rozliczana z PLN. 

Ja mam jednocześnie obecnie otwarte konta w PLN ( wiadomo, to twarda waluta), do tego w euro, kunach, koronie czeskiej oraz funtach brytyjskich. Jeszcze trochę tych walut pozostało. 

Na pewno nie ma konta w Dongach Wietnamskich ale do Wietnamu na razie nie jadę więc luz a jak już będzie trzeba to otworzę sobie w USD ;).

 

Konta walutowe są całkowicie bezpłatne, możesz je otwierać i zamykać w dowolnej chwili. Np wracasz do PL, likwidujesz wszystkie poza PLN. za miesiąc wyjeżdżasz to otwierasz np w EUR itd itd itd.

Wszystko zarządzane z aplikacji w telefonie (tak proste że teraz nawet moja córka ma swoje konto, apkę, kartę oraz naklejkę płatniczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak porównywałem, to revolut faktycznie był korzystniejszy....przy wymianie 1000 Euro wychodziła różnica 7-10 pln :) w mBank, też można negocjować kursy walut jeśli kupujesz większą ilość.

Nie wiem na ile w tym prawdy (bo go nie mam), ale w Revolucie są jakieś weekendowe ograniczenia wypłat / wymian, a jeśli ich nie chcesz to wybierasz pakiet z co miesięczną opłatą.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dalej szukacie alternatyw? Na początku rozumiem, brakowało zaufania. Teraz jak usługa dojrzała, ma ją wielu z Waszych znajomych co ułatwia rozliczenia, warto kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.