Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz porównywać kursy walut to możesz to robić tylko w tej samej dacie zakupu, a Ty porównujesz jeden zakup 9.10 a drugi 13.10.
R nie jest taki super we wszystkim, bo nie udało mi się zapłacić za część autostrad we Włoszech i Francji w tym roku, w Rumunii za płatność za przejazd mostem na Dunaju na granicy Bułgarsko-Rumuńskiej. Prowizje od wypłat z bankomatów też zależą od organizacji która wydała kartę (Visa czy MC). W Polsce Euronet dla Visy nie pobiera opłat za wypłatę gotówki, a MC już tak. Za doładowanie R za pomocą karty kredytowej Citi jest 8% prowizji dla banku., itd., itp...
Załączam listę darmowych i ostrzeżeń o płatnych wypłatach z bankomatów dla R na całym świecie.
Revolut_FreeATM.xlsx


6f7f86ed40ca6a6ae314fd9d3a5b684a.jpg

Dzięki to już wiem dlaczego w Grecji ciężko było znaleść bankomat bez prowizji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



6f7f86ed40ca6a6ae314fd9d3a5b684a.jpg&key=90d93dd143faf4b660298435776a73542134983afe91dff6b0ed0bcb54b7fad5

Dzięki to już wiem dlaczego w Grecji ciężko było znaleść bankomat bez prowizji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Czyli przy Visa jest mniej przypadków prowizji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy Visa jest mniej przypadków prowizji?


Nie wiem, rzadko wypłacam wszędzie gdzie się da płacę bezgotówkowo. W Grecji w tym miesiącu brat nie znalazł bankomatu bezprowizyjnego. Myślałem, że to kwestia wyspy.
Czyli przy Visa jest mniej przypadków prowizji?


... ale słyszałem, że ma być nowa visa traktowana jak „lokalna”


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, witus napisał:

Nie wiem, rzadko wypłacam wszędzie gdzie się da płacę bezgotówkowo. W Grecji w tym miesiącu brat nie znalazł bankomatu bezprowizyjnego. Myślałem, że to kwestia wyspy.

Ja też, ale widzę w tabelce, którą wrzucił @tamtam że VISA jest lepiej traktowana niż MC

48 minut temu, witus napisał:

... ale słyszałem, że ma być nowa visa traktowana jak „lokalna”

Co to znaczy? Zamówiłem sobie Visę w Revolut (bo mam starego MC) i się zastanawiam czy aby nie za szybko :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Zamówiłem sobie Visę w Revolut (bo mam starego MC) i się zastanawiam czy aby nie za szybko :hmm:


Jak zamówiłeś teraz to masz najnowszą :) przetestujesz.

2837ea1a7f185c79d2b2b25a878c68e7.jpg

Ja mam IBAN brytyjski ty masz już polski ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, witus napisał:

Jak zamówiłeś teraz to masz najnowszą :) przetestujesz.

Tak zamówiłem teraz. Więc powinna być już nowa :bevil:

34 minuty temu, witus napisał:

Ja mam IBAN brytyjski ty masz już polski ?

Dla rachunku w PLN jest faktycznie polskie konto. Rozpoznawane jako "DABA Dział Płatności Masowych". Właśnie zrobiłem przelew testowy. Ciekawe po jakim czasie przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rachunku w PLN jest faktycznie polskie konto. Rozpoznawane jako "DABA Dział Płatności Masowych". Właśnie zrobiłem przelew testowy. Ciekawe po jakim czasie przyjdzie



Hmmm ... ciekawe czy mogę usunąć subkonto PLN i założyć od nowa ... ja mam brytyjski IBAN.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Dla rachunku w PLN jest faktycznie polskie konto. Rozpoznawane jako "DABA Dział Płatności Masowych". Właśnie zrobiłem przelew testowy. Ciekawe po jakim czasie przyjdzie


Jak zrobiłeś teraz to w poniedziałek do południa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, witus napisał:

Hmmm ... ciekawe czy mogę usunąć subkonto PLN i założyć od nowa ... ja mam brytyjski IBAN.

CHyba Ci sami zmienią. Ja mam konto już od dawna, nic nie robiłem i jest już polski nr. Pewnie sukcesywnie będą zmieniać

Cytat

Jak zrobiłeś teraz to w poniedziałek do południa.

Zrobiłem ekspres. Czyli ode mnie wychodzi natychmiast. Oni to przetwarzają 1-2 dni pewnie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ekspres. Czyli ode mnie wychodzi natychmiast. Oni to przetwarzają 1-2 dni pewnie.


... a zasilałeś revoluta ze swojego konta, to przy polskim iban będzie dzisiaj chyba.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... a zasilałeś revoluta ze swojego konta, to przy polskim iban będzie dzisiaj chyba.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Chyba nie będzie. Pewnie przetwarzają. Tak jak NC+. Jak zasile swe konto to chyba 2 dni przetwarzają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rachunku w PLN jest faktycznie polskie konto. Rozpoznawane jako "DABA Dział Płatności Masowych". Właśnie zrobiłem przelew testowy. Ciekawe po jakim czasie przyjdzie
U mnie to samo "DABA dział płatności masowych " , jak zrobiłem zwykły przelew z Mbanku o godzinie 0:30 to przed południem Revolut był zasilony, czyli normalnie jak z banku do banku w pierwszej możliwej sesji

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przelew około 18 już był u mnie. Czyli nie natychmiast ale w ciągu dnia. Nie jest źle


Ale zapłaciłeś żeby wyszedł szybciej, a nie normalnie elixirem?

Po co to testowałeś jak od razu i bezpłatnie jest z każdej karty?

Dla posiadaczy kart CityBanku, który zaczął pobierać prowizję, ciekawe co stanie się jak tą transakcję zrobić z pośrednictwem ApplePay ? Czy GooglePay ? Teżbędzie prowizja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.