Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką macie wartość dodaną płacąc kartą revoluta zamiast mBanku?

W tym roku testowałem jakie będą opłaty, prowizje i inne banksterskie problemy przy usłudze wielowalutowej na karcie podstawowej do ekonta a także przez ostatni miesiąc transakcje z przewalutowaniem (bez dodatkowego konta) i wszystko cacy, bez prowizji i po kursach jak w kantorach internetowych - nawet płatności kartą w walucie obcej z przewalutowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jaką macie wartość dodaną płacąc kartą revoluta zamiast mBanku?

  1. Wygoda - brak konieczności posiadania kilkunastu osobnych rachunków. W Revolut mogę mieć jeden rachunek w PLN i to wszystkko
  2. Bezpieczeństwo - zasilam kartę tyle ile akurat potrzebuję, więc nawet jak zgubię kartę, ktoś mi ją zeskanuje, ukranie to nic mi nie grozi, do tego apka mbnaku jest dziadowska, nie da się w niej nic łatwo zrobić - w revolut szybko mogę wyłączyć/włączyć różne opcje zabezpieczeń
  3. Lepszy kurs w Revolut
  4. Obsługa większej ilości walut - jak się wybierzesz do Rumuni, Ukrainy, Bułgarii, Albanii, Serbii itp to mBank Cię już ostro skroi. 
  5. Darmowa wypłata z bankomatów do 800 zł - w mBanku tylko 3 pierwsze wypłaty w miesiącu
  6. Brak opłat za kartę i za prowadzenie rachunku

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wygoda - brak konieczności posiadania kilkunastu osobnych rachunków. W Revolut mogę mieć jeden rachunek w PLN i to wszystkko
  2. Bezpieczeństwo - zasilam kartę tyle ile akurat potrzebuję, więc nawet jak zgubię kartę, ktoś mi ją zeskanuje, ukranie to nic mi nie grozi, do tego apka mbnaku jest dziadowska, nie da się w niej nic łatwo zrobić - w revolut szybko mogę wyłączyć/włączyć różne opcje zabezpieczeń
  3. Lepszy kurs w Revolut
  4. Obsługa większej ilości walut - jak się wybierzesz do Rumuni, Ukrainy, Bułgarii, Albanii, Serbii itp to mBank Cię już ostro skroi. 
  5. Darmowa wypłata z bankomatów do 800 zł - w mBanku tylko 3 pierwsze wypłaty w miesiącu
  6. Brak opłat za kartę i za prowadzenie rachunku
 
Na Ukrainie sie Revolutem nie placi bo hrywna wychodzi drogo.
Najlepszym rozwiazaniem jest wymiana w kantorze lub jak chcesz karta to użycie karty rozliczanej w USD.
Tak samo z Tajlandią.


Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatność kartą na Ukrainie w terminie 09.-13.10.2019 :
1. w dzień roboczy przeliczyli : 300,00 UAH = 48,80 pln tj. 0,1626 zł-1UAH/ 300,00 UAH = 91,61 pln=561,75 UAH tj. 0,1630zł - 1 UAH
2. weekend : 137,99 UAH= 22,55 pln tj. 0,1634 pln/1UAH

Biorąc pod uwagę iż hrywna liczona jest jako waluta nie stabilna i doliczają do niej dodatkowo 1% marży. Różnica w zakupie w kantorze praktycznie minimalna. Plus nie zostają na "pamiątkę" drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

@jacek00większość z tego co napisałeś jest nieaktualna, w zasadzie tylko 6 jest warunkowo aktualna, gdy się karty nie używa

No jak nieaktualne? :D

Ad1. Klikam, że chcę kartę wielowalutową, przechodzę do składania wniosku i muszę wybrać, którymi walutami chcę płacić - nie mogę pominąć tego kroku. Po zaznaczniu "eur" wyświetla komunikat, że "Nie masz jeszcze eKonta walutowego EUR. Otworzymy je dla Ciebie". Czyli po wybraniu 11 walut będę mieć 11 rachunków w tych walutach.

Ad2. O czym tu dyskutować? W mBanku mam miesiąc w miesiąć określoną ilość pieniędzy, w revolut mam 20 zł. Jak mi ktoś zeskanuje kartę revoluta/mbanku i pójdzie na zakupy, to gdzie stracę więcej pieniędzy? 

Ad3. Wystarczy porównać. W Revolut jest lepszy kurs wymiany niż w mbank. Sprawdziłem na walucie euro.

Ad4. Jak w mBanku zapłacę na Ukrainie? Po jakim kursie? Czyli Revolut jednak obsługuję większą ilość walut

Ad5. To jest nieaktualne? 3 wypłaty z bankomatu wynikają z aktualnej taryfy opłat i prowizji

Ad6. W aktualnej taryfie opłat i prowizji opłata za prowadzenie konta w mbanku wynosi faktycznie 0 zł. Ale za to mamy opłaty za kartę, za przelewy walutowe. Obsługa konta w mbanku kosztuje sporo więcej.

 

37 minut temu, do0h napisał:

@jacek00 mozesz kiec tylko w PLN lub w kiliudziesieciu innych walutach bez dodatkowych oplat w tym samym momencie, otwarcie/zamkniecie waluty to kilka sekund :P

Czyli jest to mniej wygodne, muszę klikać, otwierać, zamykać, kombinować. Czemu nie mogę mieć rachunku tylko w PLN jak w Revolut? Wpłacam sobie portffel PLNami i płacę w walucie w jakiej chcę, a Revolut sam pobiera mi środki z konta PLN i zamienia po korzystnym kursie na walutę w której dokonałem płatności. Nie muszę w żadnym kantorze niczego kupować, nie musze otwierać żadnych rachunków czy czegoś zamykać. Jest to chyba wygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention]większość z tego co napisałeś jest nieaktualna, w zasadzie tylko 6 jest warunkowo aktualna, gdy się karty nie używa
Różnica w cenie waluty w Revolucie jest nizsza niz kantorowa.
Revolut i Curve kupuje waluty po kursach mdzy bankowych które są niższe niz kantory online.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 13:57, kaczor_dg napisał:

Płatność kartą na Ukrainie w terminie 09.-13.10.2019 :
1. w dzień roboczy przeliczyli : 300,00 UAH = 48,80 pln tj. 0,1626 zł-1UAH/ 300,00 UAH = 91,61 pln=561,75 UAH tj. 0,1630zł - 1 UAH

Ciekawe jak by nas policzyli w mbanku. Bo kurs w dzień roboczy miałeś niewiele wyższy niż kurs średni nbp, który wynosił 9 października: 0,1595 UAH. Czyli Revolut sprzedaje po kursie zbliżonym do innych kantorów. 

@Łza Włóczynutka a to jak skomentujesz (tyczy się to pkt 3.? Eksperyment mojego znanjomego z tego roku z Chorwacji. Wielowalutowy mbank vs revolut (pisałem już o tym wcześniej):

Za wypłatę 500 HRK mBankiem mój znajomy zapłacił 314.22 PLN.
Za wypłatę 500 HRK Revolutem (z ekstra prowizją za przekroczony limit darmowych wypłat z bankomatów) mój znajomy  zapłacił 294.45 PLN.

Revolut nawet z prowizją za wypłate wyszedł o 19.77 PLN taniej... Obie wypłaty w tym samym czasie, z tego samego bankomatu... 

 

  W dniu 17.10.2019 o 13:57, tamtam napisał:

Na Ukrainie sie Revolutem nie placi bo hrywna wychodzi drogo.

Ukraina to był przykład. Chociaż patrząc na wpis @kaczor_dg to okazuje się, że Hrywna kosztowała go tyle co w normalnym kantorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacek00 napisał:

Ukraina to był przykład. Chociaż patrząc na wpis @kaczor_dg to okazuje się, że Hrywna kosztowała go tyle co w normalnym kantorze.

Zgadza się. Tak jak napisałem różnica jest minimalna i praktycznie nie zauważalna. Chyba, że się płaci tysiącami, to wtedy końcówki mają znaczenie. Z drugiej strony wyjeżdżam bez gotówki i się nie zastanawiam czy mam sprzedać czy trzymać na lepsze czasy.   Podałem tyko świeże dane, a każdy będzie analizował jak mu pasuje. Inną fajną opcją jest przelew od ręki gotówki między kartami. Przetestowane. Warunkiem przeliczenia jest dostęp do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie wartość dodaną płacąc kartą revoluta zamiast mBanku?

W tym roku testowałem jakie będą opłaty, prowizje i inne banksterskie problemy przy usłudze wielowalutowej na karcie podstawowej do ekonta a także przez ostatni miesiąc transakcje z przewalutowaniem (bez dodatkowego konta) i wszystko cacy, bez prowizji i po kursach jak w kantorach internetowych - nawet płatności kartą w walucie obcej z przewalutowaniem.

e6d4e3fcf7de2d6df77174f5a634b92a.jpg

Głównie wygrywa user experiance ... jak to wszystko jest wymuskane, te powiadomienia przy kolejnej transakcji, ile wydałeś w danym dniu, kalkulatory walutowe, nie muszę zgadywać ile to będzie w koronach czy forintach.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  1. Wygoda - brak konieczności posiadania kilkunastu osobnych rachunków. W Revolut mogę mieć jeden rachunek w PLN i to wszystkko
  2. Bezpieczeństwo - zasilam kartę tyle ile akurat potrzebuję, więc nawet jak zgubię kartę, ktoś mi ją zeskanuje, ukranie to nic mi nie grozi, do tego apka mbnaku jest dziadowska, nie da się w niej nic łatwo zrobić - w revolut szybko mogę wyłączyć/włączyć różne opcje zabezpieczeń
  3. Lepszy kurs w Revolut
  4. Obsługa większej ilości walut - jak się wybierzesz do Rumuni, Ukrainy, Bułgarii, Albanii, Serbii itp to mBank Cię już ostro skroi. 
  5. Darmowa wypłata z bankomatów do 800 zł - w mBanku tylko 3 pierwsze wypłaty w miesiącu
  6. Brak opłat za kartę i za prowadzenie rachunku
 


Brat wrócił z Zakynthos ... nie znalazł bankomatu wypłacającego bez prowizji :) 3-4 E go kroili na wypłatach z Revoluta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, witus napisał:

 


Dotrze, nie martw się.

 

nie martwię się , nie to miałem na myśli ;)

bardziej chodziło mi o to że jestem przyzwyczajony do "klikam i mam" a nie czekanie na jakieś staroświeckie przelewy :-]

9 godzin temu, jacek00 napisał:
  1. Wygoda - brak konieczności posiadania kilkunastu osobnych rachunków. W Revolut mogę mieć jeden rachunek w PLN i to wszystkko
  2. Bezpieczeństwo - zasilam kartę tyle ile akurat potrzebuję, więc nawet jak zgubię kartę, ktoś mi ją zeskanuje, ukranie to nic mi nie grozi, do tego apka mbnaku jest dziadowska, nie da się w niej nic łatwo zrobić - w revolut szybko mogę wyłączyć/włączyć różne opcje zabezpieczeń
  3. Lepszy kurs w Revolut
  4. Obsługa większej ilości walut - jak się wybierzesz do Rumuni, Ukrainy, Bułgarii, Albanii, Serbii itp to mBank Cię już ostro skroi. 
  5. Darmowa wypłata z bankomatów do 800 zł - w mBanku tylko 3 pierwsze wypłaty w miesiącu
  6. Brak opłat za kartę i za prowadzenie rachunku

 

Jacek jeszcze masz siłę ??

 daj spokój , banki też muszą zarabiać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczor_dg napisał:

Płatność kartą na Ukrainie w terminie 09.-13.10.2019 :
1. w dzień roboczy przeliczyli : 300,00 UAH = 48,80 pln tj. 0,1626 zł-1UAH/ 300,00 UAH = 91,61 pln=561,75 UAH tj. 0,1630zł - 1 UAH
2. weekend : 137,99 UAH= 22,55 pln tj. 0,1634 pln/1UAH

Biorąc pod uwagę iż hrywna liczona jest jako waluta nie stabilna i doliczają do niej dodatkowo 1% marży. Różnica w zakupie w kantorze praktycznie minimalna. Plus nie zostają na "pamiątkę" drobne.

W wwekendy doliczają 2% do Bata tajskiego i Ukraińskiej Hrywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz porównywać kursy walut to możesz to robić tylko w tej samej dacie zakupu, a Ty porównujesz jeden zakup 9.10 a drugi 13.10.

R nie jest taki super we wszystkim, bo nie udało mi się zapłacić za część autostrad we Włoszech i Francji w tym roku, w Rumunii za płatność za przejazd mostem na Dunaju na granicy Bułgarsko-Rumuńskiej. Prowizje od wypłat z bankomatów też zależą od organizacji która wydała kartę (Visa czy MC). W Polsce Euronet dla Visy nie pobiera opłat za wypłatę gotówki, a MC już tak. Za doładowanie R za pomocą karty kredytowej Citi jest 8% prowizji dla banku., itd., itp...

Załączam listę darmowych i ostrzeżeń o płatnych wypłatach z bankomatów dla R na całym świecie.

Revolut_FreeATM.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.