Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

W tych bankomatach (zdjęcie) nie róbcie transakcji. Chce prowizję ale na końcu wystukiwania i jak klikniemy anuluj transakcję to i tak zablokuje środki na jakiś czas. To nie wszystko, dwa dni później również sam! bankomat zrobił transakcję. Natychmiast zwrócił kasę ale została pobrana prowizja. Po wymianie korespondencji z revolut została zwrócona.

IMG_20190806_133629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tych bankomatach (zdjęcie) nie róbcie transakcji. Chce prowizję ale na końcu wystukiwania i jak klikniemy anuluj transakcję to i tak zablokuje środki na jakiś czas. To nie wszystko, dwa dni później również sam! bankomat zrobił transakcję. Natychmiast zwrócił kasę ale została pobrana prowizja. Po wymianie korespondencji z revolut została zwrócona.
IMG_20190806_133629.thumb.jpg.65ac00c514d0892accfc2718a0fc9659.jpg
Wypłacać warto tylko w bankomatach należących do banków. ATM to Euronet chyba i ten pobiera wszędzie prowizje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłacać warto tylko w bankomatach należących do banków. ATM to Euronet chyba i ten pobiera wszędzie prowizje.


Też z ciekawości zacząłem szukać co to za dziwoląg ... Credit Andora niby.
Czyli im bardziej kolorowy i pstrokaty bankomat unikać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Też z ciekawości zacząłem szukać co to za dziwoląg ... Credit Andora niby.
Czyli im bardziej kolorowy i pstrokaty bankomat unikać default_smile.png
Haha, ATM to skrót od automated teller machine, a ja durny myślałem, że to jakaś nazwa Euronetu

Co do wypłat to przez miesiąc wypłacaliśmy wszędzie bez prowizji poza jednym przypadkiem gdzie żona nie zauważyła informacji. Ale to był bankomat właśnie nie należący do żadnego banku. Wypłaty z bankomatów bankowych były zawsze bez prowizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka od mojego znajomego z Chorwacji, który zrobił małe porównanie i wypłacił z bankomatu tą samą kwotę korzystając z Visa Revolut i Visa mBank. W Revolut miał już wykorzystany limit darmowych wypłat, więc zapłacił ekstra dodatkową prowizję.

Za wypłatę 500 HRK mBankiem zapłacił 314.22 PLN.
Za wypłatę 500 HRK Revolutem (z ekstra prowizją) zapłacił 294.45 PLN.

Revolut nawet z prowizją za wypłate wyszedł o 19.77 PLN taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

 Euronet chyba i ten pobiera wszędzie prowizje.

nie wszędzie , moje wypłaty są bez prowizji, nie byłem pewien i sprawdzałem euroneta, zagrebacka i ten żółty aurodomus - kasa wyszła dokładnie taka sama (jakieś nieznaczące różnice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszędzie , moje wypłaty są bez prowizji, nie byłem pewien i sprawdzałem euroneta, zagrebacka i ten żółty aurodomus - kasa wyszła dokładnie taka sama (jakieś nieznaczące różnice)
Pisałem o Revolucie. Ty takiego nie masz przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych. Uzywałem czynnie kary Revolut podczas naszych prawie 4 tygodniowych wakacji.

Kraje: Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Austria

Płaciłem kartą, wypłacałem z bankomatów (nie Euronet), płaciłem na bramkach w CRO, płaciłem zbliżeniowo a także za pomocą Apple pay.

Wszystko cacy. 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 15:38, oko21 napisał:

Z innej beczki. Jak długo czekaliście na kartę fizyczną? Zamawiałem kartę 20 sierpnia, dostawa przewidziana na 26 sierpnia a do tej pory nie przyszła.

Pierwsza karta nie przyszła, zamówiłem drugą za 2.64zł i przyszła po trzech dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Wam taką poradę jak płacicie w sklepie Revolutem i wam transakcja nie przejdzie np na contactless’ie to nie ponawiajcie jej na procesorze bo prawdopodobnie tez Wam odrzuci tylko zapłaćcie karta swojego banku, najlepiej visa. Miałem taka przygodę na Węgrzech w sierpniu gdzie dwa razy nie przeszła mi transakcja Revolutem ale środki zostały zablokowane. Przeszła dopiero transakcja karta mojego banku w innej organizacji (visa) w rezultacie zamiast obciążenia 250zl miałem blokadę na 500zl na Revolucie i 250 na karcie banku. W takim przypadku banki mają maksymalnie 7 dni na rozliczenie transakcji. Na pewno oddadzą Wam kasę ale może to maksymalnie trwać tydzień. Jeżeli są to małe kwoty to pół biedy ale kiedyś miałem zablokowane 2x po 3k pln przez tydzień i to już nie było takie fajne. Revolut zadziałał na szczęście szybciej i już po kilku godzinach miałem kasę rozliczoną (uwolnioną)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Wam taką poradę jak płacicie w sklepie Revolutem i wam transakcja nie przejdzie np na contactless’ie to nie ponawiajcie jej na procesorze bo prawdopodobnie tez Wam odrzuci tylko zapłaćcie karta swojego banku, najlepiej visa. Miałem taka przygodę na Węgrzech w sierpniu gdzie dwa razy nie przeszła mi transakcja Revolutem ale środki zostały zablokowane. Przeszła dopiero transakcja karta mojego banku w innej organizacji (visa) w rezultacie zamiast obciążenia 250zl miałem blokadę na 500zl na Revolucie i 250 na karcie banku. W takim przypadku banki mają maksymalnie 7 dni na rozliczenie transakcji. Na pewno oddadzą Wam kasę ale może to maksymalnie trwać tydzień. Jeżeli są to małe kwoty to pół biedy ale kiedyś miałem zablokowane 2x po 3k pln przez tydzień i to już nie było takie fajne. Revolut zadziałał na szczęście szybciej i już po kilku godzinach miałem kasę rozliczoną (uwolnioną)


Nie strasz takie akcje są bardzo rzadkie, nie zdarzają się częściej niż bankom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie Revolut oddaje zablokowana kasę jak jej nie wykorzystasz. Miałem tak na stacji samoobsługowej, coś źle wdusiłem, zatwierdzilem ale nie zatankowałem, coś się tam zablokowało. I oddali po dwóch dniach.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.