Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

O ceny jedzenia  :]   muszę zapodać ceny ze Skandynawii, powinny być ciekawe  :yay:  tylko że ja ich nie lizyłem

skoro tam pojechałem to znaczy że je akceptuje, a przyrównywanie ich do Polski to było by raczej śmieszne.


Tom, to wyjazdy weekendowe i najczęściej blisko , ale poza domem i w cepce :)

Ale na to też nie mam czasu, w ogóle go nie mam :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniemy porównywać ceny z poza sezonu z cenami wysokiego sezonu... to rozbieżność będzie duża...

 

Ja podaję ceny z przedziału lipiec-sierpień 2016 ... Ty wspominasz jak to kiedyś było...

 

Owszem po upadku Jugosławii nocleg kosztował tam 5 marek niemieckich :miga:

porównujac ceny poza sezon z seZon zawsze wyjdzie inaczej, ja porównuj poza sezonem do poza sezonem, także jakieś rozeznanie jest. Mi chodzi o przelicznik dwa razy tyle przyczepa do kwatery. I czy sezon czy nie to wyjdzie podobnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 za camping w Cro placilem cos kolo 30 euro... 1,5km dalej byl podobny i cena 15 euro...

 

Przy Trogirze na Otoku jest camp.... w czerwcu i wrzesniu darmowy z woda do picia za free...

Korzystalismy z niego we 09.2016 jako parkingu - okolo 70 stanowisk i zajete bylo 10-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zeszliśmy na paragony to proszę ceny w Albanii:

post-728-0-17371600-1489012035_thumb.jpg

 

W dużym zaokrągleniu to 26zł - z czego 600 lekke to 2 paczki fajek Lm setek...

 

Wracając do kosztów przejazdu - ceny paliw Albania 2016:-  w zaokrągleniu 5.40 za litr

I goń tu pan ogon i spalanie o 5-6 litrów większe...

post-728-0-55987000-1489012515_thumb.jpg

No chyba że lpg - to tam prawie darmo...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania - Paragon z 2015 ... restauracja w Hotelu Luna Magica w Borsh... dodam ze 30metrowy apartament z TV, internetem i klima kosztowal 29 euro...

 

post-11643-0-60286900-1489012952_thumb.jpg

 

Duza pizza rodzinna, rodzinna salatka i polmisek spagetti na 3 osoby i napoje w litrowych dzbankach ... na owe czasy to bylo 44 zlote...

 

Z hotelu wychodzilo sie na plaze... 100m do wody...

 

post-11643-0-29238600-1489013385_thumb.jpg

 

Plaza byla darmowa z recznikami na lezakach...

 

post-11643-0-80192300-1489013429_thumb.jpg

post-11643-0-50306100-1489013485_thumb.jpg

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK - jak wiemy CRO podrożało..

Przykłady tutaj podawane to sprzed kilku lat chyba ceny - teraz różnice kwater czy kempingów się pozacierały...

Teraz z przyjemnych dla portfela to tylko Albania - ale z nią będzie jak z Cro - zrobi się popularna to ceny 50% w górę za kilka lat

 

Co do całokształtów cenowych:

 

Trip zeszłoroczny to ponad 4 tyś km autem na PB /silnik 2.2/ do tego wyżywienie pełne na miejscu kupowane, noclegi w apartamentach lub pensjonatach /rezerwowałem tylko apartament w Albanii jeśli chodzi o datę przyjazdu - nie określałem ilości dni pobytu, w Cro na pensjonatach zapowiadałem się jedynie via @ bez zaliczek/, bilety do rezerwatów i parków /najdroższe Plitwice w Cro/

Trip 17 dni.

Całość za 3 osoby - niecałe 6 tyś złotych z czego polowa tej kwoty to paliwo, winiety i opłaty za drogi...

Jak ktoś z ogonem zrobi taki trip i zwiedzi te miejsca co my taniej - to dam za niego na ofiarę u Rydzyka...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylismy dieslem... dalej i dluzej bo jeszcze 6 dni po Grecji... 5800km zrobione, nic nie rezerwowalismy wczesniej, wszystko z marszu... 22 dni w podrozy po Chorwacji, Albanii, Grecji, Macedonii i baseny na 3 dni na Wegrzech... koszt calosci ponizej 6.000zl... z wstepami na Krka, Meteory, Muzea, prom na i z Korfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ceny Bartka i moje to w wysokim sezonie... :-D

 

p.s: do Grecji nie dojechałem przez Ciebie braciszku :ee: zostało mi 5 km do granicy ALB-GR 

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze poslugiwanie sie Booking i Trivago i kupowanie przez nich to oferta dla leni i tchorzy (bez urazy ale to przenosnia)...

 

My szukalismy tak ppdczas podrozy hotelu z wolnym pokojem w Salonikach w czwartek wieczorem... hotel Metropolitan, centrum, oferta ma Booking 110 euro plus 20 euro sniadanie za 2+1, w tym samym hotelu placilismy gotowka bez rezerwacji godzine pozniej za pokoj ze sniadaniem... 45 euro i parking gratis.

 

 

PS wiem Bogus, szliscie bardzo podobmie jak my naszym tripem ktory przecieralismy rok wczesniej, nadrobimy Grecje i Korfu na nasz koszt jak bedzie okazja w 2017 lub 2018

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południe, Chorwacja się nie opłaca, ale fajnie jest jechać z budką. Też zmieściłem się w tej kwocie ok 6500zl za jakieś 19 dni... Ale w czerwcu z kartą acsi z campingami po 90zl...

 

Sam zakup nowej budki i doposazenie to dobre 2 miesiące na Karaibach... A i tak nikt mnie nie przekona że się nie opłaca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek dlatego my jezdzimy na poludnie co roku.... w jednym roku bez przyczepy na kwatery i hotele aby pozwiedzac i poszukac miejscowek... a rok pozniej ta sama lub zblizona trasa z przyczepa, na loozie, bez odchamiania sie w muzeach, postoje w wiekszosci na dziko lub tanie bez wygod campy...

 

W jednym i drugim wypadku koszt mamy podobne, bez budy mniej idzie na paliwo, ale wiecej na noclegi i jedzenie, z przyczepa wiecej na paliwo ale nocleg placimy raz na 2lub3 noce na kampie i wiecej mamy prowiantu suchego i wekowanego ze soba...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej mamy prowiantu suchego i wekowanego ze soba...

 

No właśnie ktoś policzył ile kosztuje prowiant zabierany do ogona?

Kolejny powód do podniesienia kosztu przejazdu z ogonem ... :-D

 

My zabraliśmy tylko kanapki na drogę z PL do CRO i trochę zupek 5 minutówek - reszta zanabywane w trakcie podróży...

Południe, Chorwacja się nie opłaca, ale fajnie jest jechać z budką

 

Na promach,

górskich podjazdach czy zjazdach,

na wąskich czy szutrowych dziurawych drogach,

czy jak pomylisz drogę i przez kilka km szukasz gdzie można zawrócić ta fajność robi sie mniej fajna.

 

Widziałem jak na promie Kamenari-> Lepetane gość pozbawił się blendy z tyłu cepy - przytarł tyłem i ściągnął blendę...

 

Cro jeszcze jest w miarę cywilizowane ale i tak trzeba uważać na uliczki które nagle robią sie szerokie na 3-4 metry i ruch jest w dwu kierunkach

 

W MNE, BiH i ALB - nie każdą drogą dojedziesz do brzegu, trzeba być czujnym bo można zatkać drogę a solo lecisz gdzie chcesz i masz gdzieś czy ktoś prawidłowo umieścił znaki ograniczeń

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.