Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jeździ dużymi, a jest tu na forum kilku, ten wie jakie znaczenie mają nawet małe górki a o wietrze nie wspominając. Przez pewną analogie można to porównać do jazdy z przyczepą. Nagle okaże się że liczenie spalanych litrów z dokładnością po przecinku może być tylko zabawne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale podając spalanie chwilowe albo na krótkim odcinku. Ale już średnia z całego wyjazdu przykładowo 3kkm jest miarodajna i w tym są zawarte wszystkie górki, podwiatry i inne takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ale nie wytlumaczysz ze jazda malym z duza jest tylko przyjemna dla upartego kierowcy... katuje rodzine i innych uzytkownikow drogi przez swoje widzi mi sie... nie widzialem jeszcz live czy na YT awy w rowie siedzial ciezki holownik z lzejsza przyczepa a malych holownikow ze sporymi przyczepami jest wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ten watek... male auto spali mniej bo szybciej nie pojedzie bo sie nie da... i zaoszczedzisz 5 zeta na 100km... duzym pocisniesz bo sie da i juz nie przyoszczedzisz...

Od dawna wiadomo ze karawaning sie nie oplaca i nie jest wygodny ale jest popularny i cieszy wielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na promach,

górskich podjazdach czy zjazdach,

na wąskich czy szutrowych dziurawych drogach,

czy jak pomylisz drogę i przez kilka km szukasz gdzie można zawrócić ta fajność robi sie mniej fajna.

 

Widziałem jak na promie Kamenari-> Lepetane gość pozbawił się blendy z tyłu cepy - przytarł tyłem i ściągnął blendę...

 

Cro jeszcze jest w miarę cywilizowane ale i tak trzeba uważać na uliczki które nagle robią sie szerokie na 3-4 metry i ruch jest w dwu kierunkach

 

W MNE, BiH i ALB - nie każdą drogą dojedziesz do brzegu, trzeba być czujnym bo można zatkać drogę a solo lecisz gdzie chcesz i masz gdzieś czy ktoś prawidłowo umieścił znaki ograniczeń

 

Na dzień dzisiejszy 14 razy płynąłem promem z przyczepą, owszem widziałem przycieranie tyłem przyczepy o wjazd. Kolega Bartosz rozkładał profilaktycznie lekko tylne łapy i one lekko tarły chroniąc zderzak przed urwaniem. Ja lubię mieć zestaw wypoziomowany lub z lekko opadniętym przodem przyczepy. Mam zawsze w samochodzie dwa haki, jak szykuje się sytuacja extremalna wyciągam zapasową końcówkę i za 1 minutę mam kulę haka jakieś 8-10cm niżej. Pomylenie drogi to moja specjalność, na większe wyjazdy przeważnie sprawdzam trasę na street view i zapamiętuję gdzie uważać. Na awaryjne zawracanie w miejscach trudnych czasem pomaga mover. Do dzisiaj trafiłem na jedno miejsce w Cro (wjazd na Ciovo) gdzie mało nie zostawiłem sprzęgła na miejscu blokując totalnie ruch. Korek na zwężeniu, na dużym nachyleniu terenu i z przeciwka mijanka z budką holendrów 250cm, a po drugiej stronie murek betonowy. Udało się ale trwało z 10 min po kilka cm, odstęp  budek od siebie nie przekraczał 10cm.  Ważne aby zachować spokój i olać nawet jak ktoś sobie tam trąbi, niech się cieszy, że zaraz pojedzie a nie utknie na kilka godzin.

 

z budką na południe dalej to pewnie Grecja, ale to za kilka lat, niech dzieciaki dorosną a urlop rozciągnie się o kolejny tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do smaxa są dwa rozmiary kul? Czy to od innego auta?

Jacek....

 

Do kazdego sa dwie kule, bywaja tez 3 dla przezornych...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do smaxa są dwa rozmiary kul? Czy to od innego auta?

Do zupełnie innego samochodu, jak dobrze pamiętam to chyba od Renault Espace pasował rozmiarem i parametrami. Mam hak Słowacki Galia.

No ja też, chodzi o to aby dupka przyczepy była wyżej?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.