Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, w Polsce byłem w tamtym roku w świnoujściu, kwatera taka sobie z kilometr od plaży. Za 2tyg zapłaciłem ponad 2,5tys. Plus dojazd, żarcie itp całość ok5,5-6k. Pare lat temu objazdówka po Europie, w sumie prawie 10kkm i prawie 4tyg ok 8k. W tym roku ponad 3tyg Włochy całość ok 5,5k tylko już w cztery osoby. Kempingi nie jakieś zapyziolki, zaraz podeślę linki jakie

 

No 10tyś km z budką w kwocie za całość 8tyś zł to jest naprawdę wyczyn. Nic nie jedliście? bo zakładając najbardziej optymistyczną wersje że koszt paliwa to tylko 5tyś zł to mało zostało na miesiąc wakacji ;)

 

3 tygodnie z rodziną 4 osobową we Włoszech za 5.5tyś zł to już mistrzostwo świata :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 10tyś km z budką w kwocie za całość 8tyś zł to jest naprawdę wyczyn. Nic nie jedliście? bo zakładając najbardziej optymistyczną wersje że koszt paliwa to tylko 5tyś zł to mało zostało na miesiąc wakacji  ;)

 

3 tygodnie z rodziną 4 osobową we Włoszech za 5.5tyś zł to już mistrzostwo świata :]

 

Jak czytam takie posty to jestem lekko zdumiony, biorąc pod uwagę ceny paliwa i opłat to prawdopodobna staje się w takich przypadkach  teleportacja...

Chętnie przeczytałbym relacje z takiej podróży

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile więcej auta wam palą ciągnąć domek ze sobą? Wiadomo że w przybliżeniu. Jest ktoś kto jeździć na LPG? Moja asteroida liczę już i koszty benzyny i LPG ale przeliczam na LPG pali tak do 10l z włączoną klimą gdy nie staram się jakoś specjalnie oszczędzać. Czy ciągnąć budę wejść może bardziej na 15 czy może na 13? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile więcej auta wam palą ciągnąć domek ze sobą? Wiadomo że w przybliżeniu. Jest ktoś kto jeździć na LPG? Moja asteroida liczę już i koszty benzyny i LPG ale przeliczam na LPG pali tak do 10l z włączoną klimą gdy nie staram się jakoś specjalnie oszczędzać. Czy ciągnąć budę wejść może bardziej na 15 czy może na 13? 

Temat rzeka - zależy ile zapniesz na ogon... i jaki masz motor w  aucie...

Jest cały wątek o spalaniu i rodzajach paliw

http://forum.karawaning.pl/topic/4136-czym-zasilane-s%C4%85-nasze-konie-poci%C4%85gowe/?hl=%20ile%20%20pal%C4%85

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości ile więcej auta wam palą ciągnąć domek ze sobą? Wiadomo że w przybliżeniu. Jest ktoś kto jeździć na LPG? Moja asteroida liczę już i koszty benzyny i LPG ale przeliczam na LPG pali tak do 10l z włączoną klimą gdy nie staram się jakoś specjalnie oszczędzać. Czy ciągnąć budę wejść może bardziej na 15 czy może na 13?

Mi pali do 2 litrów więcej ropy, więc jest to w zasadzie pomijalna kwota.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Bo może jest i osobny wątek o tym ale generalnie koszty paliwa też w kwestii opłacalność lub nie  budek nad wynajmowaniem kwater na miejscu też może być argumentem. Gdyby to było tak do 30% to spoko. Jeśli 50% i więcej to robi się istotna suma - zwłaszcza za granicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze auto pali 30% wiecej lub 2 litry mozna sobie w buty wsadzic... mialem rozne konfiguracje i jesli chcemy utrzymac tempo jazdy solo kolo 100km/h i podobnie z przyczepa na trasie to wzrost nalezy liczyc blisko 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Sharan palił mi solo 7,8l, jak leciałem 150 to równo 8. Jak jechałemz białogardu z cepą w okolicach 100 to wziął 11. Czyli 35% więcej. C4 jeszcze nie goniłem z cepą, ale jak bierze 7,2 to wątpie że skoczy do14,5

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie czy tak samo przyspieszales, tak samo hamowales i czy tak czesto jak solo wyprzedzales...

 

 

Owszem moim VOlvo na trasie solo zejde do 5L na setke a z przyczepa tez osiagne 13L jadac z podobna dynamika i w podobnym czasie przejade ten sam dystans...

 

PYTANIE TYLKO PO CO?

 

Jezdze z przyczepa dynamicznie i nie dziaduje o kazdy litr, nie licze paliwa bo na piwo i tak bede mial, nie draznie innych na drodze a jak mam ochote wyprzedzic to wyprzedzam nawet z przyczepa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na tyle dynamicznie na ile pozwalała moc sharana, przy 110KM dupy nie urywało ale nie jechałem oszczędnie, chciałem jak najszybciej zalecieć do domu, gdzie tylko się dało to wyprzedzałem. Nie byłem też zawalidrogą. Przy poprzednim zestawie sharan 115KM i cepa mniejsza, ok1000dmc, będąc laikiem i nie wiedząc co to wężykowanie leciałem do włoch 110-115 spalił mi średnio10,5.

 

Bartek ja nie chce się licytować kto jest bardziej :) po prostu wiem ile co mi paliło i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie ze auto pali 30% wiecej lub 2 litry mozna sobie w buty wsadzic... mialem rozne konfiguracje i jesli chcemy utrzymac tempo jazdy solo kolo 100km/h i podobnie z przyczepa na trasie to wzrost nalezy liczyc blisko 100%...

 

W buty mówisz, że mam sobie spalanie takie wsadzić? No tak się akurat składa, że w każdym aucie, od zakupu do sprzedaży notuje wszystkie wydatki, łącznie z tankowaniami :D Podróże z przyczepą też mam zanotowane :)

Możesz sam sprawdzić jakie mam spalanie: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/35077

 

 

Spalanie z przyczepą:

te pozycje powyżej 9l na 100. Reszta to spalanie bez cepy. 

Czyli jak widać powyżej z przyczepą mi spalił od 9,91l do 11,10l/100 km.

 

Spalanie bez przyczepy:

Bez przyczepy w trasie auto mi pali około 7-8 litrów. Na autostradzie i drogach ekspresowych to jest bliżej tej drugiej wartości.

 

Czyli masz czarno na białym, że z przyczepą spala mi więcej średnio około 2 litry.

Co do stylu jazdy, to wiadomo, że z przyczepą jeździ się inaczej. Solo po autostradzie jadę 140, po ekspresowych 130. 

Z przyczepą jeżdzę maks 100km/h - czasem szybciej przy wyprzedzaniu jakiegoś tira. Ale generalnie na autostradach i ekspresowych wyprzedzam tiry jak mogę i staram się utrzymywać ciut wyższe tempo niż cieżąrówki. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz ma dużo racji. Smax solo przy 95kmh spakowany na wyjazd spali mi 5,5 max 6 litrów. Przy ogonku ok 1600kg spali do 11.5 lub nawet 13 litrów pod silny wiatr.

 

Solo śmigam do 140kmh i spala ok 7l. Z przyczepą jeżdżę do 110kmh i spala ok 11l - wartości średnie. Rekord mam 13.7l ale nie ma co pisać przy jakiej prędkości.

 

Według danych "katalogowych" mój zestaw nie przekroczy 160kmh ;)

 

Aha przy LPG, dużej przyczepie i prędkości ok 100kmh spalanie może być i ponad 2 krotnie większe niż solo.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałeś z budą 160 czy ja źle zrozumiałem?

Porównując spalanie przy tej samej prędkości tofaktycznie wyjdzie 100% więcej albo i lepiej. Ja porównuje prędkości przelotowe, solo 150-160 z cepą ok 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.