Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, kpr napisał:

A jaki tam jest spadek? Bo wygląda na 0% ;)

Na 2,5m łacie jest jakieś 3cm, na głębokości wiaty wyjdzie jakieś 6cm, ok 1,5%

7 minut temu, chris_66 napisał:

na gont jacek ma za mały spadek :P

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kpr napisał:

A jaki tam jest spadek? Bo wygląda na 0% ;)

jakby była wiecha to było by koło 35-40%

a tak to d00pa po całej linii

Ja chcę do domu , mam już dość całego tygodnia szkolenia na Węgrzech, wina, termali, palinki :zly::hehe:, jeszcze dwa dni i do domu :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

myślałem , że na PERI położysz zbrojenie i beton polejesz, straszną lipę odstawiasz :mlot:

 

Jak sąsiadka jakoś sie nie przyburzyła o wiatę, chociaż myślałem że będzie marudziła to gdybym zrobił taras z widokiem prosto w jej okno do pokoju to by ją szlag jasny trafił :D 

1 minutę temu, kpr napisał:

Może Ci troszkę woda na zakładkach stać. Lepsza na tak mały spad jest blacha trapezowa. No ale za późno doczytałem wątek - przepraszam ;)

Brałem pod uwagę, ale wolałem papę. Zakłady są wzdłóż także nie powinno stać, a nawet jak troche będzie to wiatr przedmucha i zaraz wyschnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kpr napisał:

Tylko po tym średnio chodzić bez uszkodzenia, a wiata też ma służyć jako ,,podest serwisowy,, to budki, coś zrobić na dachu albo nawet tylko umyć. Zobacz kiedy założyłem temat, długo się przymierzałem do tego dachu, wziąłem pod uwagę chyba wszystkie rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

z tym chodzeniem po papie to bym się nie rozpędzał jak będą upały ;)

:ok:

2 minuty temu, kpr napisał:

To wysoki trapez ;) w takim razie ale to i tak "po ptokach". Życzę żeby się wiatka spisywała cacy :)

Przy tak małym spadku brałem też pod uwagę odśnieżanie jak nawali śniegu żeby nie klękła, wpoprzek troche niewygodnie, a wzdłóż też odpada bo nie będę zrzucał śniegu sąsiadce ja tuje. Jak będzie śnieg, bo widać jakie zimy, ale brałem pod uwagę każdą możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra :)

Odnośnie Peri to klasa w sama w sobie towar pierwsza liga. Kosztuje trochę ale też swoje waży. Do tego trzeba doliczyć śnieg ,który może zalegać a jak napada to nie ma bata będzie cisnął przy tym spadku o którym napisałeś. Te trzy centy na 2,5 metra to przy opadach deszczu będzie spływało.Wiem i pewnie i Ty wiesz ,że można było dać jeszcze z 1,5-2 i było by bardzo dobrze ale wiadomo czasami się po prostu nie da.

Przy takim zadaszeniu ( otwartym z trzech stron )  to samo odeskowanie z góry razem z tą podbitką/boazerią od spodu w zupełności by wystarczyło aby to przykryć papą lub gontami Lub samą papą w dwóch warstwach. 

Całość cieszy oko a to jest najważniejsze :ok:  no może te farmery nie przykryte papą bym zamienił  na takie z płaskim łbem i je przykrył ale to już mały detal.

Jacku to jest moja opinia i nie myśl ,że ja myślę ,że jest źle i ja tu się wymądrzam. To jest tylko moja ocena

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Maras dziękuję za konstruktywny komentarz

25 minut temu, Maras napisał:

No dobra :)

Odnośnie Peri to klasa w sama w sobie towar pierwsza liga. Kosztuje trochę ale też swoje waży.

 

ale się czepiliście tej peri :) prawda jest taka, że jakiś czas temu przez parę lat handlowałem tym na dość dużą skalę, dostawy miałem w pakietach np 18mm w formatach 330x120, do tego 15mm, i zawsze było trochę niesprzedawalnego śmietnika, np płyty 12cmx300cm, albo grubości 9mm, konstrukcyjnie do niczego się nie nadawało i wypychałem to za parę zł. jak likwidowałem tą działalność to zostawiłem sobie trochę tych 9mm właśnie na wiaty, kosztowało mnie to mniej niż najcieńsza osb. do takiego zastosowania te 9mm były akurat, tylko że u mnie 99,99% brało te duże blaty na stropy, a te badziewiaki których nie udało mi się sprzedać sam wykorzystywałem, np strych mam wyłożony 18mm ale format 50x50cm, też nikt tego nie chciał. 

 

 

25 minut temu, Maras napisał:

Te trzy centy na 2,5 metra to przy opadach deszczu będzie spływało.Wiem i pewnie i Ty wiesz ,że można było dać jeszcze z 1,5-2 i było by bardzo dobrze ale wiadomo czasami się po prostu nie da.

 

tylko miałem ograniczoną wysokość, dawałem minimum co się dało, gdybym wiedział że wyjdzie mi te 20cm nad najwyższym punktem budy to dałbym jeszcze z8-10cm większy spadek

25 minut temu, Maras napisał:

 

Przy takim zadaszeniu ( otwartym z trzech stron )  to samo odeskowanie z góry razem z tą podbitką/boazerią od spodu w zupełności by wystarczyło aby to przykryć papą lub gontami Lub samą papą w dwóch warstwach. 

 

jak wyżej, miałem na zbyciu peri to dałem, na pewno nie zaszkodzi :)

25 minut temu, Maras napisał:

  no może te farmery nie przykryte papą bym zamienił  na takie z płaskim łbem i je przykrył ale to już mały detal.

 

nie wiedziałem że takie są, ale teraz już trudno. jak wcześniej pisałem dach widać tylko z jednego okna od sąsiada, bidy nie ma :)

25 minut temu, Maras napisał:

 

Jacku to jest moja opinia i nie myśl ,że ja myślę ,że jest źle i ja tu się wymądrzam. To jest tylko moja ocena

luzik, wiem że nie jest idealnie, ale jak na pierwszą taką robotę którą sam wykonałem i tak jestem zadowolony. jak wybuduję drugi dom i będę robił drugą wiatę to będę conieco więcej wiedział :P

co do obciążenia, zdaję sobie sprawę że przy dużym śniegu trzeba będzie odśnieżyć, spadek jest naprawdę minimalny. ale konstrukcja też nie jest licha, krokwie są podajże 14x8, w rozstawie co 45cm, także jakąś wytrzymałość to ma

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik :ok: 

Co do farmerów to miałem na myśli zamianę samych śrub  bo tak naprawdę to sam nie wiem czy takie gotowe z płaskim łbem można  gdzieś kupić.

Wiem ,że jak się samemu coś zrobi to satysfakcja jest o wiele wiele większa. Sam często poprawiam fabrykę w kupionych nowych rzeczach bo ma być po mojemu.Ale też i to dość często słyszę ,że cię maruś  poj$%^& ło  i jak zwykle przesadzasz.

A odnośnie budowy domu. Że ten drugi zbudowany to już będzie okey  ja słyszałem ,że trzeci :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

 

Co do farmerów to miałem na myśli zamianę samych śrub  bo tak naprawdę to sam nie wiem czy takie gotowe z płaskim łbem można  gdzieś kupić.

 

już kumam co masz na myśli. jak wcześniej robiłem domek narzędziowy to zrobiłem jak napisałeś i mi pofalowało wiatrownice (tą blachę co jest od czoła). teraz jak zamawiałem okucia to pytałem gościa to pierwsze co powiedział że pewnie dałem zwykłe śruby zamiast farmerów z gumową podkładką i naprężyło blachę. dlatego teraz dałem te grube farmery żeby blacha od czoła ładnie wyglądała. z dwojga złego lepiej w te stronę, wolę mieć niewidoczne z dołu farmery niż kującą w oczy pofalowaną blachę 

11 minut temu, Maras napisał:

 

A odnośnie budowy domu. Że ten drugi zbudowany to już będzie okey  ja słyszałem ,że trzeci :)  

mój prawie jak drugi :) jak moi rodzice budowali to już byłem prawie dorosły i brałem w tym czynny udział, dużo rzeczy się dowiedziałem i nie popełniłem u siebie takich błędów. ten aktualny jest prawie idealny, parę pierdół by się tylko poprawiło, ale to są rzeczy wagi widocznych farmerów a nie uginającego się stropu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.