Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Maras napisał:

Mover też robi robotę :)

Ta jest :D 

 

tylko sąsiedzi patrzyli jak na wariata

W dniu 20.02.2019 o 19:54, Benior napisał:

 

Chyba grzybki na dachu masz do wymiany bo już słońce dziurę wypaliło. 

@Benior no i się wyjaśniło, na tym grzybku nie było dziury. Na dachu było sporo kolorowych przypalonych od słońca ala folijek, podejrzewam że to jakieś konfetti, różne kształty i kolory, na grzybku akurat czarny kawałek. Z daleka wyglądało jak dziura  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ta jest :D 

 

tylko sąsiedzi patrzyli jak na wariata

@Benior no i się wyjaśniło, na tym grzybku nie było dziury. Na dachu było sporo kolorowych przypalonych od słońca ala folijek, podejrzewam że to jakieś konfetti, różne kształty i kolory, na grzybku akurat czarny kawałek. Z daleka wyglądało jak dziura  

I całe szczęście, że to tylko groźnie wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeczytałem wątek z zapartym tchem. Masę wiedzy tu zgromadziliście od pomysłu przez wykonanie do zacnego końca. Efekt końcowy naprawdę rewelacja, wybrane rozwiązania np. wycięcie wełny wstawki z drewnianych kołków i zawieszenie belki na gwintowanych wzmacnianych szpilkach trafiają do mojego wyobrażenia solidności. 

@jacekzoo wielki szacunek za ogrom pracy i rozwagę przy tej inwestycji. Może kiedyś się pochwalę co sam stworzyłem w temacie zadaszenia dla przyczepki. Narazie burza mózgu jakie przekroje, rozstawy belek etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pavok a dziękuję :) to pochwalę się jeszcze efektem końcowym zadaszenia tarasu C0B2419F-9EC8-4285-9B6B-D7E3DB737E34.thumb.jpeg.0446760f5cd424d4abd3d853717f87a4.jpeg2246B3F4-C296-4119-88F0-6DF3D1B07682.thumb.jpeg.53d413addbe168ac843401d9b8ff2905.jpeg660E3F75-211D-4692-B547-3359204BB52B.thumb.jpeg.3df3d229863f41f9f630e067a3092233.jpeg62C347DD-FDA2-4383-A6DF-DFC54A20CB58.thumb.jpeg.705d590bedc7b4b0bc2e02bea0a417f6.jpegAA49CB81-D3AF-4898-8484-2F8E84A62317.thumb.jpeg.3786f3cbcb3421ff776cd3bdc85c3f8e.jpeg

i jeszcze mała poprawka obu wiat, okazało się że marny ze mnie aplikant papy ? ciekło z każdej możliwej strony... zamówiłem znajomego co pomógł mi jeszcze jedną warstwę położyć, wywaliliśmy te farmery o których wspominał @maarec i papa poszła do końca. B5AAC9D3-BAA0-4C39-9011-0165C2CB8BCA.thumb.jpeg.f3c87356621ebfb52376c65424b96bf5.jpeg5E6884A4-D5A5-43E7-84B0-5FB29C51359A.thumb.jpeg.5118a71dca55cbd2a2dfd344321495cc.jpegE8E11D55-81FC-49ED-83F1-935A5AAE6764.thumb.jpeg.948a7a8d095875785a63858acbcb6411.jpeg
i przy okazji sprytny patent gościa od klimy żeby nie dziurawić papy a żeby klimy były stabilne 

B43ECBAE-6262-4A42-A215-336C2124B8F2.thumb.jpeg.f1461ad96bcd9f74f5ecabceff91d83c.jpeg
Położone obrzeża chodnikowe i do nich przykręcone klimy .

 

także tak to u mnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle... W zasadzie teraz to jesteś już wiatologiem...;-)

Ja kończę powoli swoją, choć wciąż jeszcze nie ma ścianek i pochwalę się w drugim - nie Twoim wątku - żeby Cię nie zawstydzać...;):D

Najgorsze, że po położeniu kostki mam prześwit pod belkami cirka ebałt 285 cm, więc pole poszukiwań kampera drastycznie  się zawęziło...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory byłem przekonany, ale teraz zasiałeś mi wątpliwość i zastanawiam się, czy wysokość, jaką katalogowo podają producenci obejmuje dach, czy też - co wydawało mi się oczywiste - wysokość całkowitą uwzględniającą wszystkie elementy seryjnego samochodu (wchodzące w skład wyposażenia standardowego), czyli np. okna...

Zakładałem, że to jest ta druga opcja i ewentualne zamontowanie elastycznych kolektorów (nie zakładam klimy dachowej, czy anteny) - nie zwiększy wysokości ani o milimetr (okna wystają więcej niż taki panel)...

Z drugiej strony, skoro szerokość podaje się bez lusterek, to może i wysokość bez okien...

Zakręciłem się - może mnie ktoś odkręcić?? (sorry Jacku za offtopik w Twoim wątku):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zulos napisał:

sorry Jacku za offtopik w Twoim wątku)

Luzik :D 

ja mam 35cm od dachu do dołu krokwi, akurat wczoraj @Tomii’emu mierzyłem. Minus jakieś okna czy kominek zostaje jakieś 15-20cm. 
 

ale podejrzewam że wysokość podają elementów stałych, czyli pewnie bez dodatków na dachu. Ale musiałbyś to potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

ale podejrzewam że wysokość podają elementów stałych, czyli pewnie bez dodatków na dachu. Ale musiałbyś to potwierdzić

Tak mi się wydaje, że skoro okno jest elementem standardowym, czyli stałym, to powinno wchodzić w skład liczonej wysokości...

Ja celuję w półintegrę i wychodzi mi w moich poszukiwaniach, że poniżej 280 cm (pomijając blaszaki) to mam baaardzo wąski wybór - póki co znalazłem tylko Knausa (ew. Weinsberga) i Hymera - odpowiednio 279 i 277 cm (oczywiście przy tej wysokości bez opuszczanego łóżka, co - w przypadku Hymera - zawęża ilość osób do 3, a w przypadku Knausa zawęża pole manewru do w zasadzie jednego układu (dla 4 osób)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zulos napisał:

Tzn. jeśli wysokość jest całkowita i z uwzględnieniem powietrza w oponach, to i 285 cm wejdzie:D

Wg mnie wysokość jest liczona do najwyższego punktu na dachu, tak samo szerokość do najbardziej wystającego elementu. Dlatego niektóre przyczepy potrafią mieć np 252 cm szerokości, bo coś tam wystaje na boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wiatą to pewnie można podkopać :) Takie dwa nie za głębokie kanały z opcją  przykrycia deskami jak nie ma kamperka .

U mnie wjazd do garażu 281 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co za problem przerobić wiatę za jakies drobne pieniądze (stosunkowo) zamiast się ograniczać w zakupie kampera za kilkaset tysięcy (jeśli nowy) lub grube kilkadziesiąt tysięcy (jeśli w miarę współczesny używany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie to jednak byłby problem... Wiata jest dość spora. Ochrzczona mianem kaplicy? Raczej nie do przerobienia... W sumie model kampera mam już wybrany i się mieści, gorzej jak z biegiem czasu zmienię decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.