Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Następnym razem zrób to inaczej. Zdolności  manualne posiadasz więc bez problemu sobie z tym poradzisz. Drewna zawsze jest więcej ew. z tego co zostało. 

Taki zestaw sobie kupisz i będzie baja :)   https://allegro.pl/oferta/sekownik-flekownik-frez-sednik-do-drewna-sekow-30-5745018873?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Akcesoria+i+osprzęt+-+Frezy&ds_rl=1256542&gclid=EAIaIQobChMIxoSPrNWH4QIVkRoYCh1kbwRUEAQYBCABEgJJC_D_BwE&gclsrc=aw.ds    

I luzik ,tak jak było wcześniej :) 

Poza tym wątek fajnie się rozkręcił i pewnie z wielu z nas coś tam dłubie i majsterkuje może taki kącik DIY w naszych pasjach udałoby się dodać?    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na całkowite ,,zniknięcie,, różnic nie liczyłem. Ten sposób odgapiłem od dekarzy co mi dach robili, jak na samym wierzchu wykuszy świecące śruby zostawili. Zrobili tak jak ja, pewnie też nie mieli sprzętu który zalinkował Marek, bo pewnie byłem pierwszy który ich pogonił że mają ukryć śruby. Już teraz tego nie będę na nowo rozwiercał, nie wiedziałem że jest sposób wg technologii :) pocieszam się tym że i tak jest estetyczniej niż u większości co widać ordynarne śruby z podkładkami. 

 

Tak jak wcześniej pisałem, to mój pierwszy taki projekt, część zrobiłem nie wg sztuki tylko wg własnego uznania, bo nie wiedziałem że można lepiej, chcociażby z tymi farmermai i gwoździami co mogłem ukryć pod papą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

Czyli zamiast kroić sztyl id szufli wyciąć korek z tego samego drewna?

Bingo :) 

11 godzin temu, tomekk napisał:

Witam

Markowi chodzi pewnie o to, że nie wklejamy korków z włóknami w poprzek, tylko fleki wycięte z podobnego drzewa z którego masz słup. W aktualnym rozwiązaniu różnice raczej nigdy nie znikną.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Tak  Tomek jak napisałeś zaślepkę/korek zrobić z tego samego drewna.

Z sosną jest to trudno zrobić ze względu na różnorodność i ilość słojów oraz sęków. Tu akurat na zdjęciu widzimy obok otworu sęk w słupku i "przenieś" taką strukturę drewna jest bardzo trudno.  Przewagą flekowania jest aplikacja tego samego drewna i możliwość ustawienia słojów drewna przed wklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maras napisał:

Bingo :) 

Tak  Tomek jak napisałeś zaślepkę/korek zrobić z tego samego drewna.

Z sosną jest to trudno zrobić ze względu na różnorodność i ilość słojów oraz sęków. Tu akurat na zdjęciu widzimy obok otworu sęk w słupku i "przenieś" taką strukturę drewna jest bardzo trudno.  Przewagą flekowania jest aplikacja tego samego drewna i możliwość ustawienia słojów drewna przed wklejeniem.

Tak jak pisałem, sposób faktycznie  dużo bardziej profesjonalny ale to już przy następnej wiacie, teraz nie będę rozwiercał

22 minuty temu, Maras napisał:

Tu akurat na zdjęciu widzimy obok otworu sęk

Tych otworów na dwie wiaty było ponad 40, także i tak gdzieś by wyszło nie idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 18:42, jacekzoo napisał:

Dzisiaj projekt mogę uznać za skończony

W końcu buda stoi pod dachem, mam wyprowadzony prąd że nie muszę za każdym razem rozwijać kabla zasilającego, jest oświetlenie. Kupa roboty ale jestm bardzo zadwolony

Gratulacje, wiata wyszła bardzo fajnie. Przez cały układ sytuacyjny w zasadzie masz tam praktycznie jak w garażu. A jeśli chodzi o tempo to chyba Cię gonię, moja wiata dalej w proszku i w częściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo te promienniki podczerwieni mają po 2kw. Jak włączam od razu na pełną moc to wywala mi zabezpieczenie,  mam b16. Jak włączam stopniowo zwiększając moc to wtedy nie wywala. Na jakie zabezpieczenie wymienić? C20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Mam pytanko, bo te promienniki podczerwieni mają po 2kw. Jak włączam od razu na pełną moc to wywala mi zabezpieczenie,  mam b16. Jak włączam stopniowo zwiększając moc to wtedy nie wywala. Na jakie zabezpieczenie wymienić? C20?

A możesz ot tak sobie zmienić zabezpieczenie? Z jakiegoś powodu masz B16 przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie główne przy liczniku które zakłada energetyka tylko to w rozdzieli w domu, co do każdego obwodu jest osobny bezpiecznik

A na każdy obwód dobiera się do przewidywanego obciążenia, wcześniej nie było w planie na tym obwodzie takie obciążenie dlatego okazuje się za słabe zabezpieczenie, a nie wiem jakie dać. Do karchera 3kw mam c16, bo b16 też wywalało, do piekarnika i indukcji mam c24 bo tam jest 8kw, to tak pomyślałem po środku te c20 do 4kw promienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.