Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

 

To nie wiedziałem o tym. Podejżewam że tej naklejki nie da się oderwać bez uszkodzenia lakieru, najwyżej na wierzch ciapne PL-ke

Podgrzej lekko suszarką do włosów i zejdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

24 minuty temu, gornik15 napisał:

Ładnie zrobione ale jak kiedyś kupisz coś nowego (innego) z klimą dachową to będzie chyba mały problem ?. Mimo wszystko jest ładnie.

Wejdzie spokojnie, od szczytu anteny było z 25cm, a do dachu nastepne z 10-15. Poza tym lmc w planie zostaje z nami na dlugie lata, póki dzieciaki z nami jeżdżą jest idealna, a nie mam parcia zmieniać na nowsza bo ,,ładniejsza,, a jak klime bym wsadzał to podławkową. 

Wszystko przemyślane :D 

10 minut temu, jankes napisał:

Podgrzej lekko suszarką do włosów i zejdzie bez problemu.

 

Godzinę temu, golob napisał:

Weź zwyczajnie benzyne ekstrakcyjną powinna bez problemu usunąć naklejkę i nie uszkodzic lakieru, nie jest zbyt agresywna.

Będziem kombinował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

To nie wiedziałem o tym. Podejżewam że tej naklejki nie da się oderwać bez uszkodzenia lakieru, najwyżej na wierzch ciapne PL-ke

Co się nie da :D. Zrywasz co się da potem PrickBort Mac 124 na mikrofibrze usunie Ci pozostały klej i jedynie różnica w wypaleniu blachy będzie, ale to też pewnie z czasem albo po lekkie polerce się wyrówna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gornik15 napisał:

Ładnie zrobione ale jak kiedyś kupisz coś nowego (innego) z klimą dachową to będzie chyba mały problem ?. Mimo wszystko jest ładnie.

To zmieni na podłogową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jankes napisał:

Podgrzej lekko suszarką do włosów i zejdzie bez problemu.

 

10 godzin temu, golob napisał:

Weź zwyczajnie benzyne ekstrakcyjną powinna bez problemu usunąć naklejkę i nie uszkodzic lakieru, nie jest zbyt agresywna.

To Ja dorzucę jeszcze patent na majonez .... poważnie :)  Nałożyć, poczekać i ładnie odejdzie bez szorowania. 

 

Chyba grzybki na dachu masz do wymiany bo już słońce dziurę wypaliło. 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Benior napisał:

Chyba grzybki na dachu masz do wymiany bo już słońce dziurę wypaliło. 

@Benior

O szlag... pierdylion razy ją oglądałem z każdej strony a nie zauważyłem. 

 

:ok: za spostrzegawczość. Muszę to na cito zrobić

Ale teraz będę miał luksus z jakąkolwiek robotą na dachu budy, nawet z myciem, hops na dach wiaty i wszystko jak na talerzu :) 

 

jakoś nie przekonuje mnie bieganie po dachu budy

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎02‎-‎20 o 10:55, jacekzoo napisał:

Wejdzie spokojnie, od szczytu anteny było z 25cm, a do dachu nastepne z 10-15. Poza tym lmc w planie zostaje z nami na dlugie lata, póki dzieciaki z nami jeżdżą jest idealna, a nie mam parcia zmieniać na nowsza bo ,,ładniejsza,, a jak klime bym wsadzał to podławkową. 

Wszystko przemyślane :D 

 

Będziem kombinował 

A no jak tak, to tak. Wszystko jasne. Pozdro. ?

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 20:04, jacekzoo napisał:

Ale teraz będę miał luksus z jakąkolwiek robotą na dachu budy, nawet z myciem, hops na dach wiaty i wszystko jak na talerzu :) 

 

jakoś nie przekonuje mnie bieganie po dachu budy

Czyli zapinasz mover, włazisz na dach wiaty z pilotem i myjesz wyjeżdżając (lub wjeżdżając) przyczepą po kawałku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to już jest rozpusta i perwersja. Zazdroszczę dosłownie. Musiałem przekonywać rodzinę, że asekuracyjnie (remonty, naprawy, czyszczenie rynien  itp.) w domu potrzebna jest bezwzględnie wielka drabina 3-elementowa. Ale co innego latać z drabiną dookoła, wykładając brzuszysko tylko na dach cepy, żeby był zasięg łapek, a co innego zalec na dachu wiaty i pacjenta sobie obrabiać dosłownie jak maszyna CNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czyś napisał:

No to to już jest rozpusta i perwersja. Zazdroszczę dosłownie. Musiałem przekonywać rodzinę, że asekuracyjnie (remonty, naprawy, czyszczenie rynien  itp.) w domu potrzebna jest bezwzględnie wielka drabina 3-elementowa. Ale co innego latać z drabiną dookoła, wykładając brzuszysko tylko na dach cepy, żeby był zasięg łapek, a co innego zalec na dachu wiaty i pacjenta sobie obrabiać dosłownie jak maszyna CNC.

u mnie pomocny jest garaż drewniany własnej konstrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !!! ?
Wprawdzie nie posiadam przyczepy, ale natknąłem się wczoraj przypadkiem na Wasze forum szukając metody zamontowania do ściany belki wiaty garażowej z poniższego linku (jedyna zmiana to szerokość 3 metry, bo tylko taka mi wejdzie na podwórko):
Wiata przyścienna AKTION 3

Wiata ma być jedynie na samochód osobowy, chcę ją przykryć poliwęglanem i ma przylegać do domu od strony garażu (o zgrozo - z niewielkimi oknami), podłoże to kostka brukowa, dom niestety już ocieplony styropianem 15cm. + elewacja. Do wczoraj chciałem przymocować belkę bezpośrednio na elewację kilkoma kołkami rozporowymi 40cm., ale po przeczytaniu Waszego forum wnioskuję, że mój "cały misterny plan w pizdu" ? Nie chcę też wycinać 7 metrów elewacji tylko po to, aby przymocować belkę mocującą. I teraz pytanie do Was - czy jest sens bawić się w montaż tej belki do ściany czy umocować ją jednak na 4 słupach zamontowanych w podstawie przykręconej do kostki (wzór podstawy w załączniku) ? Jeśli do ściany to w jaki sposób da się to zrobić, aby nie zrywać części ocieplenia ? Chciałbym oszczędzić te 10 centymetrów na szerokości, które zabiorą mi słupy, ale ma się to dobrze trzymać. Z góry dziękuję Wam za pomoc !!! ?
 

500_500_productGfx_2cfe53ff0e93924cbb8cd3b5fb96b537.jpg.png

Edytowane przez bialy009 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.