Skocz do zawartości

Budowa wiaty: dekarze i cieśle pomóżcie :)


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, maarec napisał:

Jacek. Piękny taras.

Nieskromnie mówiąc mi też bardzo się podoba ? trochę się bałem że zadaszenie oszpeci dom ale nadało fajnego klimatu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowy, ja blachy zamawiałem na wymiar. Krokiew ma podajże 18cm, plus nadbitka 1,5, plus peri 1cm, plus papa, plus wywijas na górze wiatrownicy 2cm. To ta blacha musiałby mieć ponad 22cm, strasznie ordynarna i wielka. Wolałem zostawić drewno na widoku. 
 

a kwestia wody, tzn co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - raczej okucie zawija się pod deskę czołową plus okapnik. Tak to spływająca woda będzie się się tam zbierać - raz drewno, dwa, że jak będzie zamarzać to może zwichrować blachę... Może i nie jest to wielkim problemem - nie znam się aż tak, ale też jestem już po dwóch wiatach i tłumaczono mi, że okucie zawsze zawija się pod deskę czołową i z okapnikiem - tam, gdzie nie ma rynny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

No to możliwe, że jest git. Rzeczywiście drewno jest znacznie estetyczniejsze niż blacha i taka połać blachy na pewno by to oszpeciła. A od strony spadku rynnę planujesz?

Też mi się tak wydaje i sugerował bym rynienkę bo inaczej na płytkach będzie ciągle ślad od kapiącej wody.

Ale pisze w innej sprawie. kupiłeś promienniki i jak tak patrzę na Twój układ tarasu to na chłodniejsze wieczory pasowała by u Ciebie pionowa/boczna roleta kasetowa na ścianę.

Taki pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

A od strony spadku rynnę planujesz?

Tak myślę czy nie dać, tylko jest problem że nie mam jak zrobić odpływu. 
 

6 godzin temu, filipert napisał:

Ale pisze w innej sprawie. kupiłeś promienniki i jak tak patrzę na Twój układ tarasu to na chłodniejsze wieczory pasowała by u Ciebie pionowa/boczna roleta kasetowa na ścianę.

Dużo nad tym myśleliśmy, czy nie zrobić jakiś ścian. Ale jak jest bezwietrznie to do 5st na plusie spokojnie można siedzieć. To nak wystarczy, a nie chcemy żadnych zasłonek, rolet czy innych cudów robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

Oj tak, kupe kasy kosztowały ale jestem mega zadowolony. Tylko jak włączę to jak w burdelu bo na czerwono świecą ?

Na 1 campingu ludzie wytargali takie z kampera, po minucie schowali. Piękna czerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiata wyglada super... tylko problem jest taki, ze jest nielegalna;p

Sam zacząłem budowac wiatę zabetonowałem już kotwy 50 cm od granicy dzialki z sasiadem... miala byc na drewno i inne takie tam smieci gospodarcze. Najpierw pojawil sie problem spadku dachu w ktora strone... doczytalem sie w internetach ze okap musi byc minimum 1.5 metra od dzialki sasiada... wiec musze zrobic spadek w druga strone.

Ale pozniej idąc tym tropem dalej doczytalem ze nie moze to byc ani wiata na drewno ani wiata garażowa, bo te muszą być w odleglosci 3-4 metrow od granicy dzialki;> I wychodzi na to, ze bede musial zrobic wiate rekreacyjną:P  I tak sie zastanawiam co zrobic;> Jakos opadl mi zapal do roboty:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.