Skocz do zawartości

SKRADZIONO AUTO!!!!!!!!!!


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

 

@maarec, zajmujesz się ubezpieczeniami zawodowo? 
Dlaczego w ogóle pytacie klientów o przebieg poprzednich ubezpieczeń, skoro (chyba) macie wszystko w bazie danych i i tak musicie to weryfikować? 

 

 

ja raczej nie pytam, chyba ze wychodzi mi składka za wysoka "na oko" a komputer nie pokazuje szkody (czytaj była zrobiona przez tego kierowcę ale np samochodem firmowym albo pożyczonym).

 

tak zawodowo, ale komunikacja bardziej hobbistycznie, aby klienta nie wyganiać i karmić konkurencji jak przyjdzie do biura.

 

a pyta się czasem po to, aby sprawdzić prawdomówność klienta, który od drzwi z uśmiechem oznajmia sam, że ma 80% zniżki bo jest emerytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 ... skradziono go z warsztatu...

 

Tom, chyba znalazłem Twoją brykę :yes:  Coś mi się zdaje, że znudziły mu się klimaty i powietrze naszego kochanego Śląska i Terracan postanowił :drive: do swoich korzeni... Już nawet zdążył się przemalować i w koreańskie blachy zaopatrzyć :]

 

post-8122-0-19225500-1459510605_thumb.jpgpost-8122-0-71537600-1459510610_thumb.jpgpost-8122-0-91108300-1459510612_thumb.jpgpost-8122-0-06425300-1459510615_thumb.jpg

 

Tak na serio- masz jakieś newsy o postępach poszukiwań?

 

Bardzo mi przykro, że Ciebie spotkało to najgorsze i wymarzone autko zniknęło tak szybko jak się pojawiło w Twoim posiadaniu :oslabiony: Miałem okazję kiedyś w 2007 roku jechać Terracanem i zrobił na mnie duże wrażenie zaraz po zajęciu miejsca pasażera. Bardzo duży, jeśli nie powiedzieć ogromny samochód w każdym miejscu jednak czar prysnął po odpaleniu silnika. Ten prawie 3-litrowy diesel walił jak traktor a jak zaczęliśmy jechać to było go jeszcze bardziej słychać. Przyśpieszenia to nie miało wcale no chyba, że mój znajomy starał się bardzo nie naciskać na gaz bo z tego co mówił pod maską było coś ok. 150KM. Potem tylko słyszałem jego narzekania na spalanie- mówił coś o 7-8 km/l (oni tak w Korei liczą spalanie) czyli wychodzi jakieś 12-14l/100km! Podobne silniki 2.9 litra były chyba montowane w Kii Carnival- idealne auto dla rodziny (sam chciałem taką kupić) ale przestraszyły mnie ilości pożeranego ON!

Zdaję sobie sprawę, że każdy kupuje to, co mu się podoba ale nie myślałeś o jakimś innym samochodzie? Mi się też podobał pewien koreański model samochodu ale ze względu na "przestarzałą" konstrukcję silnika zrezygnowałem. Pracuję w Korei już niecałe 9 lat i przez ten okres czasu jeździłem wieloma samochodami i powiem szczerze, że Koreańcy bardzo dobrze odrobili lekcje z projektowania silników (czytaj: skopiowali zachodnie rozwiązania :klnie: ). Wg mnie teraźniejsze konstrukcje to niebo a ziemia z tymi sprzed kilku, kilkunastu lat więc może pójdziesz w coś młodszego jeśli mówimy o koreańskich autach. A może poszukać w innych markach?

3mam kciuki za pozytywne zakończenie poszukiwań Twojej bryki- dawaj znać na bieżąco co i jak. I mam nadzieję, że nie jesteś zły na mój post- w końcu mamy dziś Prima Aprilis a i coś na poprawienie Twojego humoru też się przyda :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylne przy tak dużym aucie z ograniczoną widocznością może być pomocne.A co do kultury pracy,spalania i przyspieszenia, to nie dziwota, to prawdziwa terenówka, a nie udający ją suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualny czy analogowy, awantualnie optyczny to nie ma różnicy , jak ktoś nie umie zaparkować to nic mu nie pomoże , 

 

chris_66 , to powiem Ci ,że ten bajer zamontowany tak jak na foto jest idealnym rozwiązaniem czyli "pomagaczem" do zapięcia przyczepy na hak.Podjedziesz tyłem pod przyczepę tylko raz i wystarczy . Powtarzam, tylko raz ! , wychodzisz z auta i zapinasz przyczepę.

 

Nie widzę sensu czegoś takiego, chyba żeby ładnie wyglądało

Czy dalej nie widzisz sensu ....

 

P.S  sory Tomek za zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom, chyba znalazłem Twoją brykę :yes:  Coś mi się zdaje, że znudziły mu się klimaty i powietrze naszego kochanego Śląska i Terracan postanowił :drive: do swoich korzeni... Już nawet zdążył się przemalować i w koreańskie blachy zaopatrzyć :]

 

attachicon.gifDSCN2064.JPGattachicon.gifDSCN2065.JPGattachicon.gifDSCN2066.JPGattachicon.gifDSCN2067.JPG

 

Tak na serio- masz jakieś newsy o postępach poszukiwań?

 

Bardzo mi przykro, że Ciebie spotkało to najgorsze i wymarzone autko zniknęło tak szybko jak się pojawiło w Twoim posiadaniu :oslabiony: Miałem okazję kiedyś w 2007 roku jechać Terracanem i zrobił na mnie duże wrażenie zaraz po zajęciu miejsca pasażera. Bardzo duży, jeśli nie powiedzieć ogromny samochód w każdym miejscu jednak czar prysnął po odpaleniu silnika. Ten prawie 3-litrowy diesel walił jak traktor a jak zaczęliśmy jechać to było go jeszcze bardziej słychać. Przyśpieszenia to nie miało wcale no chyba, że mój znajomy starał się bardzo nie naciskać na gaz bo z tego co mówił pod maską było coś ok. 150KM. Potem tylko słyszałem jego narzekania na spalanie- mówił coś o 7-8 km/l (oni tak w Korei liczą spalanie) czyli wychodzi jakieś 12-14l/100km! Podobne silniki 2.9 litra były chyba montowane w Kii Carnival- idealne auto dla rodziny (sam chciałem taką kupić) ale przestraszyły mnie ilości pożeranego ON!

Zdaję sobie sprawę, że każdy kupuje to, co mu się podoba ale nie myślałeś o jakimś innym samochodzie? Mi się też podobał pewien koreański model samochodu ale ze względu na "przestarzałą" konstrukcję silnika zrezygnowałem. Pracuję w Korei już niecałe 9 lat i przez ten okres czasu jeździłem wieloma samochodami i powiem szczerze, że Koreańcy bardzo dobrze odrobili lekcje z projektowania silników (czytaj: skopiowali zachodnie rozwiązania :klnie: ). Wg mnie teraźniejsze konstrukcje to niebo a ziemia z tymi sprzed kilku, kilkunastu lat więc może pójdziesz w coś młodszego jeśli mówimy o koreańskich autach. A może poszukać w innych markach?

3mam kciuki za pozytywne zakończenie poszukiwań Twojej bryki- dawaj znać na bieżąco co i jak. I mam nadzieję, że nie jesteś zły na mój post- w końcu mamy dziś Prima Aprilis a i coś na poprawienie Twojego humoru też się przyda :przytul:

Ale ładny :slina:   :slina:   :slina:   zapodaj go do kontenera i wysyłaj do Polski :yay: 

Co do samych poszukiwań to raczej skupiam się na wyciągnięciu kasy od właściciela warsztatu, a;e to wszystko wymaga czasu :oslabiony:

Co do wrażeń z jazdy jest tak jak piszesz, silnik głośny podatny na złe paliwo ( a raczek pampa paliwowa) ale jak dla mnie to i tak

było fajnie, bo i auto proste a lubię sam przy autach robić.

A tak z ciekawości ile takie auto kosztuje w Korei  :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i tyle nacieszyłem się autem :oslabiony:    :oslabiony:    :oslabiony:    :oslabiony:  dzisiaj skradziono go z warsztatu, sprawa jest oczywiście na Policji.

 

:look:

Witam!

Tomku, dopiero teraz zobaczyłem temat - bardzo Ci współczuję całej sytuacji i utraty auta, do którego nie zdążyłeś nawet podczepić swojej przyczepki.

Mam nadzieję, że złodziejom nie wyjdzie to na dobre. :policja:  :banned::policja: 

Trzymam kciuki za pomyślne i szybkie zakończenie całej sprawy, z którego będziesz zadowolony,  jakie by ono nie było.

Jest jedna rzecz po której na 100% poznał bym auto, ale nie napisze tego publicznie.

 

Chyba to prawda, że najczęściej nie widzi się tego, co najbardziej widoczne. Przypuszczam, że również poznałbym po "tym" szczególe ten samochód, a widziałem więcej, niż jeden ;)

Koreańce lubią lusterka.

 

Chyba tak :hmm:

Te lusterka wytwarza firma "Convoy" (również inne motoryzacyjne gadżety dla tuningu). Koszt takiego dedykowanego, tylnego lustra jest w okolicy ok. 22 do 60$ - raczej bez problemu można zamówić, łącznie z wysyłką do Polski.

A tak z ciekawości ile takie auto kosztuje w Korei  :hmm:

 

:hmm:

W zależności od stanu i wyposażenia, rocznik 2006 / 2007 kosztuje oficjalnie od ok. 3900 $ do ok. 6000 $, a gdy jest mocno tuningowany lub tuningowany i z mniejszym przebiegiem, to nawet powyżej 8000 do 9000 $ :look:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 , to powiem Ci ,że ten bajer zamontowany tak jak na foto jest idealnym rozwiązaniem czyli "pomagaczem" do zapięcia przyczepy na hak.Podjedziesz tyłem pod przyczepę tylko raz i wystarczy . Powtarzam, tylko raz ! , wychodzisz z auta i zapinasz przyczepę.

To chyba znalazłeś jedyne zastosowanie tego czegoś,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam też ciekawostkę. Ojciec mojego znajomego miał sytuację kradzieży auta - miał AC, dostał więc kase z ubezpieczenie i kupił inny samochód. Po około 6 m-c odezwała się do niego policja bo auto się znalazło !!! Ktoś, prawdopodobnie kolejna osoba już po złodzieju, dorobiła niemieckie blachy wyjazdowe + dokumenty niemieckie i sprzedała ten samochód na giełdzie. Przy próbie rejestracji okazało się po VINie że jest skradziony. Auto wróciło do firmy ubezpieczeniowej bo już kasa poszkodowanemu była wypłacona, niemniej jednak i takie przypadki się zdarzają i to wcale nie tak rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś to

 

http://allegro.pl/hyundai-terracan-maska-blotnik-drzwi-zderzak-yk-i5605209036.html#thumb/2

przyciemniane szyby, taki sam kolor, taki sam hak

do przedania na części !!!

Faktycznie ogłoszenie wygląda tak, że warto sprawdzić. Ale jednak grill jest inny niż w aucie Toma. Mimo wszystko warto sprawdzić takie ogłoszenia o ile to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.