Skocz do zawartości

SKRADZIONO AUTO!!!!!!!!!!


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie o taką pomoc też mi chodzi, ja nie miałem nigdy z takim czymś doczynienia dlatego się nie znam

a i tak ta sprawa się przeciąga za długo. Jutro dowiem się co mogę załatwić sam lub jaka będzie potrzebna mi pomoc.

Chyba na prawdę nie ma co kombinować bo i tak będą problemy z odzyskaniem kasy za samo auto.

Dziękuje za pomoc :blagac::blagac::blagac:

Jak roszczenie masz do właściciela warsztatu to może wcale nie będzie tak ciężko. W końcu jakimś majątkiem musi dysponować

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomijając kwestię dalszych losów sprawy Tomka, tak się zastanawiam ilu z nas oddając samochód do mechanika otrzymuje jakiekolwiek potwierdzenie, że auto zostało przekazane. Mi szczerze mówiąc zdarza się to tylko w ASO. U pozostałych mechaników po prostu zostawiam auto, nieraz z papierami. W sumie to trochę proszenie się o kłopoty...

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak roszczenie masz do właściciela warsztatu to może wcale nie będzie tak ciężko. W końcu jakimś majątkiem musi dysponować

Kwota nie jest jakaś porażająca, ale mała też nie jest tak więc myślę że do radę to spłacić, o ile nie ma więcej długów :hmm:

 

Pomijając kwestię dalszych losów sprawy Tomka, tak się zastanawiam ilu z nas oddając samochód do mechanika otrzymuje jakiekolwiek potwierdzenie, że auto zostało przekazane. Mi szczerze mówiąc zdarza się to tylko w ASO. U pozostałych mechaników po prostu zostawiam auto, nieraz z papierami. W sumie to trochę proszenie się o kłopoty...

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

Kwity nie są potrzebne żadne, wystarczy jakiś świadek że auto tam wstawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno zostawiałem auto do zrobienia hamulców i mechanik poprosił o DR, żeby mógł po zrobieniu przejechać na próbę. Zostawiłem dokumenty, bo gość z polecenia i sprawdzony. Ale tak czy siak żadnego potwierdzenia, że auto przyjął nawet nie zaproponował. I jak sięgam pamięcią wstecz to nigdy poza ASO nie dostałem niczego w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tak jest tylko ASO daje kwit bez pytania, ale jakbyś powiedział że chcesz o musi wystawić papier.

Mało tego powinien wpisać wszystkie usterki np. lakieru czy wgniotki bo możesz powiedzieć że Ci uszkodził auto.

Tak więc robi to też sam dla siebie.

Tak to działa w Aso. Protokół, dokumenty i dopiero wychodzisz z serwisu. Stan licznika i uszkodzenia nadwozia też wpisują. Ja mam zaufanie do mojego mechanika, dwa auta powierzylem mu po 3 tygodnie z papierami. Tylko, że on tego pilnuje, nie stać go na kradzież auta klienta. Teraz już mu papierów faktycznie nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwa przypadki z uszkodzeniem auta, jeden znajomy w warsztacie zrobił impreze i któryś baran tak się popił że oparł się o podnośnik i opuścił samochód na inny stojący pod nim :) naprawiali fure. A inny znajomek otworzył nowy warsztat, jeden z pierwszych samochodów mechanik wziął na próbe i skasował go pod tramwajem. Odkupili. Także wypadki się zdarzają. Ja zawsze spisuje licznik, żeby wiedzieć czy gdzieś nad morze nie pojechali na wycieczke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rozprawę, powiedzieli mi że do 2 miesięcy. Co do kosztów zostawiam to co jest w oskarżeniu

posłuchałem Was i po prosu nie chce mi sie walczyć miesiącami bo i tak będzie ciężko z kasą za same auto.

Zobaczymy po rozprawie jak to będzie. Na pewno kasę będę żądał od właściciela warsztatu, tamci mnie nie interesują

to jest jakby jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to warsztat tego typu że zapłaci czy będzie mu się opłacało zwinąć i ew na żone otworzyć?

Czy zwinie czy też nie, to nie ma znaczenia bo roszczenie zostanie. To pewnie zwykła działalność gospodarcza i właściciel prawdopodobnie odppwiada całym swym majątkiem i prawdopodobnie żona też, no chyba, że mają rozdzielność majątkową w co wątpię, bo mało kto się w to bawi przy zakładaniu DG.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic ni zmienia, jak nic nie ma na siebie to guzik ściągnie. Dlatego pytam czy to pan kaziu który ma swój mały warsztat czy większa firma co ma 8 podnośników i 10 mechaników. Bo takiej większej nie będzie opłacało się zawinąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.