Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, porzeczka napisał:

Jacek - tej nie chcemy własnie, szukamy czegoś mocniejszego, aby można było tez w domu używać, bo mieszkanie w bloku na VI pietrze daje się teraz we znaki ;). 

To nie rozumiem, dlaczego o tej z obelinka pisałaś, że nie chcecie bo do kupienia tylko online - przecież to dokładnie to samo. A jak nie chcecie czegoś takiego, tylko coś uniwersalnego to idźcie do marketu budowlanego i kupcie normalną klimę stojącą i już

Cytat

Upatrzylismy FRALa, ale wszystko wykupione :)

Na allegro są

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

To nie rozumiem, dlaczego o tej z obelinka pisałaś, że nie chcecie bo do kupienia tylko online - przecież to dokładnie to samo. A jak nie chcecie czegoś takiego, tylko coś uniwersalnego to idźcie do marketu budowlanego i kupcie normalną klimę stojącą i już

Na allegro są

przeczytaj mój pierwszy post na ten temat - o tej z obelinka dopisałam, że tylko online a nie, że dlatego jej nie chcemy, a o link prosiłam Lucka, który pisał o innej, tylko nie podał jakiej :)

a Frala z wagą i wymiarami, który nam odpowiadał na all też nie ma... gdzie można kupić inne tez wiemy, nie mniej jednak dzięki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tantalos napisał:

Czy tą klimę trzeba chować przed deszczem. Może na nią padać? A jak z trwałością?

Ja nigdy nie chowałem :)

Z trwałości na razie jestem zadowolony...ale jest ona praktycznie tylko po jednym sezonie i zaczyna drugi...dlatego nie mogę się za dużo wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lucek26 napisał:

W wielkie upały klimatyzator aby był skuteczny w wychłodzeniu skutecznie  nagrzanej przyczepy wg mnie musi mieć wydajność chłodzenia minimum rzędu 8000 btu/h. Powinien nie tylko obniżyć temperaturę powietrza wewnątrz przyczepy ale i wychłodzić ściany , meble oraz sufit przyczepy.

Ja do tego celu wykorzystuje klimatyzator o max. mocy  do 1050 W i wydajności chłodzenia 11500 btu/h. Zajmuje trochę miejsca { jedno miejsce przy stole przy oknie } ale jego skuteczność chłodzenia przyczepy rekompensuje   ta mala niewygodę.  Rure z gorącym  powietrzem wyprowadzam przez niedomknięte okno ,które uszczelniam kocem lub dużym ręcznikiem kąpielowym. Wodę z klimy odprowadzam calowa rurka do 5 litrowego peta po wodzie i po kłopocie. Wychłodzenie 5m przyczepy do temperatury 20 stopni C przed spaniem nie jest problemem .  Duża skuteczność chłodzenia powoduje ,ze nie ma potrzeby aby była używana w godzinach nocnych . 

 

 

Moja ma  8500 BTU, i ogólnie musi chodzic żeby schłodzić :D , zbije tak 15 stopni poniżej temperatury zewnętrznej.
We Włoszech z zewnętrznej 46C do 30C w przyczepie w dzień, w nocy wiadomo chłodniej, ale u mnie chodziła praktycznie 24h

Jak się przyczepa nagrzeje to długo zajmuje jej schłodzenie więc lepsza wydajność lepsze chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, porzeczka napisał:

 

niestety nie on-line, tylko fizycznie w sklepie....

dasz linka do swojego? szukamy właśnie takie troche 2w1, i do cepki i do domu...

Klimatyzator firmy   TORELL  STARSLIM 35.

Swój kupiłem chyba 3 lub 4 lata temu i jestem z niego bardzo zadowolony.  Nie ma funkcji grzania, tylko chłodzenia, odwadniania i wentylacji. Szukaj u specjalistycznych sprzedawców.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lucek26 napisał:

Klimatyzator firmy   TORELL  STARSLIM 35.

Swój kupiłem chyba 3 lub 4 lata temu i jestem z niego bardzo zadowolony.  Nie ma funkcji grzania, tylko chłodzenia, odwadniania i wentylacji. Szukaj u specjalistycznych sprzedawców.:banan:

14 godzin temu, porzeczka napisał:

 

niestety nie on-line, tylko fizycznie w sklepie....

dasz linka do swojego? szukamy właśnie takie troche 2w1, i do cepki i do domu...

Klimatyzator firmy   TORELL  STARSLIM 35.

Swój kupiłem chyba 3 lub 4 lata temu i jestem z niego bardzo zadowolony.  Nie ma funkcji grzania, tylko chłodzenia, odwadniania i wentylacji. Szukaj u specjalistycznych sprzedawców.:banan: Blednie podąłem pobór mocy , prawidłowy to 1150 W / 5,2 A.

Pracuje na kempingu nie stwarzając problemów z istalacja  elektryczna. Przyczepę zasilam kablem 3#2,5 mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takim klimatyzatorem co Lucek wspomniał  jest szansa schłodzić przedsionek 3.5m x 5.0m = ~ 17.5m/2 w słoneczny upalny dzień czy raczej tylko i wyłącznie przyczepa.

A drugie pytanko odnośnie rury odprowadzającej ciepłe powietrze. Montaż tej rury po przez fartuch ( obok albo dalej koła przyczepy) i wylot pod przyczepę. Aby nie pruć przedsionka lepiej taki fartuch poświęcić lub kupić drugi .Oczywiście  do tego kompletu jakiś kołnierz co by tej ceraty nie spaliło. 

Ktoś z Was  sprawdzał jaka jest temp. na wylocie tej rury ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maras napisał:

Mam pytanie czy takim klimatyzatorem co Lucek wspomniał  jest szansa schłodzić przedsionek 3.5m x 5.0m = ~ 17.5m/2 w słoneczny upalny dzień czy raczej tylko i wyłącznie przyczepa.

A drugie pytanko odnośnie rury odprowadzającej ciepłe powietrze. Montaż tej rury po przez fartuch ( obok albo dalej koła przyczepy) i wylot pod przyczepę. Aby nie pruć przedsionka lepiej taki fartuch poświęcić lub kupić drugi .Oczywiście  do tego kompletu jakiś kołnierz co by tej ceraty nie spaliło. 

Ktoś z Was  sprawdzał jaka jest temp. na wylocie tej rury ?     

Przedsionek 2,5*5,0 =12,5 m/2  wyraźnie wychłodzi do stanu co najmniej o kilka stopni mniej niż na zewnątrz w upalny dzień. Przedsionek zamykamy ,zakładamy fartuch pod przyczepę, wynosimy klimę z budki  a rurę odprowadzająca gorące powietrze  wkładamy pod fartuch i pod przyczepę. Niestety aby było w miarę komfortowo w czasie naszego pobytu w przedsionku klima musi pracować.Niczego nie tniemy ani nie przerabiamy,bo powietrze do przedsionka musi napływać.

Ps. To rozwiązanie podpatrzyłem u poznanych  Belgów na Węgrzech . @MarasMasz większy powierzchniowo przedsionek, ale myślę ,ze taka klima da rade wyraźnie poprawić komfort przebywania w nim. Aby poprawić komfort pracy silnika klimy oraz jego chłodzenie Torell ma swoja chłodnice ,którą zalewamy woda przy większym lub dłuższym obciążeniu praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucek26 napisał:

Klimatyzator firmy   TORELL  STARSLIM 35.

Swój kupiłem chyba 3 lub 4 lata temu i jestem z niego bardzo zadowolony.  Nie ma funkcji grzania, tylko chłodzenia, odwadniania i wentylacji. Szukaj u specjalistycznych sprzedawców.:banan: Blednie podąłem pobór mocy , prawidłowy to 1150 W / 5,2 A.

Pracuje na kempingu nie stwarzając problemów z istalacja  elektryczna. Przyczepę zasilam kablem 3#2,5 mm2.

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lucek26 napisał:

Przedsionek 2,5*5,0 =12,5 m/2  wyraźnie wychłodzi do stanu co najmniej o kilka stopni mniej niż na zewnątrz w upalny dzień. Przedsionek zamykamy ,zakładamy fartuch pod przyczepę, wynosimy klimę z budki  a rurę odprowadzająca gorące powietrze  wkładamy pod fartuch i pod przyczepę. Niestety aby było w miarę komfortowo w czasie naszego pobytu w przedsionku klima musi pracować.Niczego nie tniemy ani nie przerabiamy,bo powietrze do przedsionka musi napływać.

Ps. To rozwiązanie podpatrzyłem u poznanych  Belgów na Węgrzech . @MarasMasz większy powierzchniowo przedsionek, ale myślę ,ze taka klima da rade wyraźnie poprawić komfort przebywania w nim. Aby poprawić komfort pracy silnika klimy oraz jego chłodzenie Torell ma swoja chłodnice ,którą zalewamy woda przy większym lub dłuższym obciążeniu praca.

Dziękuje bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.