Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czy oryginalna rura Trumy do klimatyzacji też poci? Potrzebuję zrobić sobie redukcje z domowych rur pcv i rozprowadzić już dedykowanymi do klimy a nie wiem czy mi z tego nie będzie się lało :) Monoblok na zewnątrz. Mam rurę w komplecie z klimą ( chyba 100) i zamiast dać ją na odprowadzanie ciepłego powietrza to chcę ją dać na doprowadzenie zimnego do cepy. Ktoś pisał że na doprowadzeniu mocno się poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się do wątku 

Ja przerabiam klimatyzator przenośny z adaptacja do przyczepy.  Moc chłodzenia 3,5KW pobór prądu 900W 

Rozebrałem na czynniki pierwsze Wywaliłem z obudowy. Długo szukałem takiej na dwóch wentylatorach osobnym na skraplacz osobny na parownik. 

Dałem do speców od klimy w celu spuszczenia czynnika R407C oraz rozłączeniu parownika od reszty. Skraplacz wraz z agregatem zostanie umieszczony w bakiście w miejscu drugiej butli gazowej. A mały lekki parownik wraz z wentylatorem umieszczony w szafie w górnej szafce. Wentylator parownika dałem do magika od spawania plastików w celu przerobienia nadmuchu zimnego powietrza pod rurę fi65mm cztery wyjścia którymi rozprowadź zimne powietrze po przyczepie. Po odebraniu elementów od magików wszystko zamontuje na miejscu przeciągnę rurki i  przewody po czym będę musiał podjechać Budka do magika od klimy by pospawał wuwki i nabił czynnik. 

Po wywaleniu wszystkich zbędnych elementów klimatyzator stracił sporo na wadze 

 

IMG_20200506_123345.jpg

IMG_20200506_123953.jpg

IMG_20200506_124026.jpg

IMG_20200506_124903.jpg

IMG_20200506_132339.jpg

IMG_20200507_155433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 19:33, sebka34 napisał:

Podepnę się do wątku 

Ja przerabiam klimatyzator przenośny z adaptacja do przyczepy.  Moc chłodzenia 3,5KW pobór prądu 900W 

Rozebrałem na czynniki pierwsze Wywaliłem z obudowy. Długo szukałem takiej na dwóch wentylatorach osobnym na skraplacz osobny na parownik. 

Dałem do speców od klimy w celu spuszczenia czynnika R407C oraz rozłączeniu parownika od reszty. Skraplacz wraz z agregatem zostanie umieszczony w bakiście w miejscu drugiej butli gazowej. A mały lekki parownik wraz z wentylatorem umieszczony w szafie w górnej szafce. Wentylator parownika dałem do magika od spawania plastików w celu przerobienia nadmuchu zimnego powietrza pod rurę fi65mm cztery wyjścia którymi rozprowadź zimne powietrze po przyczepie. Po odebraniu elementów od magików wszystko zamontuje na miejscu przeciągnę rurki i  przewody po czym będę musiał podjechać Budka do magika od klimy by pospawał wuwki i nabił czynnik. 

Po wywaleniu wszystkich zbędnych elementów klimatyzator stracił sporo na wadze 

 

IMG_20200506_123345.jpg

IMG_20200506_123953.jpg

IMG_20200506_124026.jpg

IMG_20200506_124903.jpg

IMG_20200506_132339.jpg

IMG_20200507_155433.jpg

Przepraszam maxymalna moc chłodzenia 2100W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę nad klimatyzacja trwają rurki puszczone od bakisty do górnej szafki szafy parownik umieszczony z dorobionymi czterema wylotami na rurę fi 65mm 

Oraz dołożone dodatkowe zabezpieczenie w postaci eski. 

Zrobiłem również odprowadzenie skroplin wilgoci z podstawy parownika poza przyczepę od spodu. Jeszcze zostało zamontować w bakiście agregat z skraplaczem i połączyć wszystko. 

Mam nadzieję że będzie działało tak jak z załażenia 

IMG_20200513_165557.jpg

IMG_20200513_165635.jpg

IMG_20200513_165646.jpg

IMG_20200513_165705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś kupiłem klimę pokojową, żal było nie wziąć, znajoma chciała 300zł, bedzie stała na środku i rura do góry do okna, i tu zrobię chyba przystawkę z plexi, lub będzie stała i robiła za dolną część drzwi wejściowych, tyłem do przedsionka, albo opcja trzecia, dorobie mufę na wylot chłody i rurą wpuszczę do środka, a reszta w przedsionku, życie pokaże 

96023315_654187995130863_1124598484507295744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 20:14, klosek23 napisał:

a ja dziś kupiłem klimę pokojową, żal było nie wziąć, znajoma chciała 300zł, bedzie stała na środku i rura do góry do okna, i tu zrobię chyba przystawkę z plexi, lub będzie stała i robiła za dolną część drzwi wejściowych, tyłem do przedsionka, albo opcja trzecia, dorobie mufę na wylot chłody i rurą wpuszczę do środka, a reszta w przedsionku, życie pokaże 

96023315_654187995130863_1124598484507295744_n.jpg

opcja 3 najlepsza. Klima w przedsionku a zimne powietrze rurą do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody pociągnięte, podłączone skraplacz z sprężarką zamontowany, lecz próba generalna będzie dopiero po pospawaniu rurek i nabiciu czynnika. A do tego czasu całą instalacja pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. ?

Do urządzeń w bakiście zostanie założona obudowa by dodać uroku i ochronić sprzęt przed ewentualnym narażeniem na uszkodzenie. Oraz po sprawdzeniu sprawności urządzenia będę musiał odprowadzić ciepłe powietrze pozyskane ze skraplacz na zewnątrz bakisty oraz rozprowadzić nawiewy zimnego powietrza po przyczepie, lecz na razie nie chce tego robić gdyż w razie nieskuteczności funkcjonowania klimatyzacji pozostaną zbędne otwory w szafkach. Dodam że zała waga klimatyzacji wraz z dołożonymi rurami oraz przewodami wyniosła 18kg 

IMG_20200516_164826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł (projekt), tylko ciekawi mnie jak będzie z  odprowadzeniem ciepłego powietrza, mam taką klimę w warsztacie, i rurą ciepłego powietrza temperatura dość wysoka wychodzi, żeby ci szkód nie narobiło w bakkiście bo ona plastikowa i temperatury wysokiej nie lubi. Sprawdzałeś czy w miarę cicho chodzi, po powiem szczerze że ta moja za cicha nie jest. Działaj daj znać jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to rozwiazałeś,powinno śmigać.Tylko tak jak podpowiada kolega Peja,musisz zadbać o dobre odprowadzenie ciepła ze skraplacza,a bedzie go sporo !!Skoro klima ma 2kw ,to te 2kw musi oddać skraplaczem=porównaj tą ilość ciepła  z mocą farelki takiej domowej... 

Sensowne by było wstawienie dodatkowego wentylatorka,który odbierał by ciepło z tego pomieszczenia z agregatem i wywalał na zewnątrz ,bo inaczej  to ugotuje się agregat i nie bedzie wydajnośći.

Oczywiście układ chłodniczy musisz osuszyć,wymienić filtr i napełnić odpowiednią dawką gazu ,rodzaj i ilość czynnika powinien być na tabliczce znamionowej klimatyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekam na koniec projektu i test funkcjonalności urządzenia. Problem pojawił się w momencie rozszczepienia parownika od sprężarki a dokładnie w odległości. Może funkcjonować prawidłowo ale również nie musi. Może męczyć się sprężarką i efekt mizerny dla tego nie robię ostatecznych wykończeń. Właśnie typu otworów do rozprowadzania chłodnego powietrza po przyczepie jak i odprowadzenia ciepłego powietrza że skraplacza. Do obudowy wentylatora skraplacza przyspawałem kolano 90°skierowane w dół  które docelowo będzie wyprowadzone za podłogę bakisty by wentylator nie zasysał tego samego podgrzanego powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,dobry patent,wyprowadz na zewnatrz tą 100tke,oczywiście zapewnij napływ świeżego powietrza do tego pomieszczenia=kratki jakies

Różnica wyskości skraplacz-parownik jest niewielka i nie bedzie to wogóle wpływać na parametry układu.Daj zasilanie ze skraplacza do parownika fi6 ,po drodze filtr i do niego kapilare wspawaj.Powrót ze skraplacza do sprężarki taki jak był fabrycznie  chyba fi10

Sterowanie uprość wstawiając prosty sterownik on-off za 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolaga zna się na rzeczy 

2 godziny temu, coldkamper napisał:

Super,dobry patent,wyprowadz na zewnatrz tą 100tke,oczywiście zapewnij napływ świeżego powietrza do tego pomieszczenia=kratki jakies

Różnica wyskości skraplacz-parownik jest niewielka i nie bedzie to wogóle wpływać na parametry układu.Daj zasilanie ze skraplacza do parownika fi6 ,po drodze filtr i do niego kapilare wspawaj.Powrót ze skraplacza do sprężarki taki jak był fabrycznie  chyba fi10

Sterowanie uprość wstawiając prosty sterownik on-off za 40 zł

Tak majstry od klimy mi dali fi 6 oraz fi 10 mm. R{żnica w wysokości to około 1,5m stary filtr wyspawali i będą wspawywać nowy. A sterowanie jest oryginalne 

IMG_20200507_155433.jpg

Dopływ świeżego powietrza do bakisty będzie poprzez lekkie uchylenie jej 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.