Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

skoro oryginalne sterowanie chodzi to "nie poprawiajmy fabryki",chociaz gdyby to była moja robota to wywalił bym całą wiazkę kabli i wstawił to co pisałem... ,wtedy wiedział bym ,że sterowanie ma chodzić tak jak ja chce...

Dobry chłodzierz=DOBRY i on Ci ustawi parowanie czynnika odpowiednio,czyli dawke freonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I stało się 

??

Klima działa czynnik nabity klimatyzacja utuchomiona chłodzi bardzo dobrze. Jeszcze sostało po montować nawiew zimnego powietrza oraz wylot ciepłego z bakisty i można się cieszyć chłodem w budce 

Koszty nie licząc urządzenia klimatyzatora. 

Rury 170zł 

Przewody 40zl

Usługa 300zl

Stelaż 30zł

Kura do truma 65mm +wyloty z regulacją 115zł 

IMG_20200518_105050.jpg

IMG_20200518_172103.jpg

IMG_20200518_172113.jpg

IMG_20200518_172149.jpg

IMG_20200518_172158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 18:41, Suzu4x4 napisał:

gratuluje pomysłu !!!

powiedz jak z hałasem ? ja mam fabryczną klimę dachową i chodzi na tyle głośno że w nocy raczej by mi to przeszkadzało (jeszcze nie miałem okazji spać z klimą)

Hałas jest delikatny ale to szum powietrza z wentylatora parownika. Agregat coś słychać lecz bardzo bardzo słabo. Jak ktoś nie wie co to to raczej się nie skapnie. W nocy nie testowałem czy będzie przeszkadzał czy nie ale raczej jest ciszej niż z nadmuchu powietrza zza pieca Trumavent 

 

W dniu 18.05.2020 o 18:58, jacekzoo napisał:

Super pomysł :ok: a jak z wagą? Ile to waży?

Tak jak pisałem wcześniej 

Wywaliłem masę zbędnych plastików przegród wzmocnień podstawa była z blachy itd. 

Doszła waga rurek oraz przewodów i teraz 900g czynnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedno ale. mam nadzieję że nie używasz gazu w przyczepie ?

bo w przeciwnym razie montaż agregatu zaraz okok butli z gazem która podpięta jest z reduktorem przy pomocy gumowego wężyka to chyba nie najlepszy pomysł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez powodu producent przyczepy oddziela hermetycznie schowek na butlę od części mieszkalnej i nie prowadzi w tym schowku  żadnych instalacji elektrycznych.

wystarczy iskra w instalacji  + wyciek gazu z reduktora czy nadwyrężonego węża i może być tragedia .

o ile koncepcja fajna to pomysł umieszczenia agregatu zaraz obok reduktora który połączony jest gumowym wężem z butlą z gazem jak dla mnie z czapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebka34 napisał:

A nie spotkałeś się z oryginalnie zamontowanym  przez producenta oświetleniem bakisty?

Nie ma co demonizować 

w żadnej przyczepie ani kamperze nie spotkałem żadnego oświetlenia ani instalacji elektrycznej w schowku na butlę. Nawet światła obrysowe mają poprowadzone kable na zewnątrz bakisty.

Nawet w blaszaku gdzie jest ogrzewanie diesla a butla służy jedynie do kuchenki jest osobna szafka na butlę odcięta od reszty zabudowy z otworem w podłodze przez który w razie ewentualnego wycieku gaz znajdzie ujście nie przedostając się do wnętrza zabudowy.

Co nie znaczy że takich nie ma. być może mało widziałem.

żja bym nie chciał mieć butli nabitej gazem z otwartym zaworem 20 cm od  rozbebeszonego urządzenia elektrotechnicznego zasilanego prądem i  30 cm od łóżka na którym śpię lub ktoś z mojej rodziny.

ale co kto lubi ;)

ps. nie piszę tego złośliwie ale raczej nie będę stawał obok Ciebie na kempingu :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez powodu producent przyczepy oddziela hermetycznie schowek na butlę od części mieszkalnej i nie prowadzi w tym schowku  żadnych instalacji elektrycznych.

wystarczy iskra w instalacji  + wyciek gazu z reduktora czy nadwyrężonego węża i może być tragedia .

o ile koncepcja fajna to pomysł umieszczenia agregatu zaraz obok reduktora który połączony jest gumowym wężem z butlą z gazem jak dla mnie z czapy

Heh, nie tak prosto. Po pierwsze w schowku biegnie instalacja elektryczna, chociażby od obrysówek. Są nawet fabryczne cepy z Aku w bakiscie. Po drugie nawet ulatniający się gaz nie spowoduje wybuchu. Aby do tego doszło to w pomieszczeniu zamkniętym stężenie gazu w powietrzu musi wynieść około 12%. Dlatego w każdej baliście masz otwory w podłodze, by nawet w przypadku wycieku gazu ten ulotnił się tymi dziurami - gaz jest cięższy od powietrza i opada na podłogę. Fizycznie więc nie ma możliwości aby doszło do wybuchu gazu w cepie, nawet jeśli nastąpi jakieś rozszczelnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

Heh, nie tak prosto. Po pierwsze w schowku biegnie instalacja elektryczna, chociażby od obrysówek. Są nawet fabryczne cepy z Aku w bakiscie. Po drugie nawet ulatniający się gaz nie spowoduje wybuchu. Aby do tego doszło to w pomieszczeniu zamkniętym stężenie gazu w powietrzu musi wynieść około 12%. Dlatego w każdej baliście masz otwory w podłodze, by nawet w przypadku wycieku gazu ten ulotnił się tymi dziurami - gaz jest cięższy od powietrza i opada na podłogę. Fizycznie więc nie ma możliwości aby doszło do wybuchu gazu w cepie, nawet jeśli nastąpi jakieś rozszczelnienie.

 

coś tam wiesz że dzwonili w którymś kościele ale nie do końca ;)

akurat wg teorii przy 12% stężeniu nie powinno się nic wydarzyć bo  GGW dla mieszanki propan butan to ok 9-10% a DGW to ok 2%

oczywiście żeby doszło do wybuchu musi nastąpić splot niekorzystnych okoliczności ale nie zgodzę się z twoim stwierdzeniem że :

26 minut temu, jacek00 napisał:

Fizycznie więc nie ma możliwości aby doszło do wybuchu gazu w cepie, nawet jeśli nastąpi jakieś rozszczelnienie.

możliwość jest.

ponadto w każdej karcie produktu mieszanki propan - butan w zaleceniach jest wyraźnie napisane :
 

Cytat

Warunki, których należy unikać: źródła zapłonu (otwarty ogień, instalacje i urządzenia mogące powodować iskrzenie, elektryczność statyczna), ogrzewanie, wysoka temperatura.

nie twierdzę że ta przyczepa wyleci zaraz w powietrze ale po co ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

 

Posiadając mono lub Duo Control są poprowadzone kable do reduktora. Tak więc instalacja elektryczna w jakimś tam wymiarze jest przy butli.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

@tomekk
Oooo, to nowość :) co ma mono control do proądu?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.