Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie montażu klimatyzacji dachowej Dometic 1100 (zdjęcia z poście :http://forum.karawaning.pl/topic/20581-doinwestowywanie-naszej-hobby-400/?do=findComment&comment=448017)kolega maarec zwrócił mi uwage, iż mimo uszczelki która jest standardowa w klimatyzatorze powinienem nałożyć przed położeniem na dach klimatyzacje dodatkowy uszczelniacz . Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie, czy faktycznie "poprawiać " instrukcje i dokładać uszczelniacz , czy zostawić oryginalne rozwiązanie - proszę o poradę

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z wodą nie ma żartów, a dodatkowe uszczelnienie , zabezpieczenie, jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. A klima dachowa ma to do siebie że podczas pracy powoduje drgania, a jak można się domyśleć wtedy mogą powstawać jakieś drobne nieszczelności.

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montażu klimatyzacji dachowej Dometic 1100 (zdjęcia z poście :http://forum.karawaning.pl/topic/20581-doinwestowywanie-naszej-hobby-400/?do=findComment&comment=448017)kolega maarec zwrócił mi uwage, iż mimo uszczelki która jest standardowa w klimatyzatorze powinienem nałożyć przed położeniem na dach klimatyzacje dodatkowy uszczelniacz . Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie, czy faktycznie "poprawiać " instrukcje i dokładać uszczelniacz , czy zostawić oryginalne rozwiązanie - proszę o poradę

 

z góry dzięki

 

jeżeli chcesz używać tej przyczepy kilka lat bez problemów, to proponuję teraz a nie w ramach naprawy bo już się zepsuło... - dać ramkę drewnianą w ten otwór co zrobiłeś - tak jak to wygląda przy każdym fabrycznym oknie dachowym.

 

tu masz słabą fotkę poglądową 122.jpg

 

aktualnie całe obciążenie przenosi u Ciebie steropian i cieniutka blacha. Ja osobiście montowałem klimatyzator innej firmy, w instrukcji też nie pisali o uszczelnieniu. Kolega forumowicz zlecił montaż w camperze w firmie i nie dali uszczelniacza - na pierwszym wyjeździe akurat tak się złożyło, że bardzo deszczowym, trzeba było łatać na żywca, żeby dachu nie zalało. Masz teraz całą zimę - zrób to raz a porządnie, bo chyba nie chcesz tego poprawiać na wczasach ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... oczywiście inwerter czyli z pompą ciepła [...] Posiadam firmę zajmującą się klimatyzacją ...

Skoro kolega ma firmę klimatyzacyjną to powinien wiedzieć, że "inwerter" nie oznacza "z pompą ciepła".

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

hej 

Do watku dołoże pytanie - Czy można wyprowadzić Ciepłe powietrze z przenośniego klimatyzatora za lodówkę - tzn do przestrzenie gdzie lodówka oddaje ciepło

W ten sposób wydmucham ciepłe powietrez na zewnątrz i nie będe musiał robic dodatkowych otworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem, nie. Klima daje bardzo dużo, bardzo ciepłego powietrza na wyjściu. Dodatkowe podgrzewanie radiatora lodówki, który oddaje ciepło i powinien być bardziej chłodzony, niż ogrzewany, to raczej zły pomysł.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem, nie. Klima daje bardzo dużo, bardzo ciepłego powietrza na wyjściu. Dodatkowe podgrzewanie radiatora lodówki, który oddaje ciepło i powinien być bardziej chłodzony, niż ogrzewany, to raczej zły pomysł.

IMHO

 

 

Dzięki za Opinie 

zmienie opcje - wyprowadze powietrze przez przednią ścianę do bagaznika na butle ....

troche łatwiej bedzi   poprowadzić kanał.

 

Pozdrawiam z Juraty ..... 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt wygląda na bardzo fajny i mógłby się sprawdzić przy moim pomyśle. Ponadto w jednej wersji ten większy ma w opcji zewnętrzny panel sterujący i czujnik temperatury, które można by zamontować we wnętrzu przyczepy. Bajka! Tylko ta cena....

Ale pomyślę...

Dzięki Pozdrawiam

Posiadam taki sam klimatyzator i naprawde jestem zadowolony.

Gdzie poprowadziles u siebie wylot z rura cieplego powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcę zamontować klimatyzację w przyczepie a dokładniej rury i kratki wentylacyjne.Klimatyzator przenośny będzie stał na zewnątrz bo nie mam możliwości zamontowania go w przyczepie poza tym będzie używany max 2 tygodnie w lecie,więc nie potrzeba mi na stałe.Pytanie: czy rury do zimnego powietrza muszą być dedykowane do klimy czy wystarczy rura spiro albo aluminiowa bo mam takie niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz monoblocka poza przyczepą to do środka wystarczy 1 rura o średnicy minimum 150mm, metalowa to średni pomysł, wystarczy ta z tworzywa co jest w zestawie do wydmuchu. Ale trzeba ją izolować termicznie gdyż bardzo się poci (wystarczy taśma - pianka samoprzylepna z casto.....). Tylko czy nie szkoda ściany? Chyba że przez bakistę wejść i tam otwór do wnetrza przyczepy. Pozostaje sprawność tego rozwiazania.... Bo monoblok zasysa jednym wlotem powietrze, połowę kieruje do pomieszczenia, a drugą połowę ogrzewa i wydala na zewnatrz. Postawiony w środku wyrzuca cześć powietrza na zewnątrz, i na to miejsce wentylacją dostaje się ciepłe z zewnatrz, postawiony poza przyczepą chłodzi gorące powietrze, wtłacza je do przyczepy, a wypiera z niej te chłodne co już tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby zaadoptować rury z trumy do monobloka to widzę nie bardzo da radę. Truma ma chyba 70mm a wylot z klimy to 150mm. Co do ściany to muszę teraz pomyśleć jak zrobić nawiew w przyczepie. Ze stratami zimnego powietrza się liczę ale moja niewiadówka jest mała więc się tym nie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tantalos napisał:

Czyli żeby zaadoptować rury z trumy do monobloka to widzę nie bardzo da radę. Truma ma chyba 70mm a wylot z klimy to 150mm. Co do ściany to muszę teraz pomyśleć jak zrobić nawiew w przyczepie. Ze stratami zimnego powietrza się liczę ale moja niewiadówka jest mała więc się tym nie martwię.

Jeśli będziesz miał go na zewnątrz to rure z zimnym wpuść jak najwyżej,np z boku u góry.Tak ma znajomy i sobie chwali.U niego klima stoi w przedsionku,a do nawiewu użył plastikowych kanałów wentylacyjnych z Castoramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wylot powietrza z klimy przy podłodze, ale kratka lamelki ma skierowane ku górze, więc powietrze świetnie cyrkuluje. Skoro to mała niewiadówka to zrób wejście w podłodze, to zminimalizuje ryzyko przecieku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.