Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, filipert napisał:

A czy takie coś ktoś używał?

Mam taką "gołą" kuchenkę i zastanawiam się czy przed inwestycją w campingaza 400 SG nie przetestować idei nakładki na palnik

 

nakladkagrilowa.jpg

Miałem/mam taki talerz. Zrobiony z cienkiej blachy i trochę mało stabilny. Do grillowania kiełbasek, czy kaszanki może i dobry (dość szybko się pieką), ale ze względu na wypukły kształt kiełbaski ciężko utrzymać w danej pozycji i zsuwają się w trakcie, co - nie powiem - jest bardzo wkurzające. Grillowanie mięsa odpada. Raz robiłem na tym nóżki i skrzydełka z kurczaka. Uczekałem się jak głupi i zużyłem 2 kartusze gazu. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, czepkateam napisał:

Miałem/mam taki talerz. Zrobiony z cienkiej blachy i trochę mało stabilny. Do grillowania kiełbasek, czy kaszanki może i dobry (dość szybko się pieką), ale ze względu na wypukły kształt kiełbaski ciężko utrzymać w danej pozycji i zsuwają się w trakcie, co - nie powiem - jest bardzo wkurzające. Grillowanie mięsa odpada. Raz robiłem na tym nóżki i skrzydełka z kurczaka. Uczekałem się jak głupi i zużyłem 2 kartusze gazu. 

A czy w trakcie tego grillowania nóżek nie był sprzęt narażony na wiatr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czepkateam napisał:

Miałem/mam taki talerz. Zrobiony z cienkiej blachy i trochę mało stabilny. Do grillowania kiełbasek, czy kaszanki może i dobry (dość szybko się pieką), ale ze względu na wypukły kształt kiełbaski ciężko utrzymać w danej pozycji i zsuwają się w trakcie, co - nie powiem - jest bardzo wkurzające. Grillowanie mięsa odpada. Raz robiłem na tym nóżki i skrzydełka z kurczaka. Uczekałem się jak głupi i zużyłem 2 kartusze gazu. 

kiełbaski zsuwają potwierdzam, bardzo denerwuje, ale na dwie osoby jest ok, co do grilowania mięsa to burgery wyszły jak trzeba, gazu też jakoś dużo nie idzie, na dwóch kartuszach dałem radę 4-5 razy grillować, ja nakładkę kupiłem w Juli, może to ma znaczenie

Edytowane przez zygi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

A czy takie coś ktoś używał?

Mam taką "gołą" kuchenkę i zastanawiam się czy przed inwestycją w campingaza 400 SG nie przetestować idei nakładki na palnik

 

nakladkagrilowa.jpg

Mam taka kuchenke i moim zdaniem nie warto. Kielbaski zjezdzaja z tego, kaszanka rowniez. Zeby zrobic jakies mieso trzeba miec stalowe nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

A czy w trakcie tego grillowania nóżek nie był sprzęt narażony na wiatr?

Nie. Ten typ tak po prostu ma. Zjedliśmy nóżki częściowo, bo im bardziej w głąb tym bardziej surowe. Resztę zjadł...jeż?

Ogólnie to nawet nie ma co porównywać do campingaz czy cadac. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i upolowany campingaz 600SG powystawowy za 360zł z przesyłką :)

Jak odpalę to podzielę się wrażeniami.

Rozważałem też to ogłoszenie:

https://allegro.pl/oferta/campingaz-400-sg-kuchenka-kempingowa-gazowa-5-5kw-7606769092

może ktoś skorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

no i upolowany campingaz 600SG powystawowy za 360zł z przesyłką :)

Jak odpalę to podzielę się wrażeniami.

Rozważałem też to ogłoszenie:

https://allegro.pl/oferta/campingaz-400-sg-kuchenka-kempingowa-gazowa-5-5kw-7606769092

może ktoś skorzysta

Jaki jest sens kupować za 450 zł z dostawą grilla w zastępczym opakowaniu i z połamanym zaczepem (bez zaczepu przenoszenie i pakowanie kuchenki jest mało komfortowe) kiedy w Obelinku kupujesz nowy grill 385 zł + 80 zl dostawa - razem 465 zł?

Raczej to słaba oferta tym bardzie w porównaniu do Twojego zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 14:40, Tomii napisał:

Jaki jest sens kupować za 450 zł z dostawą grilla w zastępczym opakowaniu i z połamanym zaczepem (bez zaczepu przenoszenie i pakowanie kuchenki jest mało komfortowe) kiedy w Obelinku kupujesz nowy grill 385 zł + 80 zl dostawa - razem 465 zł?

Raczej to słaba oferta tym bardzie w porównaniu do Twojego zakupu ;)

No jak z Obelinkiem porównać to faktycznie słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill dotarł. 

Czeka mnie jeszcze zakup węża i redukcji na butlę 3kg bo reduktor 37mbar mam z dużym gwintem. 

Poniżej mały unpackibg - jestem pod wrażeniem solidności i pomysłowości rozwiązań. 

Nie jest to jednak urządzenie typu klik klik i odpalam.  Składanie trwa ładnych kilka minut. 

IMG_20190515_170816.jpg

IMG_20190515_171439.jpg

IMG_20190515_172000.jpg

IMG_20190515_172015.jpg

IMG_20190515_171939.jpg

IMG_20190515_171710_1.jpg

IMG_20190515_165738.jpg

IMG_20190515_170135.jpg

IMG_20190515_170010.jpg

IMG_20190515_170846.jpg

IMG_20190515_170746.jpg

IMG_20190515_170632.jpg

IMG_20190515_182904.jpg

IMG_20190515_172411.jpg

IMG_20190515_172255.jpg

IMG_20190515_171246.jpg

IMG_20190515_171136.jpg

IMG_20190515_171101.jpg

IMG_20190515_171022.jpg

IMG_20190515_171410.jpg

IMG_20190515_172054.jpg

IMG_20190515_165137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie klamka zapadła i Campingaz PartGrill 400 jest już w domu.

Ale mam w związku z tym pytanie - czy ktoś z Was zanakupił gdzieś min. 2, a najlepiej 3m węża do szybkozłączki??

Z jednej strony mam szybkozłączkę w bakiście (tzn. mam mieć:-), a z drugiej grill ma końcówkę "otwartą" na choinkę i opaskę, więc teoretycznie zakończenie drugiej strony mnie nie interesuje, bo i tak jest ewentualnie do obcięcia.

Natomiast nie znalazłem węża pow. 2m z końcówką na szybkozłączkę z jednej strony - a może źle szukam i ktoś, coś??

To co udało mi się znaleźć, to max. 2m węże z szybkozłączką z jednej i gwintem z drugiej strony za ok. 150,- zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zulos napisał:

U mnie klamka zapadła i Campingaz PartGrill 400 jest już w domu.

U mnie też. Od kilku dni czeka na pierwsze testy. Przesiadam się z Cramera, bo mam dość tego klamota. Niby działa on super ale jego mycie doprowadza mnie do szału. Poza tym skusiła mnie wielofunkcyjność tego Campingaza. Ja mam zrobione na reduktorze, bo jakoś nie mam czasu zamontować szybkozłącza.

21 minut temu, Zulos napisał:

Ale mam w związku z tym pytanie - czy ktoś z Was zanakupił gdzieś min. 2, a najlepiej 3m węża do szybkozłączki??

Z jednej strony mam szybkozłączkę w bakiście (tzn. mam mieć:-), a z drugiej grill ma końcówkę "otwartą" na choinkę i opaskę, więc teoretycznie zakończenie drugiej strony mnie nie interesuje, bo i tak jest ewentualnie do obcięcia.

Natomiast nie znalazłem węża pow. 2m z końcówką na szybkozłączkę z jednej strony - a może źle szukam i ktoś, coś??

To co udało mi się znaleźć, to max. 2m węże z szybkozłączką z jednej i gwintem z drugiej strony za ok. 150,- zeta.

https://center-camp.pl/pl/p/Koncowka-szybkoczlaczki-gazowej/1581 

Prawdopodobnie potrzebujesz takiej wtyczki. Tylko to jest wersja do zakucia. Mi się nie udało kupić wersji "na choinkę". Poza tym trzeba dokupić wąż na metry i podskoczyć do firmy która zakuwa węże. 

 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.