Jump to content
szymano

Grill odpowiedni

Recommended Posts

filipert

A czy takie coś ktoś używał?

Mam taką "gołą" kuchenkę i zastanawiam się czy przed inwestycją w campingaza 400 SG nie przetestować idei nakładki na palnik

nakladkagrilowa.jpg

czepkateam
Posted (edited)
37 minut temu, filipert napisał:

Mam taką "gołą" kuchenkę i zastanawiam się czy przed inwestycją w campingaza 400 SG nie przetestować idei nakładki na palnik

nakladkagrilowa.jpg

Miałem/mam taki talerz. Zrobiony z cienkiej blachy i trochę mało stabilny. Do grillowania kiełbasek, czy kaszanki może i dobry (dość szybko się pieką), ale ze względu na wypukły kształt kiełbaski ciężko utrzymać w danej pozycji i zsuwają się w trakcie, co - nie powiem - jest bardzo wkurzające. Grillowanie mięsa odpada. Raz robiłem na tym nóżki i skrzydełka z kurczaka. Uczekałem się jak głupi i zużyłem 2 kartusze gazu. 

Edited by czepkateam (see edit history)

filipert
23 minuty temu, czepkateam napisał:

Miałem/mam taki talerz. Zrobiony z cienkiej blachy i trochę mało stabilny. Do grillowania kiełbasek, czy kaszanki może i dobry (dość szybko się pieką), ale ze względu na wypukły kształt kiełbaski ciężko utrzymać w danej pozycji i zsuwają się w trakcie, co - nie powiem - jest bardzo wkurzające. Grillowanie mięsa odpada. Raz robiłem na tym nóżki i skrzydełka z kurczaka. Uczekałem się jak głupi i zużyłem 2 kartusze gazu. 

A czy w trakcie tego grillowania nóżek nie był sprzęt narażony na wiatr?

zygi
Posted (edited)
Godzinę temu, czepkateam napisał:

kiełbaski zsuwają potwierdzam, bardzo denerwuje, ale na dwie osoby jest ok, co do grilowania mięsa to burgery wyszły jak trzeba, gazu też jakoś dużo nie idzie, na dwóch kartuszach dałem radę 4-5 razy grillować, ja nakładkę kupiłem w Juli, może to ma znaczenie

Edited by zygi (see edit history)

Wegrzyn
1 godzinę temu, filipert napisał:

nakladkagrilowa.jpg

Mam taka kuchenke i moim zdaniem nie warto. Kielbaski zjezdzaja z tego, kaszanka rowniez. Zeby zrobic jakies mieso trzeba miec stalowe nerwy.

czepkateam
Posted (edited)
Godzinę temu, filipert napisał:

A czy w trakcie tego grillowania nóżek nie był sprzęt narażony na wiatr?

Nie. Ten typ tak po prostu ma. Zjedliśmy nóżki częściowo, bo im bardziej w głąb tym bardziej surowe. Resztę zjadł...jeż🤣

Ogólnie to nawet nie ma co porównywać do campingaz czy cadac. 

Edited by czepkateam (see edit history)

filipert

Czyli z budżetowych wersji to już lepiej dokupić patelnię grillową ;)

czepkateam
31 minut temu, filipert napisał:

Czyli z budżetowych wersji to już lepiej dokupić patelnię grillową ;)

Zdecydowanie

Tomii
2 minuty temu, filipert napisał:

no i upolowany campingaz 600SG powystawowy za 360zł z przesyłką :)

Jak odpalę to podzielę się wrażeniami.

Rozważałem też to ogłoszenie:

https://allegro.pl/oferta/campingaz-400-sg-kuchenka-kempingowa-gazowa-5-5kw-7606769092

może ktoś skorzysta

Jaki jest sens kupować za 450 zł z dostawą grilla w zastępczym opakowaniu i z połamanym zaczepem (bez zaczepu przenoszenie i pakowanie kuchenki jest mało komfortowe) kiedy w Obelinku kupujesz nowy grill 385 zł + 80 zl dostawa - razem 465 zł?

Raczej to słaba oferta tym bardzie w porównaniu do Twojego zakupu ;)

filipert
W dniu 10.05.2019 o 14:40, Tomii napisał:

Jaki jest sens kupować za 450 zł z dostawą grilla w zastępczym opakowaniu i z połamanym zaczepem (bez zaczepu przenoszenie i pakowanie kuchenki jest mało komfortowe) kiedy w Obelinku kupujesz nowy grill 385 zł + 80 zl dostawa - razem 465 zł?

Raczej to słaba oferta tym bardzie w porównaniu do Twojego zakupu ;)

No jak z Obelinkiem porównać to faktycznie słabo...

filipert

Grill dotarł. 

Czeka mnie jeszcze zakup węża i redukcji na butlę 3kg bo reduktor 37mbar mam z dużym gwintem. 

Poniżej mały unpackibg - jestem pod wrażeniem solidności i pomysłowości rozwiązań. 

Nie jest to jednak urządzenie typu klik klik i odpalam.  Składanie trwa ładnych kilka minut. 

IMG_20190515_170816.jpg

IMG_20190515_171439.jpg

IMG_20190515_172000.jpg

IMG_20190515_172015.jpg

IMG_20190515_171939.jpg

IMG_20190515_171710_1.jpg

IMG_20190515_165738.jpg

IMG_20190515_170135.jpg

IMG_20190515_170010.jpg

IMG_20190515_170846.jpg

IMG_20190515_170746.jpg

IMG_20190515_170632.jpg

IMG_20190515_182904.jpg

IMG_20190515_172411.jpg

IMG_20190515_172255.jpg

IMG_20190515_171246.jpg

IMG_20190515_171136.jpg

IMG_20190515_171101.jpg

IMG_20190515_171022.jpg

IMG_20190515_171410.jpg

IMG_20190515_172054.jpg

IMG_20190515_165137.jpg

Zulos

U mnie klamka zapadła i Campingaz PartGrill 400 jest już w domu.

Ale mam w związku z tym pytanie - czy ktoś z Was zanakupił gdzieś min. 2, a najlepiej 3m węża do szybkozłączki??

Z jednej strony mam szybkozłączkę w bakiście (tzn. mam mieć:-), a z drugiej grill ma końcówkę "otwartą" na choinkę i opaskę, więc teoretycznie zakończenie drugiej strony mnie nie interesuje, bo i tak jest ewentualnie do obcięcia.

Natomiast nie znalazłem węża pow. 2m z końcówką na szybkozłączkę z jednej strony - a może źle szukam i ktoś, coś??

To co udało mi się znaleźć, to max. 2m węże z szybkozłączką z jednej i gwintem z drugiej strony za ok. 150,- zeta.

reflexes
Posted (edited)
21 minut temu, Zulos napisał:

U mnie klamka zapadła i Campingaz PartGrill 400 jest już w domu.

U mnie też. Od kilku dni czeka na pierwsze testy. Przesiadam się z Cramera, bo mam dość tego klamota. Niby działa on super ale jego mycie doprowadza mnie do szału. Poza tym skusiła mnie wielofunkcyjność tego Campingaza. Ja mam zrobione na reduktorze, bo jakoś nie mam czasu zamontować szybkozłącza.

21 minut temu, Zulos napisał:

Ale mam w związku z tym pytanie - czy ktoś z Was zanakupił gdzieś min. 2, a najlepiej 3m węża do szybkozłączki??

Z jednej strony mam szybkozłączkę w bakiście (tzn. mam mieć:-), a z drugiej grill ma końcówkę "otwartą" na choinkę i opaskę, więc teoretycznie zakończenie drugiej strony mnie nie interesuje, bo i tak jest ewentualnie do obcięcia.

Natomiast nie znalazłem węża pow. 2m z końcówką na szybkozłączkę z jednej strony - a może źle szukam i ktoś, coś??

To co udało mi się znaleźć, to max. 2m węże z szybkozłączką z jednej i gwintem z drugiej strony za ok. 150,- zeta.

https://center-camp.pl/pl/p/Koncowka-szybkoczlaczki-gazowej/1581 

Prawdopodobnie potrzebujesz takiej wtyczki. Tylko to jest wersja do zakucia. Mi się nie udało kupić wersji "na choinkę". Poza tym trzeba dokupić wąż na metry i podskoczyć do firmy która zakuwa węże. 

Edited by reflexes (see edit history)