Jump to content
szymano

Grill odpowiedni

Recommended Posts

Pierzasty
21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

w 400SG  tego jeszcze nie próbowałem , do zapiekanek to Cramer nam się sprawdzał idealnie ;) 

ojej , coś mi się ubzdurało, że mówimy o Party Grill 400 a to na nim robię zapiekanki itp... Przepraszam.

25 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie mam takiej potrzeby, już dawno dorosłem do tego że kupuje to co MI się podoba, robię tak żeby mi było najwygodniej ;)

ponadto nie zawsze muszę być najlepszy, kupować najlepsze rzeczy najtaniej ze wszystkich i  udowadniać na forach że moje jest najzajebiastrze :miga:

Ale czasem pokazanie drugiej osobie pomaga odkryć pewne walory.... Ja np. byłem na Cramera zdecydowany, w ostatniej chwili odwiódł mnie od tego Domino7 i bardzo mu za to dziękuję. I nie chodzi o to że Cramer jest zły, ale o to że Dominik pokazał mi cechy sprzętu o których nie wiedziałem, a są mi przydatne.

Problem jest wtedy , gdy żadne argumenty nie trafiają do tego człowieka co ma wszystko najzajebiastrze i moja racja jest najmojsza :)

strus251
7 godzin temu, Zulos napisał:
18 godzin temu, strus251 napisał:

Zanabyłbym Party Grilla 400, ale ten jest chyba na kartusze o ile dobrze widzę, nie??

Z opisu na opakowaniu tak wyglada. Wersja na kartusze. 

Sprzęt nie jest mój, jest w sklepie, nie mam jak sprawdzić ;).

Ja myślę, że między Cramerem a 400GS nie ma różnicy w użytkowaniu (sądzac po roku użytkowania Cramera i wczorajszych oględzinach 400SG), nawet powiedziałbym że Cramer jest chyba bardziej wszestronny. W mojej ocenie dużo bardziej niż Party Grill/Cadac, ale to moje spostrzezenia.

U mnie o zmianie zdecydowało zupełnie coś innego co u większości z Was raczej nigdy nie zaistnieje: 400SG bardziej pasuje mi kolorystycznie do cepki niż czerwony Cramer którego mam :).

Jak widać każdy ma różne piorytety ;).

P.S.

@Pierzasty, co to za funcje były? Pytam powaznie, może są jakieś o których w ogóle nie myślę a mam jeszcze szanszę zostawić Cramera.

W sensie porównałbym je Cramer vs. 400SG. 

jacekzoo

Jakby co mam do sprzedania cramera :D wersja na trzy palniki

Pierzasty
14 godzin temu, strus251 napisał:

Z opisu na opakowaniu tak wyglada. Wersja na kartusze. 

Sprzęt nie jest mój, jest w sklepie, nie mam jak sprawdzić ;).

Ja myślę, że między Cramerem a 400GS nie ma różnicy w użytkowaniu (sądzac po roku użytkowania Cramera i wczorajszych oględzinach 400SG), nawet powiedziałbym że Cramer jest chyba bardziej wszestronny. W mojej ocenie dużo bardziej niż Party Grill/Cadac, ale to moje spostrzezenia.

U mnie o zmianie zdecydowało zupełnie coś innego co u większości z Was raczej nigdy nie zaistnieje: 400SG bardziej pasuje mi kolorystycznie do cepki niż czerwony Cramer którego mam :).

Jak widać każdy ma różne piorytety ;).

P.S.

@Pierzasty, co to za funcje były? Pytam powaznie, może są jakieś o których w ogóle nie myślę a mam jeszcze szanszę zostawić Cramera.

W sensie porównałbym je Cramer vs. 400SG. 

Party grill 400 setka świetnie mi się sprawdził oprócz grillowania i kuchenki gazowej jako piekarnik do zapiekanek , ale również do naleśników i tortilli. Nie bez znaczenia też pozostaje fakt, że z górnej pokrywy kożystasz jak z łoka , choć niestety powierzchnia jego jest pokryta farbą a nie teflonem przez co używam jej raczej do gotowania niż smażenia...

Dodatkowo jest względem Cramera mocno ekonomiczny . Do wyjazdu na wakacje zrobiłem wiele impresz grillowych i miałem wrażenie że gazu nie ubywa w butli. Cramer to świetny grill, ale o ekonomii nie ma mowy :)

Edited by Pierzasty (see edit history)

strus251
10 minut temu, Pierzasty napisał:

Party grill 400 setka świetnie mi się sprawdził oprócz grillowania i kuchenki gazowej jako piekarnik do zapiekanek , ale również do naleśników i tortilli. Nie bez znaczenia też pozostaje fakt, że z górnej pokrywy kożystasz jak z łoka , choć niestety powierzchnia jego jest pokryta farbą a nie teflonem przez co używam jej raczej do gotowania niż smażenia...

Dodatkowo jest względem Cramera mocno ekonomiczny . Do wyjazdu na wakacje zrobiłem wiele impresz grillowych i miałem wrażenie że gazu nie ubywa w butli. Cramer to świetny grill, ale o ekonomii nie ma mowy :)

Dzięki.

W zasadzie to kwestia tej górnej pokrywy ;). Reszta to samo.

Faktycznie, do Cramera trzeba dołożyć zawór regulujący (ok. 25zł) i wtedy jest ekonomiczniej i mamy kontrolę nad płomieniem. 

Dzięki jeszcze raz.

borek6

Jaka cena za 200s?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Pierzasty
56 minut temu, strus251 napisał:

W zasadzie to kwestia tej górnej pokrywy ;).

Myślę że tak

sosek
2 godziny temu, strus251 napisał:

do Cramera trzeba dołożyć zawór regulujący

A możesz podrzucić link ?

jacekzoo

https://www.igaz.pl/index.php?p409,zawor-do-gazu-regulujacy-rvs-10-x-rvs-10 zwykły taki, tylko trzeba gwint dobrać

Ale to jak jest podłączony do instalacji budki albo do butli typu dom light, jak do zwykłej stalówki albo turystycznej to nie trzeba bo takowy jest na butli

Edited by jacekzoo (see edit history)

strus251

@sosek Krzysiu, ja mam założony taki:

https://www.igaz.pl/index.php?p595,zawor-do-gazu-katowy-1-4-lh

Wyprowadzenie instalacji z cepki oczywiscie. 

Dzięki temu zaworowi masz mozliwość regulacji wielkości płomienia itd.

Ten zawór co zapodał jacekzoo jest drogi ;)

Edited by strus251 (see edit history)

sosek

Dzięki chłopaki 👍

jacekzoo
4 minuty temu, strus251 napisał:

Ten zawór co zapodał jacekzoo jest drogi ;)

Faktycznie cena z czapki, nawet nie spojrzałem :D 

Suzu4x4

@jacekzoo czemu sprzedajesz Cramera ? jak dobrze pamiętam niedawno kupiłeś ?

jacekzoo
12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

@jacekzoo czemu sprzedajesz Cramera ? jak dobrze pamiętam niedawno kupiłeś ?

@Suzu4x4 Tak, kupiłem cramera, do niego dużą butlę żeby przelewać do małej itp 

jednak gaz nie dla nas, zwłaszcza dla Agi. Wracam z podkulonym ogonem do węglaka

Suzu4x4

fakt, węglak to węglak , w domu nie wyobrażam sobie używać gazowego, nawet taki wypasiony za parę tysi z kamieniami z lawy nie da tego aromatu co zwykły węglak  :slina:

jednak na wielu kempingach z węglakiem nie pogrilujesz :(