Jump to content
szymano

Grill odpowiedni

Recommended Posts

Zulos

Ale Party Grill też jest przecież do wszystkiego - ma i funkcję grilla i kuchenki.

Co najwyżej można powiedzieć, że jedno jest bardziej grillem, a drugie bardziej kuchenką...

Edited by Zulos (see edit history)

Zulos

Szukam gdzie mogę jeszcze Party Grilla 400, ale wygląda jakby zaprzestali produkcji - nigdzie ni ma, w żadnych internetach...

Jeszcze ino na kartusze idzie znaleźć...

strus251

@Suzu4x4 normalnie jesteś winien :P;)Ogladając twoje zdjęcia zanabyłem dzis 400SG :). Do tej pory używalem cramera z palnikami od góry ale kolorem nie pasował mi do cepki.

Zaczniemy sezon, będziemy testować.

P.S.

Jak by ktoś chciał coś z tego zdjęcia to rzeczy nowe, bez gwarancji za 50% ceny z internetu.

IMG_20190218_161919.jpg

Suzu4x4
32 minuty temu, strus251 napisał:

@Suzu4x4 normalnie jesteś winien :P;)Ogladając twoje zdjęcia zanabyłem dzis 400SG :). Do tej pory używalem cramera z palnikami od góry ale kolorem nie pasował mi do cepki.

Zaczniemy sezon, będziemy testować.

(...)

Reklamacji nie uznaje ... :hehe:

Ps. też się przesiadłem z cramera z palnikami od góry

W dniu 16.02.2019 o 18:28, Boas43 napisał:

A jaka waga tego grilla ?

mój waży z wężem i reduktorem 8,2 kg

strus251
16 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Reklamacji nie uznaje ... :hehe:

Nie będę reklamował ;). Jak szynka nie będzie tak pyszna jak te raki to wbijam do Ciebie na parcelę :P Będzie nauka przez degustację :P ;).

Na poważnie, wygląda całkiem fajnie, myślę że będzie git :)

Zulos
11 godzin temu, strus251 napisał:

Jak by ktoś chciał coś z tego zdjęcia to rzeczy nowe, bez gwarancji za 50% ceny z internetu.

IMG_20190218_161919.jpg

Zanabyłbym Party Grilla 400, ale ten jest chyba na kartusze o ile dobrze widzę, nie??

Zulos

Swoją drogą - czy ktoś mógłby jakoś określić, na ile taki kartusz 450 g faktycznie może starczać, przy założeniu, że używam np. codzienne do grillowania (czyli ok. 1 godz. pracy palnika dziennie).

Czy można przyjąć, że byłoby to ok. 4 dni, zakładając, że pracuje właśnie przez ok. 1 godz. dziennie ze średnią mocą?

Mówimy o korzystaniu w lecie, w optymalnych warunkach.

Wiem, że to zależy od wielu czynników, ale może to i jest opcja - kartusze są lekkie, postawić można grill gdzie się chce, odpada dodatkowy koszt instalacji do podłączenia do butli w cepce (żeby było ładnie, to oczywiście zewnętrzne gniazdo na szybkozłączkę...)...

jacek00

Czy można przyjąć, że byłoby to ok. 4 dni, zakładając, że pracuje właśnie przez ok. 1 godz. dziennie ze średnią mocą?

Można tak przyjąć. Ale z kartuszem wg mnie jest inny problem. Wg moich obserwacji na nowym kartuszu grilluje się lepiej, niż wtedy gdy kartusza już w połowie nie ma.

Ale ja mam ten najtańszy grill, chyba Campingaz Party Grill 200. I już pisałem wiele razy, że nie jestem z niego zadowolony i drugi raz bym go nie kupił. I nie chodzi o kartusze bo te akurat są bardzo wygodne. U mnie problemem jest nierównomierność nagrzania rusztu. Nie wiem czy w tym 400 nie będzie tego samego problemu, bo jego konstrukcja jest w końcu bardzo podobna do 200

Zulos

Same kartusze owszem, wygodne, ale jak policzę, że na powiedzmy 3 wyjazdy tygodniowe, potrzebowałbym 6 kartuszy za w sumie ok. 200,- zł, to niewiele więcej kosztować mnie będzie instalacja z gniazdem na szybkozłączkę na zewnątrz budy...

Cadac najtańszy znalazłem na alledrogo za 529,- zł z przesyłką...

W dniu 16.02.2019 o 18:21, Suzu4x4 napisał:

zapewne bywają lepsze grille ale ja ze względu na wagę ( mam małą ładowność) muszę się ograniczać i wożenie osobnej kuchenki i grilla nie wchodzi w rachubę poza tym u nas się sprawdza jest to nasz trzeci grill i na razie nie szukam następcy ;) 

Odezwał się do mnie znajomy, który w tym roku zanakupił taką kuchenkę jak Ty masz i w sumie on stwierdził - co właściwie widać na pierwszy rzut oka - że to jest bardziej kuchenka niż grill i jeśli szukam jednak bardziej grilla niż kuchenki, to lepszy byłby Party Grill lub Safari Chef...

No idzie się zesrać i i tak nie pomoże w wyborze...:-)

jacek00
16 minut temu, Zulos napisał:

Same kartusze owszem, wygodne, ale jak policzę, że na powiedzmy 3 wyjazdy tygodniowe, potrzebowałbym 6 kartuszy za w sumie ok. 200,- zł, to niewiele więcej kosztować mnie będzie instalacja z gniazdem na szybkozłączkę na zewnątrz budy...

No ja nie grilluję codziennie, więc jak kupię kilka kartuszy to mi starczają na cały sezon. A z zeszłego sezonu to mi nawet jakiś został.

Suzu4x4

jak pisałem powyżej , ja nikogo nie namawiam i jak widać na złączonych prze zemnie zdjęciach używamy go zarówno do gotowania smażenia jak i grilowania :)

Zulos

nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma🔫😉

jacek00
12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

jak pisałem powyżej , ja nikogo nie namawiam i jak widać na złączonych prze zemnie zdjęciach używamy go zarówno do gotowania smażenia jak i grilowania :)

Mam pomysł, abyś zrobił degustację i otworzył oczy wszystkim niedowiarkom! ;)

Pierzasty
24 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Ja jeszcze jako piekarnik do zapiekanek

Suzu4x4
7 minut temu, jacek00 napisał:

Mam pomysł, abyś zrobił degustację i otworzył oczy wszystkim niedowiarkom! ;)

nie mam takiej potrzeby, już dawno dorosłem do tego że kupuje to co MI się podoba, robię tak żeby mi było najwygodniej ;)

ponadto nie zawsze muszę być najlepszy, kupować najlepsze rzeczy najtaniej ze wszystkich i  udowadniać na forach że moje jest najzajebiastrze :miga:

Teraz, Pierzasty napisał:

Ja jeszcze jako piekarnik do zapiekanek

w 400SG  tego jeszcze nie próbowałem , do zapiekanek to Cramer nam się sprawdzał idealnie ;)