Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczenie ma też model grilla w przypadku campingaz. Najtańszy Party Grill ( oznaczany czasem numerem 100) ma palnik o mocy 1350W. Droższe modele 200 i 400 mają palniki o mocy 2000W - więc różne będzie zużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

No to też jest opcja do rozważenia - brak ograniczenia w miejscu grillowania jest cenny.

A obliczył ktoś ile godzin taki kartusz - bodajże 300g jest chyba najczęstszy - wystarcza?

W internetach krążą różne wartości - np., że 100g starcza na ugotowanie 6x po 1l wody, że 220g starcza - w zależności od mocy na 1-3 godzin...

Wiem, że to jest zależne od wielu rzeczy, ale ciekawy jestem, czy np. taki 450g kartusz Campingaz za ok. 35 zł starczyłby na 1 wyjazd dla rodzinki 2+2 przy niemal codziennym obiadowaniu i grillowaniu.

Jeśli tak, to można by się zastanowić i do każdego wyjazdu wkalkulować te 35 zł. Zrobienie instalacji w cepce z gniazdem na szybkozłączkę +wąż (2m min.) do szybkozłączki z reduktorem niemal podwaja koszt grilla... 

A nie wystarczy zastosować podwójny zawór na reduktor że przy butli w baliście i dokupić kilka metrów węża  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się robi to wydaje mi się, że lepiej ciut dołożyć, żeby mieć wygodę, tzn. od gazu w bakiście trójnik i przewód do boku bakisty, a tam gniazdo z szybkozłączką na zewnątrz. Bez sensu miałoby to być, jak bym za każdym razem jak bym chciał go użyć, musiał otwierać bakistę. To już wolę te 200 zł dołożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zulos napisał:

Wiem, że to jest zależne od wielu rzeczy, ale ciekawy jestem, czy np. taki 450g kartusz Campingaz za ok. 35 zł starczyłby na 1 wyjazd dla rodzinki 2+2 przy niemal codziennym obiadowaniu i grillowaniu.

Jeśli tak, to można by się zastanowić i do każdego wyjazdu wkalkulować te 35 zł. Zrobienie instalacji w cepce z gniazdem na szybkozłączkę +wąż (2m min.) do szybkozłączki z reduktorem niemal podwaja koszt grilla... 

Mam campingaz cv 400 na kartusze cv z "plusem". Kupiłem nowy, na aukcji popularnego serwisu za 260 zł. Aby nie zbankrutować na kartuszach, postanowiłem nabyć do niego przejściówkę z zakutym wężem i małą butlę 2 lub 3kg. Na plus: myślę że taka butla (choćby 2kg) wystarczy na 2 tyg. wyjazd, o ile grill służy tylko do grillowania, a jej koszt to równowartość 2 kartuszy (później cena nabicia), możliwość ustawienia grilla w dowolnym miejscu i stosunkowo niski koszt w porównaniu do montażu szybkozłączki. Minus to dodatkowa butla a więc i kilogramy do przewiezienia. Można też podpiąć się do butli w bakiście jak pisał kol. Boas43, jednak mamy wtedy ograniczone miejsce do ustawienia grilla. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie koszt kartuszy, a nie jestem krezusem - tylko robolem, jest do zaakceptowania, w stosunku do plusów jakie niesie ze sobą mobilny, gazowy grill :)

Pozdrawiam z mokrego Łęgu :hej:.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Commander napisał:

Ale można używać kartuszy.... To nie jest przeróbka na zawsze...

Zgadza się można używać zamiennie

6 minut temu, rumpel napisał:

Dla mnie koszt kartuszy, a nie jestem krezusem - tylko robolem, jest do zaakceptowania, w stosunku do plusów jakie niesie ze sobą mobilny, gazowy grill :)

Pozdrawiam z mokrego Łęgu :hej:.

Co do kosztów, to co kto lubi. A grill nadal jest "mobilny", odpinamy przejściówkę i wpinamy kartusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, czepkateam napisał:

Zgadza się można używać zamiennie

Co do kosztów, to co kto lubi. A grill nadal jest "mobilny", odpinamy przejściówkę i wpinamy kartusz. 

A do campingaz jest przejściówka ? Ich kartusze nie są na gwint, tylko takie "klikane" - ichniejszy patent niekompatybilny z innymi kartuszami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....3 dzień testuję,  4 osobowa rodzina, właśnie pierogi grilluję w przedsionku - zostały z obiadu, a zimne noce. Zero dymu, temperarura się miło podnosi, i do tego komfort czyszczenia - tłuszcz spada do misy którą zalewa się wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rumpel napisał:

 

A do campingaz jest przejściówka ? Ich kartusze nie są na gwint, tylko takie "klikane" - ichniejszy patent niekompatybilny z innymi kartuszami...

Takie klikane to właśnie kartusz z "plusem' o którym pisałem. (fachowo: easy clic) Przykładowo: https://www.decathlon.pl/kartusz-cv-470--id_8566964.html?gclid=CjwKCAjwza_mBRBTEiwASDWVvtLg0ySioFa2ZaLSjV4iLB2THbdFOjiJpJvCyviWYvteoObupmE3qRoCKukQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Commander napisał:

Możesz podlinkowac te przejściówkę?

Spróbuję odszukać. Trzeba do jegomościa pisać na maila. Ogólnie z tego co pamiętam ma taki trochę "hand made", ale ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.