Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, wokk napisał:

DD2 1.3 4x4 zamówiony.

:ok:  Uda się odebrać przed sezonem ?

12 godzin temu, Misio napisał:

A my jedziemy jutro oblewać Dusterka !!

By dobrze służył :D

:pub: Czekamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2021 o 17:56, BUMERANG napisał:

Zużycie paliwa unormowało się poniżej ośmiu litrów na setkę. Jazda " w okół komina" większości w trybie ECO i napędem w trybie Auto. Przy -10 st. i śniegu

Jak temperatura spadła do - 15 i przestałem jeździć w trybie ECO bo strasznie późno ogrzewanie zaczynało działać to zużycie wg. kompa skoczyło do 8,2 - 8,3 l/100 km.

Po zatankowaniu z pompy wyszło mi dzisiaj zużycie 9,1 l/100 km. Tylko nie pamiętam czy poprzednio zakończyłem lanie też po drugim czy już po pierwszym odbiciu pistoletu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.  Spalaniem bym się nie przejmował. Mój ostatnio na off radzie i przy lekkich wariacjach mjn. jak na fotkach powyżej, spala 9 litrów, czasem bywało ciężko a i łopaty też się przydały:D.

Jak wrażenia z jazdy przy minionej aurze na śliskiej nawierzchni, śnieg, lód itp. 

Z włączonym i wyłączonym ESP, do tego blokada 4x4. Czy Duster się sprawdził w powyższych warunkach. jakieś spostrzeżenia, wady zalety - jeśli można wiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DARDUS napisał:

Jak wrażenia z jazdy przy minionej aurze na śliskiej nawierzchni, śnieg, lód itp. 

Z włączonym i wyłączonym ESP, do tego blokada 4x4. Czy Duster się sprawdził w powyższych warunkach. jakieś spostrzeżenia, wady zalety - jeśli można wiedzieć.

Napęd wg. mnie jest genialny. Właściwie bez włączonego stałego 4x4 też dawałby pewnie radę. Wyczytałem, że jest specjalny tryb terenowy ABS przy stałym 4x4 ale nie miałem jeszcze okazji go przetestować. ESP włącza się sporadycznie przy normalnej jeździe. W warunkach terenowych trzeba go jednak koniecznie wyłączyć bo strasznie kastruje moc.Na razie faza docierania więc staram się traktować go delikatnie.

Z rzeczy, które mnie wkurzają to dziura między 4, a 5 biegiem, o której już pisałem i wycie napędu pojawiające się na 5 i 6 biegu ( raczej nie od opon - w instrukcji jest o nim wzmianka :)  ).  Niemniej w porównaniu do Łady Nivy to praktycznie nic nie słychać. Po za tym nie pamięta ustawień wyświetlacza między zegarami. W skodzie zostawał na ustawionej opcji. 

Acha,  jeszcze za krótka przednia wycieraczka szyby przed kierowcą i kiepski dostęp do regulacji fotela przy zamkniętych drzwiach. W sumie pierdułki.  Pamiętając, że jest to autko budżetowe reszta jest bardziej niż poprawna :ok:

Co ciekawe, przy jeździe w tym drogowym syfie śnieżno-błotnym silnik jest idealnie czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.02.2021 o 14:55, BUMERANG napisał:

Po zatankowaniu z pompy wyszło mi dzisiaj zużycie 9,1 l/100 km.

Kolejne tankowanie. Temperatury wahają się w okolicy -5 do +6. Zużycie wg. kompa 7,7 l/100 km. Z pompy wyszło 7,9l/100km ( z wyłączonym trybem ECO ). Przekłamanie niewielkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.