Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, kazakoff napisał:

Mialem okazje pojezdzic DD 1,6 i niestety to slabo ciagnie nawet bez przyczepy. Moj Auris tej samej pojemnosci to przy tym wyscigowka. Glownie za sprawa nizszej masy.

Tylko widzisz, z przyczepą nie potrzeba dynamiki a masa już się przydaje. Więc z tego wynika że Auris to jeszcze gorszy holownik niz duster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wokk napisał:

Tylko widzisz, z przyczepą nie potrzeba dynamiki a masa już się przydaje. Więc z tego wynika że Auris to jeszcze gorszy holownik niz duster

Auris rewelacją nie jest, szczególnie na wzniesieniach, choć do Chorwacji dał radę, więc byłem miło zaskoczony.

Polemizowałbym czy dynamika nie jest potrzebna gdy np. musisz wyjechać z podporządkowanej lub wyprzedzić tira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wokk napisał:

Tylko widzisz, z przyczepą nie potrzeba dynamiki a masa już się przydaje. Więc z tego wynika że Auris to jeszcze gorszy holownik niz duster

ale wątek dotyczy chyba dustera ?

miałem okazje ostatnio zrobić kilkaset km dusterem Igen z 1.6noPB 4x4, dla mnie to auto nie jedzie, byle górka i nie był w stanie utrzymać prędkości

ta niby dynamika wynika z krótkich przełożeń 

jazda z przyczepą będzie męczarnią (wiem bo kiedyś holowałem 60KM astrą)

do tego spalanie, trasa i trochę miasta - 10L 

dla porównania podobne auto z 1.4TB 140KM pali 8-8.5L a jedzie się o niebo przyjemniej 

inna kwestia to zawieszenie, ws do II gen było dużo bardziej "pływające", a to źle wróży przy holowaniu 

może kwestia przebiegu bo auto miało 70kkm, a porównuje do II gen która miała 20kkm 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_b napisał:

ale wątek dotyczy chyba dustera ?

miałem okazje ostatnio zrobić kilkaset km dusterem Igen z 1.6noPB 4x4, dla mnie to auto nie jedzie, byle górka i nie był w stanie utrzymać prędkości

ta niby dynamika wynika z krótkich przełożeń 

jazda z przyczepą będzie męczarnią (wiem bo kiedyś holowałem 60KM astrą)

do tego spalanie, trasa i trochę miasta - 10L 

dla porównania podobne auto z 1.4TB 140KM pali 8-8.5L a jedzie się o niebo przyjemniej 

inna kwestia to zawieszenie, ws do II gen było dużo bardziej "pływające", a to źle wróży przy holowaniu 

może kwestia przebiegu bo auto miało 70kkm, a porównuje do II gen która miała 20kkm 

Dotyczy Dustera, zwracasz na to uwagę po czym piszesz o innych samochodach ?

 

No to ja też chcę. Mam lodgy 1.6pb 100km

 

Holuje tym samochodem przyczepę 1300dmc. Zrobiłem tym zestawem sporo kilometrów. Owszem: środkowa i północna Polska. W góry jechałbym niechętnie. Ale wbrew wielu opiniom, pełen obaw spróbowałem się tym wybrać w pierwszą podróż mimo, że wielu wielu znawców internetowych pisało, że to nie jedzie, że nie ma szans, że padnie w samochodzie sprzęgło i wszystko inne po pierwszym kilometrze. A jednak DA SIĘ. I to JEDZIE. Przepisowo przemieszczam się po kraju, uprawiam caravaning na luzie bez spiny. Jadę 70km/h na czwartym biegu na tempomacie i patrzę na krajobraz za oknem. Kilka razy musiałem coś wyprzedzić i wciąż jestem na tym padole. 

 

 Owszem, żeby zwiedzać dalsze części Europy namówiłem rodziców żeby se kupili Dustera 1.3 150 4x4. Będę se pożyczał i na pewno będzie inna jazda. Pierwsze testy we wrześniu.

 

Ten mój post jest po prostu protestem przeciwko powielanym opiniom że się nie da. Da się. Bierzcie przyczepy, podpinajcie i jeździcie przed siebie. Tylko ostrożnie i powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wokk napisał:

Owszem, żeby zwiedzać dalsze części Europy namówiłem rodziców żeby se kupili Dustera 1.3 150 4x4. Będę se pożyczał i na pewno będzie inna jazda. Pierwsze testy we wrześniu.

No ładnie się termin obsuwa :pad:Miałem swojego kupować później. Dobrze, że nie zwlekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BUMERANG napisał:

No ładnie się termin obsuwa :pad:Miałem swojego kupować później. Dobrze, że nie zwlekałem.

Nie. Samochód już jest. Niestety nie zdążył na mój urlop więc jeszcze lodgy ciągnęła przez te trzy tygodnie przyczepę. 

Duster odebrany 14.07

IMG_20210720_202653.jpg

IMG_20210714_205414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wokk napisał:

Nie. Samochód już jest

No, to co się nie chwalisz :krzykacz:Zapnij Dusterka, a wrażenie  po Lodgy Cię znokautuje :) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.08.2021 o 08:35, Commander napisał:

Widziałem to w TVN Turbo. Masakra, ale tam chodziło o bieda wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 23:54, Mars napisał:

Masakra, ale tam chodziło o bieda wersję. 

Tylko współczesna bieda wersja wychodzi pewnie o niebo lepiej od 10 letniego jeździdła, które zdobyło kiedyś mistera roku w crash testach.

Wystarczy, że brakuje aktywnych asystentów i już 2-3 gwiazdki w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BUMERANG napisał:

Tylko współczesna bieda wersja wychodzi pewnie o niebo lepiej od 10 letniego jeździdła, które zdobyło kiedyś mistera roku w crash testach.

Wystarczy, że brakuje aktywnych asystentów i już 2-3 gwiazdki w plecy.

Dokładnie tak - teraz połowa gwiazdek jest za autonomiczne systemy i ochronę pieszych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.