Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.05.2015 o 08:56, Miodzio napisał:

Na wprost nie wolno Ci stworzyć takiego zestawu - według polskich przepisów.

Jeżeli DMC auta wynosi 1800 kg to max co możesz podpiąć z hamulcem najazdowym to 1350 kg (1800/1.33).

Dzień Dobry,

Mam DD 1.5 dci 4x4. Pełen wątpliwości zwróciłem się o interpretację do Wydziału Ruchu Drogowego KS.

W załączniku co otrzymałem i nie ma tam słowa o 1.33. W rozmowie telefoniczne usłyszałem: Panie jaki policjant będzie to liczył, liczy się to co w DR w O.1.

Pozdrawiam

Może komuś się przyda.

M.odpowiedz2.jpg.0494bf3207219810de3410487a42eed3.jpgodpowiedz2.jpg.0494bf3207219810de3410487a42eed3.jpg

odpowiedź1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień Dobry,
Mam DD 1.5 dci 4x4. Pełen wątpliwości zwróciłem się o interpretację do Wydziału Ruchu Drogowego KS.
W załączniku co otrzymałem i nie ma tam słowa o 1.33. W rozmowie telefoniczne usłyszałem: Panie jaki policjant będzie to liczył, liczy się to co w DR w O.1.
Pozdrawiam
Może komuś się przyda.
M.odpowiedz2.jpg.0494bf3207219810de3410487a42eed3.jpgodpowiedz2.jpg.0494bf3207219810de3410487a42eed3.jpg
548772216_odpowied1.thumb.jpg.1f3a1942c0eaba6a9066666e5666f109.jpg
Ja mam odpowiedź z policji i itd gdzie już wiedzą co to przelicznik 1/33. Swoją drogą to porażające że udzielają odpowiedzi która jest niezgodna z obowiązującym prawem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja mam odpowiedź z policji i itd gdzie już wiedzą co to przelicznik 1/33. Swoją drogą to porażające że udzielają odpowiedzi która jest niezgodna z obowiązującym prawem emoji1751.png

Swoją drogą to to prawo jest nielogiczne. Nie ma takiego czegoś chyba w całej Europie, to co w DR i tyle.

Inna rzecz czy dane auto "udźwignie temat" i rozsądek właściciela, ale skoro producent zapewnia i homologacje na takie dane dostał...

Może Pan się podzielić tą odpowiedzią?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to to prawo jest nielogiczne. Nie ma takiego czegoś chyba w całej Europie, to co w DR i tyle.
Inna rzecz czy dane auto "udźwignie temat" i rozsądek właściciela, ale skoro producent zapewnia i homologacje na takie dane dostał...
Może Pan się podzielić tą odpowiedzią?
M.
Zgodnie z polskimi przepisami wpis w DR dotyczy przyczepy z HAMULCEM. Hamulec najazdowy nie jest hamulcem w myśl naszych przepisów i dopuszczony jest co użytku pod warunkiem stosowania przelicznika 1/33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wierny sekundant Jacka w temacie, uzupełnię, pewnie po raz n-ty. Wg polskich przepisów hamulec w przyczepie "pełną gębą" to hamulec uruchamiany z miejsca kierującego, jednocześnie z hamulcami pojazdu holującego. H. najazdowy takim nie jest, więc mamy go dopuszczalnego na zasadzie wyjątku, pod dodatkowymi warunkami.  Tak, nielogiczne (gdy najazdowy jest w zdecydowanej przewadze), tak, gdzie indziej tego ograniczenia nie mają, tak, homologacja sobie a przepisy sobie, ale homologacją  ani przepisami w DR przepisów się nie zmieni.

I żadna filozofia "na chłopski rozum" (skoro producent dostał homologację na takie dane) tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio ze zdziwieniem ale i trochę z przerażeniem zauważyłem, że uchwyt mocujący łapę silnika od strony rozrządu jest...plastikowy :excl:

Posiadacze francuzów przyznać się - też tak macie?  Już wiadomo czemu Duster jest taki lekki ;)

 

20210417_175441.thumb.jpg.5899f4b8816b3215cf3b8092bf384530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 13:35, BUMERANG napisał:

Ostatnio ze zdziwieniem ale i trochę z przerażeniem zauważyłem, że uchwyt mocujący łapę silnika od strony rozrządu jest...plastikowy :excl:

Posiadacze francuzów przyznać się - też tak macie?  Już wiadomo czemu Duster jest taki lekki ;)

 

20210417_175441.thumb.jpg.5899f4b8816b3215cf3b8092bf384530.jpg

W Scenicu 1,3 też jest taki.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 13:35, BUMERANG napisał:

Ostatnio ze zdziwieniem ale i trochę z przerażeniem zauważyłem, że uchwyt mocujący łapę silnika od strony rozrządu jest...plastikowy :excl:

Posiadacze francuzów przyznać się - też tak macie?  Już wiadomo czemu Duster jest taki lekki ;)

 

20210417_175441.thumb.jpg.5899f4b8816b3215cf3b8092bf384530.jpg

Z podobnych "dziwactw" ponoć VW montuje misy olejowe z kompozytu w swoich autach. Tak Bratu powiedziano ostatnio na przeglądzie jego Tcrossa, bo się dziwili, że ma metalową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 14:30, wokk napisał:

Ani widu ani słychu... Mieli się z salonu odezwać. Podpytam

Odpowiedz z salonu:

 

 

produkcja jest przewidziana na końcówkę Maja. Samochód był by do odbioru na początku czerwca.

 

 

 

Pierwotnie miał być koniec kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wokk napisał:

produkcja jest przewidziana na końcówkę Maja. Samochód był by do odbioru na początku czerwca.

Mnie mówili, że transport od wyjazdu z hali fabryki do dotarcia do dilera może zająć do dwóch tygodni... Także bardziej środek czerwca :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 13:35, BUMERANG napisał:

Ostatnio ze zdziwieniem ale i trochę z przerażeniem zauważyłem, że uchwyt mocujący łapę silnika od strony rozrządu jest...plastikowy :excl:

Kiedyś wszystko musiało być z mocnej stali, a reflektory ze szkła. Jak coś było łączone, to musiało być spawane. Nagle pojawiło się aluminium, lampy i wiele rzeczy zaczęto produkować z plastiku, a karoserie zamiast spawania klejono ! ! ! 
Trwałość pojazdów na tym straciła. Bezpieczeństwo raczej zyskało w ogólnym rozrachunku. 
Mój Espace jest aluminiowo - plastikowy, a i tak ciężki jak diabli: waży prawie 2 tony pusty. Gdyby nie był aluminiowo - plastikowy ważył by pewnie ze 3 tony :) 
Przynajmniej nie rdzewieje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.