Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2020 o 18:51, BUMERANG napisał:

Mądrego warto posłuchać :)

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czy Hołek może źle mówić o Dacii ?

image.thumb.png.7232181249dc01375348fa69908e293d.png

Bo powiem Wam, że nie rozważałem tego typu samochodu, bo jednak lubię dynamiczniej pojeździć w zakrętach, ale lekki offroad także mnie ciągnie. 

Abstrahując, czy według Was Dacia Blue dCi 115 4x4 poradzi sobie z budką MR 1500 ? Wszystko by było zgodnie z przepisami, według danych może ciągnąć 1500. Ale martwi mnie wysokie zawieszenie, przez co może być bardziej podatna na wężykowanie. Dodatkowo 116 koni i 260 momentu d.py nie urywają. Boję się, że budka będzie rządzić samochodem :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, lbuster napisał:

Boję się, że budka będzie rządzić samochodem :( 

Może się zdarzyć. Wg. mnie 1,5t to trochę za dużo. Duster jednak jest lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lbuster napisał:

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czy Hołek może źle mówić o Dacii ?

image.thumb.png.7232181249dc01375348fa69908e293d.png

Bo powiem Wam, że nie rozważałem tego typu samochodu, bo jednak lubię dynamiczniej pojeździć w zakrętach, ale lekki offroad także mnie ciągnie. 

Abstrahując, czy według Was Dacia Blue dCi 115 4x4 poradzi sobie z budką MR 1500 ? Wszystko by było zgodnie z przepisami, według danych może ciągnąć 1500. Ale martwi mnie wysokie zawieszenie, przez co może być bardziej podatna na wężykowanie. Dodatkowo 116 koni i 260 momentu d.py nie urywają. Boję się, że budka będzie rządzić samochodem :( 

 

Nie ogarnie. Odpuść sobie miałem Dustera 1.6 SCE i na płaskim szedł ale pod górę to już walka. Dlatego zmieniłem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

115 a 130 zamienił siekierkę na kijek.

115KM i 170NM Benzyna a 130KM i 300NM Diesel to zasadnicza różnica.

3 minuty temu, Commander napisał:

Z przyczepą czy bez?

Z przyczepą ale tylko 1300kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lbuster napisał:

Abstrahując, czy według Was Dacia Blue dCi 115 4x4 poradzi sobie z budką MR 1500 ? Wszystko by było zgodnie z przepisami, według danych może ciągnąć 1500.

Nie wiem czy jesteś świadomy szeroko dyskutowanego tu na forum tzw. "1.33", które formalnie ogranicza DMC przyczepy dla Dustera 4x4:

- przy 1.5dCi bez adblue - 1409kg

- przy 1.5dCi z adblue - 1453kg.

W praktyce będą to zapewne w obydwu przypadkach przyczepy 1400kg DMC.

Jeśli to ograniczenie jest Ci znane, to absolutnie nie chcę w tym wątku wywoływać kolejnej dyskusji o jego zasadności - o tym napisano już dziesiątki stron w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gizbern napisał:

115KM i 170NM Benzyna a 130KM i 300NM Diesel to zasadnicza różnica.

Z przyczepą ale tylko 1300kg

Benzyna 1.6 to była pomyłka, mnie się fatalnie jeździło, diesel z racji turbo zbiera się dużo lepiej, ale szału nie ma

Tak jak ktoś napisał duster jest lekki - 1400mw do budki 1500kg to IMO mało

 

Tak czytając to wychodzi że duster to najlepsze auto na rynku ?

A ma kupę wad i jak ktoś pojeździł czymś lepszym to będzie mu brakować choćby przyciemniania wyświetlacza LCD na desce, regulacji prędkości wycieraczek, czy przeszkadza hałas, prowadzenie też rewelacyjne nie jest.

Ale CCC i faktycznie w tej cenie innego 4x4 się nie kupi, a da się tym jeździć i nawet po 4-5h wysiada się niepołamanym 

Ale może się nie znam zrobiłem 15kkm dopiero, może za mało km ;)

W każdym razie w takich warunkach nie ma sobie równych ?

IMG_20201203_210917.jpg.116acb2ec9edf9642be7f4b06e786937.jpg

I mimo taniości na każdym kroku da się lubić ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @BUMERANG, @Gizbern, @konrad_b za Wasze zdanie. Tak mi się wydawało, że może być słabo, tym bardziej, że teraz mam 310 Nm i przejście mogłoby być przykre :( 

Dzięki @Łuki za uwagę, tak, mam świadomość 1,33 - mam budkę z DMC 1400, ale często MR jest przy fabrycznym DMC 1500 :( 

 

 

22 godziny temu, BUMERANG napisał:

Duster jednak jest lekki.

 

13 godzin temu, konrad_b napisał:

Tak jak ktoś napisał duster jest lekki - 1400mw do budki 1500kg to IMO mało

Aktualnie mam dwa samochody z MW około 1500, więc dużej różnicy by nie było, jednak wysokie zawieszenie z małą masą może zdecydowanie źle wpłynąć na prowadzenie z budką.

Tak więc chyba sobie odpuszczę Dusterka, choć na prawdę zrobił na mnie duże wrażenie i przez niego zacząłem poszukiwania w innym segmencie samochodów. Do tej pory tylko klasyczne kombi 4x4 były w obszarze poszukiwań ;) 

Pozdrowionka dla wszystkich posiadaczy Dustera :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał:

Dzięki @BUMERANG, @Gizbern, @konrad_b za Wasze zdanie. Tak mi się wydawało, że może być słabo, tym bardziej, że teraz mam 310 Nm i przejście mogłoby być przykre :( 

Dzięki @Łuki za uwagę, tak, mam świadomość 1,33 - mam budkę z DMC 1400, ale często MR jest przy fabrycznym DMC 1500 :( 

 

 

 

Aktualnie mam dwa samochody z MW około 1500, więc dużej różnicy by nie było, jednak wysokie zawieszenie z małą masą może zdecydowanie źle wpłynąć na prowadzenie z budką.

Tak więc chyba sobie odpuszczę Dusterka, choć na prawdę zrobił na mnie duże wrażenie i przez niego zacząłem poszukiwania w innym segmencie samochodów. Do tej pory tylko klasyczne kombi 4x4 były w obszarze poszukiwań ;) 

Pozdrowionka dla wszystkich posiadaczy Dustera :hej:

To zamiast się ograniczać to idź zrób to B+E albo B96 - czego masz taki opór? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

wysokie zawieszenie z małą masą może zdecydowanie źle wpłynąć na prowadzenie z budką.

Miałem okazje przejechać się nowym Dastkiem tylko z motorkiem 1,0. Po za deficytem mocy zrobił na mnie dobre wrażenia. W porównaniu z moją Octavią ( mam zrobiony lift +2cm ) to porównywalnie na winklach. A wybrałem specjalnie pokręconą trasę do testów. Wiadomo roadster to to nie jest czy nawet do forda odstaje. Ale daleko jej już do francuskiego bujania. Taki złoty środek, żeby teren ugryzło i po asfalcie się dało. Problemem jest właściwie tylko mała różnica masy między holownikiem, a budką. Pewnie towarówka z 1,5 t ładunku nie zrobi już dużego wrażenia na dieslu 4x4. Ale kemping to jednak żagiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @BUMERANG, właśnie dlatego raczej odpuszczam ten ciekawy i w rozsądnych pieniądzach samochód.

2 godziny temu, jacek00 napisał:

To zamiast się ograniczać to idź zrób to B+E albo B96 - czego masz taki opór? :) 

Bo się boję, że nie zdam :( 

A tak na serio, to mnie sprowokowałeś do dłuższych wypocin i żeby nie zaśmiecać tego ciekawego tematu - zapraszam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lbuster napisał:

Bo się boję, że nie zdam :( 

@lbuster Sebastian, sorki ale to jest tak powód z dupy, że głupszego bym nie wymyślił. Już bardziej by mnie przekonało 50zł więcej na trasie nad morze. Ale to? Z takiej pierdoły robisz kwestie? Ciśniesz się w małym autku, ciągasz przeładowaną budę bo się boisz? 
 

taka koleżeńska rada, i naprawdę bez złośliwości :) przestań jojczyć jak stara baba, tylko weź tyłek w troki i zapisz się na b+e. @jacek00 też ostatnio robił i zdał, mimo że jeździ jak dupa wołowa i nie potrafi cofać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

@lbusterzdał, mimo że jeździ jak dupa wołowa i nie potrafi cofać ? 

Na szczęście na egzaminie kazał tylko do przodu się kulać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.