Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/agregat-generator-inwertorowy-2kva-kraftwele-i2000-9701303823

Zna ktoś to urządzenie? Na papierze wygląda fajnie, szczególnie poziom hałasu nieporównywalnie mniejszy od wspomnianego np. Fogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pierzasty napisał:

https://allegro.pl/oferta/agregat-generator-inwertorowy-2kva-kraftwele-i2000-9701303823

Zna ktoś to urządzenie? Na papierze wygląda fajnie, szczególnie poziom hałasu nieporównywalnie mniejszy od wspomnianego np. Fogo.

Na chińczyku można wszystko napisać czego klient tylko sobie zażyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎01‎.‎2021 o 23:30, czyś napisał:

Mam nadzieję że się sprawdzi, poniekąd czuję się jak ojciec chrzestny tego zakupu :) 

Jak tak dalej pójdzie to zaraz będziesz chrzestnym jeszcze u mnie :-]

W dniu ‎07‎.‎01‎.‎2021 o 11:29, Jaśki napisał:

 

Agregat zamówiony...ale nie w tym podlinkowanym sklepie, ba tam niestety nie mieli na stanie :(  

 

 

gdzie i za ile? :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pierzasty napisał:

Pokazuje, że produkt niedostępny 

oooo, faktycznie, czyli musiał się wyprzedać :( ja płaciłem 2080pln razem z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Fogo jest problem z dostępnością. Gość zaproponował mi Pezel - podobno to bliźniacze urządzenie pod inną obudową, czy jest ktoś w stanie to potwierdzić? 

Warto?

https://www.gotexbudowlane.com.pl/pl/p/Agregat-pradotworczy-inwerterowy-PEZAL-P-IG2000-1%2C8kW-/1860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: nie przeraża Was te 87 dB ?Agregat poza tym, że zapewni awaryjnie trochę energii, to dla naszych zastosowań (karawaningowych), powinien być raczej możliwie cichy. IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kristofer napisał:

A tak na marginesie: nie przeraża Was te 87 dB ?Agregat poza tym, że zapewni awaryjnie trochę energii, to dla naszych zastosowań (karawaningowych), powinien być raczej możliwie cichy. IMHO

Ten agregat ma płynną/automatyczną regulację w zależności od poboru. Przy tym moim "mini teście" zauważyłem, że głośny to on może i jest tylko przy najwyższych obrotach, a jak już się nagrzał i chwilę pochodził na niższych obrotach to było to akceptowalne :) Dodatkowo tak jak zaznaczyłem będzie on służył tylko awaryjnie i co najwyżej przez godzinkę/max 3. Jeżeli odstawię go 40 m od przyczepy to na pewno będzie akceptowalne :) I tak samo odniosę się do argumentu, że "to kloc". Sprawdzałem wymiary tego Zippera, którym się interesowałem i Fogo jest tylko minimalnie większy (jeden z wymiarów chyba ma ciut mniejszy - teraz nie pamiętam który - chyba wysokość). Więc dopłata 300PLN za prawie dwukrotnie większą moc, też była przemawiającym argumentem

Oczywiście wszystko "wyjdzie w praniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kristofer napisał:

A tak na marginesie: nie przeraża Was te 87 dB ?Agregat poza tym, że zapewni awaryjnie trochę energii, to dla naszych zastosowań (karawaningowych), powinien być raczej możliwie cichy. IMHO

Zawsze można go wsadzić do auta jak jeden youtuber, którego spotkał @Voku ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87db to dużo czy mało? Pytam trochę żartem bo wielu się podnieca cyferkami. Nikt nie zadaja sobie trudu żeby sprawdzić w jakich warunkach był wykonywany pomiar. ?

 

Fogo 87db jest bardzo cichym agregatem?

Godzinę temu, Pierzasty napisał:

No z Fogo jest problem z dostępnością. Gość zaproponował mi Pezel - podobno to bliźniacze urządzenie pod inną obudową, czy jest ktoś w stanie to potwierdzić? 

Warto?

https://www.gotexbudowlane.com.pl/pl/p/Agregat-pradotworczy-inwerterowy-PEZAL-P-IG2000-1%2C8kW-/1860

Jeśli chodzi o Fogo o Maszynobud w Bonikowie. Mają na stanie. Polecam firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nic złego pisać, o tym agregacie, bo w ogóle go nie znam. Co kto kupuje, to wyłącznie jego sprawa i nic mi do tego. Bardziej chodziło mi o dyskusję w kwestii kryteriów wyboru dla zastosowań karawaningowych. Dla mnie agregat, to awaryjne źródło prądu, więc osobiście nie szukałem elektrowni, która będzie zasilać ekspresy, gofrownice, piekarniki, 50 calowe TV itp. sprzęty. Najważniejszą sprawą były decybele, a okolice 1 kW uznałem za złoty środek. Fakt, można rozwinąć "skrzydła" i przedłużacz, aby postawić agregat 40 m od przyczepy. Wtedy sami mamy ciszę, ale nie ma jej w pobliżu agregatu. Jeśli ktoś inny będzie w bliskiej okolicy, to nie uprzyjemnimy mu tym pobytu. Nawet jeśli jesteśmy sami i gdzieś w tzw. "głuszy", to dźwięki w takim miejscu rozchodzą się ze zdwojoną siłą. Płynne nastawy mocy ma już chyba większość agregatów, dlatego każdy będzie proporcjonalnie cichszy przy małym poborze, a zwłaszcza taki mniejszej mocy. Zresztą, jeśli zakładać taką pracę, to po co wtedy te 2 kW ? (większy, cięższy i mało ekonomiczny - trzeba wozić min. 10 l kanister z benzyną). Wcześniej miałem "walizkowe" 2 kW i nie mieścił mi się nawet do bakisty. Nigdy ta moc nie okazała się potrzebna, dlatego na podstawie własnych doświadczeń, napisałem, że to kloc. Poza tym, 87 dB, to naprawdę duży hałas.

Przypomnę, że chodziło mi wyłącznie, o rozważania i argumenty, a nie krytykę zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

Zawsze można go wsadzić do auta jak jeden youtuber, którego spotkał @Voku ;) 

 

weź przestań. Nie chcę nikogo obrażać, ale mam nowego lidera obok kiki, którego mogę nominować to kilku nagród, nie do końca pochlebnych. Daliśmy radę rodzinnie 5-7 minut jego filmiku obejrzeć. Domyślam się, że kręci tak jak wymaga tego klientela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kristofer napisał:

Przypomnę, że chodziło mi wyłącznie, o rozważania i argumenty, a nie krytykę zakupów.

Broń Boże nie odebrałem tego jako krytykę :). Twoje uwagi/spostrzeżenia są zawsze BARDZO cenne!

Ja właśnie uznałem ten agregat jako "złoty środek", ponieważ przyda mi się do innych zastosowań. Jeżeli chodzi o przewożenie to będę go woził w samochodzie. Już od jakiegoś czasu tak pakuję i auto i przyczepę, że klamoty w stylu klimy, przedsionka czy dodatkowy zbiornik z wodą zawsze jeżdżą w samochodzie. Do cepki pakuję ubrania i jedzenie (oczywiście parę razy już ważyłem zestaw i wszystko jest dobrze rozplanowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.