Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obiecałem podzielić się moimi spostrzeżeniami po pierwszym użyciu agregatu Fogo. Niestety minęło trochę czasu, a ja nie mogłem się zebrać do kompa i napisać :(

Teraz staram się to nadrobić  :) 

Pod koniec stycznia wybraliśmy się w trzy przyczepy na weekend "na dzikusa". Na dworze było ok -1, -2 stopnie, więc Truma cały czas chodziła. Ja natomiast miałem założenie aby na tym wyjeździe wziąć prysznic w ciepłej wodzie :) . Odpaliłem agregat i ustawiłem go ok 10 m od cepki (użyłem krótkiego przewodu, bo nie chciało mi się ciągnąć drugiego 40m)

Tak zasilany TT2 nagrzał wodę o ok 20-30 minut - tzn po takim czasie poszedłem się kąpać. Wrażenie takie jak na kempingach :) normalna kąpiel, bez specjalnego oszczędzania (tzn typowe karawaningowe oszczędzanie) - temperatura BARDZO akceptowalna - więc pierwszy test BARDZO POZYTYWNIE.

Agregat chodził ok godziny. Wy tym czasie wartość na akumulatorze też minimalnie się podniosła (ładowarka Jula) - ale nie było to jakoś bardzo potrzebne, ponieważ przed podłączenie agregatu accu i tak pokazywał cały czas napięcie 12,7 -12,6 V - czyli na pewno nie był rozładowany.

I teraz odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie - jak z hałasem? :) 
Powiem tak: agregat, tak jak wspomniałem, stał ok 10 m za przyczepą. W czasie zabaw dzieci i naszych rozmów przy piffku było słychać "że coś tam z tyłu pyrkocze" - ale dzieciaki i psy zachowywały się głośniej ?. Uważam, że poziom hałasu przy godzinnym (nie nocnym) działaniu był jak najbardziej akceptowalny i nie był denerwujący.
Czy bym się zdecydował na jego odpalenie w nocy? - tego nie wiem. Natomiast jestem pewny, że przy odstawieniu go na 40 m (czyli tyle ile ma mój dłuższy przewód) nie był by prawie wcale słyszany, a w tym miejscu gdzie go testowałem to w nocy zdecydowanie głośniejszy był szum morza!

Podsumowując: po tym pierwszym użyciu mogę stwierdzić, że agregat Fogo spełnia zakładane zadanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Warto to kupić do naprawdę sporadycznego użytkowania, czy lepiej przepić te pieniądze  :hmm:   :blink:

https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-pradu-kd140-1-5kw-1500w-olej-8128177887

Model: KD140

Silnik: 4-suwowy, chłodzony powietrzem

Agregat posiada voltomierz

Posiada AVR - regulator napięcia

Częstotliwość: (Hz) 50

Napięcie: 230V

Moc silnika: 2200W

Moc nominalna prądnicy: 1,3KW/1300W

Moc maksymalna prądnicy: 1,5KW/1500W

Rozruch: ręczny

Pojemność zbiornika paliwa: 5,5l.

Zużycie paliwa: 0,4 l/h

Wymiary (dł x szer x wys): 380x440x370 mm

Poziom Hałasu: ok. 66dB

Waga: 22 kg

Wiadomo że pewne parametry będą delikatnie się różniły z opisem, ale nie jest to sprzęt na budowę do codziennego użytku po dużym obciążeniem.

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cezarr napisał:

Agregat posiada voltomierz

to jest ważne, zwłaszcza to "v"

32 minuty temu, Cezarr napisał:

Napięcie: 230V

Moc nominalna prądnicy: 1,3KW/1300W

A to dane istotne. Czajnik 2kW, suszarka do włosów ok. 1,5kW, przepływowy podgrzewacz wody 1-fazowy tak mniej więcej 5,5kW

Producent Kraft&Dele Germany, znany (?) rumuński potentat technologiczny. Jest to sprzęt z najwyższej profesjonalnej półki. Wydajność jego jak i wytrzymałość jest ponad wszelką wątpliwość rewelacyjna. Lepszego sprzętu na pewno nie znajdziesz. Sprzęt na lata. [to była ironia]

 

35 minut temu, Cezarr napisał:

lepiej przepić te pieniądze

Przepić lub kupić coś dzieciom - większy będzie pożytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się dobrze napić niż kupić byle jaki (ten) agregat.

W dniu 12.03.2021 o 10:39, Jaśki napisał:

Cześć,

Obiecałem podzielić się moimi spostrzeżeniami po pierwszym użyciu agregatu Fogo. Niestety minęło trochę czasu, a ja nie mogłem się zebrać do kompa i napisać :(

Podsumowując: po tym pierwszym użyciu mogę stwierdzić, że agregat Fogo spełnia zakładane zadanie

Nie wiem jaki masz akumulator, ale jeśli AGM i minimum 80-95Ah, jak chcesz mieć jeszcze większą satysfakcję, zmień ładowarkę 4A z Juli na np. AZO BC-20 20A, lub przy mniejszym aku na wersję 10A. 

Wtedy ta godzinka pod agregatem wyraźnie wpłynie na poziom naładowania aku. Elektroniczna raczej nie przeładuje aku, ale wciśnie w niego ile tylko będzie skłonny przyjąć przy danym stopniu naładowania, i przydanym napięciu, a AGMowi nawet prąd ładowania powyżej 0,1C nie zrobi zbytniej krzywdy (byle nie był skrajnie rozładowany - wtedy faktycznie lepiej najpierw potraktować go przez parę godzin julką).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cezarr!!witaj mam zipper na 2 KW.

Opisywalem jak dodatkowo wygluszyc ,dodatkowo mam reg.napiecia tzn.sposob jego naprawy,uszkadza sie poprzez zbytnie obciazenie agregatu,w serwisie cena naprawy 1200zl,samemu cena 70zl,i duzo cierpliwosci..Posiadam też instrukcję sewisową do Kipor,Zipper to samo co Kipor i inne temu podobne agregaty

Pozdrawiam...

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Czarek236 napisał:

Spokojnie można polecić,częsta wymiana oleju,czyszczenie filtra powietrza,przejechał ze mną wiele wycieczek,spisywał się bardzo dobrze,nadal go mam...

A jeszcze jedno pytanie, ile maksymalnie podłączyłeś tak w rzeczywistości pod ten agregat aby działał poprawnie no i aby go nie zepsuć,  bo dane producenta są przeważnie sporo zawyżone ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2KW,wyłączyło zabezpieczenie,po raz kolejny odpalenie,agregat padł, wymiana tranzystora w sterowniku,o czym pisałem wyżej agregat ruszył, pracuje poprawnie,obciążam go max 1400W.

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.