Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Voku napisał:

Ale pomijając patent z chowaniem agregatu do auta, to całkiem miła rodzina. Fajnie spędziło się ten czas. 

Ja rodziny nie oceniam, nie znam nawet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

W dniu 13.01.2021 o 16:39, Jaśki napisał:

Już w domu :)

zalany olejem i odpalony...teraz czekamy na testy w terenie ?

20210112_200007.jpg

Jaki olej do tego ustrojstwa? 

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał:

Jaki olej do tego ustrojstwa? 

15W40, Ja kupiłem na BP :)

image.png.cb741c14ba03813103c8d62b57b62a90.png

 

Edytowane przez Jaśki
pomyłka, zły plik graficzny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 23:30, czyś napisał:

Mam nadzieję że się sprawdzi, poniekąd czuję się jak ojciec chrzestny tego zakupu :) 

Zostałeś chrzestnym x2 :)

U mnie też już zalany płynami i po godzinnym teście . 

ogółem myślałem że jest deko mniejszy :) (przez zdjęcia z sieci pewnie)

Test zaliczony pozytywnie. Uważam że jest to urządzenie dość ciche , mam porównanie do małego walizkowca z Juli i agregatu jaki mamy w firmie. Na tle tych wynalazków jest -powiedziałbym :cichutki! 

Działa stabilnie, przy oświetleniu w budzie i włączonym expresie 1350w lampka przeciążeniowa nie zapala się- więc pierwsza kawa przyrządzona za pomocą benzyny wypita   :-]  A przy tt2 praktycznie nie zwiększa obrotów.

Oczywiście mam panel i akumulator, a nawet dość mocną przetwornicę, jednak na drastyczny pobór prądu (np expres) to za mało. Agregat ma służyć tylko do zagrzania wody i zrobienia kawy awaryjnie gdy brak 220v.

Wiadomo że na wakacje go nie będę brał, ale na weekendowe wypady w "krzaki" jak znalazł. Bez sensu w tym momencie kupno bojlera gazowego, bo nie wiem jak długo pojeżdżę z tą budą.

A i w domu się przyda (nie wspomnę o kotle gazowym , który bez 220v nie działa ).

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

Zostałeś chrzestnym x2 :)

[...] A przy tt2 praktycznie nie zwiększa obrotów.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Aaaaa, dzieci się mnożą niekontrolowanie...

Większy przy małym obciążeniu nie zwiększy praktycznie obrotów, mały wejdzie bliżej strefy "średniej", w rezultacie duży "pyrka" sobie niby nic, mały się wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pierzasty napisał:

Zostałeś chrzestnym x2 :)

U mnie też już zalany płynami i po godzinnym teście . 

ogółem myślałem że jest deko mniejszy :) (przez zdjęcia z sieci pewnie)

Test zaliczony pozytywnie. Uważam że jest to urządzenie dość ciche , mam porównanie do małego walizkowca z Juli i agregatu jaki mamy w firmie. Na tle tych wynalazków jest -powiedziałbym :cichutki! 

Działa stabilnie, przy oświetleniu w budzie i włączonym expresie 1350w lampka przeciążeniowa nie zapala się- więc pierwsza kawa przyrządzona za pomocą benzyny wypita   :-]  A przy tt2 praktycznie nie zwiększa obrotów.

Oczywiście mam panel i akumulator, a nawet dość mocną przetwornicę, jednak na drastyczny pobór prądu (np expres) to za mało. Agregat ma służyć tylko do zagrzania wody i zrobienia kawy awaryjnie gdy brak 220v.

Wiadomo że na wakacje go nie będę brał, ale na weekendowe wypady w "krzaki" jak znalazł. Bez sensu w tym momencie kupno bojlera gazowego, bo nie wiem jak długo pojeżdżę z tą budą.

A i w domu się przyda (nie wspomnę o kotle gazowym , który bez 220v nie działa ).

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

 

 

 

 

 

Z tymi wakacjami to czas pokaże, czy nie będzie trzeba dalej włóczyć się po parkingach i krzakach. Nie jestem optymistą w tym temacie. Testujcie, możliwe, że też zakupię w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 11:07, Pierzasty napisał:

Brak. Dzwoniłem

 O tym rzekomo bliźniaczym (do Fogo) Pezelu co wcześniej pisałem - nikt nic nie wie ,czy tak faktycznie jest? To też podobno polska firma

Byłem tam dziś i dostałem info że te agregaty będą dostęone po 20 lutym. 

45 minut temu, maarec napisał:

Z tymi wakacjami to czas pokaże, czy nie będzie trzeba dalej włóczyć się po parkingach i krzakach. Nie jestem optymistą w tym temacie. Testujcie, możliwe, że też zakupię w niedalekiej przyszłości.

Jeśli będą takie ja rok temu to idealnie? Może też coś się zmienić to wtedy się dopasujemy i też będzie super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Mocno zastanawiam się nad agregatem do używania gdy zabraknie 230V, ogólnie chodzi mi o maszynkę która uciągnie klimatyzację Dometic FreshJet 2200.

Parametry jakie znalazłem w sieci o mocy klimy to:

- moc chłodząca: 2050W, moc ogrzewania: 1200W

- pobór mocy w trybie chłodzenia: 950W, w trybie grzania: 1200W

Jaki agregat wybrać, coś mocnego jak ten: 

Agregat inwerterowy Pezal P-IG3000 nowy typ 2,5kVA 8180352100 - Allegro.pl

czy taki powinien wystarczyć:

Agregat inwerterowy Pezal P-IG2000 nowy typ 1,8kVA 10064230768 - Allegro.pl

Resztę w przyczepce ogarnie solar, ale tej klimy to raczej nie ?

 

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie,  że mocniejszy mniej hałasuje.  Mój przy obciążeniu około 500w tylko lekko (1,6kw)  podnosi obroty, a taki przykładowo agregat 0,8kw już by pracował na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wlodar napisał:

Cześć wszystkim

Mocno zastanawiam się nad agregatem do używania gdy zabraknie 230V, ogólnie chodzi mi o maszynkę która uciągnie klimatyzację Dometic FreshJet 2200.

Parametry jakie znalazłem w sieci o mocy klimy to:

- moc chłodząca: 2050W, moc ogrzewania: 1200W

- pobór mocy w trybie chłodzenia: 950W, w trybie grzania: 1200W

Jaki agregat wybrać, coś mocnego jak ten: 

Agregat inwerterowy Pezal P-IG3000 nowy typ 2,5kVA 8180352100 - Allegro.pl

czy taki powinien wystarczyć:

Agregat inwerterowy Pezal P-IG2000 nowy typ 1,8kVA 10064230768 - Allegro.pl

Resztę w przyczepce ogarnie solar, ale tej klimy to raczej nie ?

 

Pomóżcie :)

Do naszej przyczepy kempingowej mamy zakupiony agregat hondy eu22i. Jestem z niego bardzo zadowolony. Używamy, gdy jedziemy sobie na dziko. Najlepsze jest to, że ma tryb eco i jest bardzo cichy. Nawet przy włączeniu klimy i załączeniu agregatu praktycznie nie dodaje gazu. Rewelacja.

Awaryjnie wozimy go w samochodzie, są różne przypadki po drodze, a nasz x5 nie ładuje aktu w przyczepie... - nie śmierdzi paliwem w bagażniku. Duży plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 20:04, PLopaPL napisał:

Do naszej przyczepy kempingowej mamy zakupiony agregat hondy eu22i. Jestem z niego bardzo zadowolony. Używamy, gdy jedziemy sobie na dziko. Najlepsze jest to, że ma tryb eco i jest bardzo cichy. Nawet przy włączeniu klimy i załączeniu agregatu praktycznie nie dodaje gazu. Rewelacja.

Awaryjnie wozimy go w samochodzie, są różne przypadki po drodze, a nasz x5 nie ładuje aktu w przyczepie... - nie śmierdzi paliwem w bagażniku. Duży plus

A jaką masz klimatyzacje?

pytam bo jestem ciekaw czy chwilowy pobór mocy przy rozruchu sprężarki nie przekroczy maksymalnych możliwości agregatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wlodar napisał:

A jaką masz klimatyzacje?

pytam bo jestem ciekaw czy chwilowy pobór mocy przy rozruchu sprężarki nie przekroczy maksymalnych możliwości agregatu.

mam tą klimę o której piszesz, ona nie przekracza mocy z tabliczki, przynajmniej mój agregat na panelu nie pokazuje nic wyżej przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłej to może nie (trzeba zostawić trochę skali u dołu...), cenowo to może się jeszcze jako tako bronić w tej cenie promocyjnej  - 1/3 hondy, 2/3 "przyzwoitszego" agregatu. Szkoda tylko, że jak takie sprzęty np. wyzioną ducha, to w całości, a nie w 1/3 czy 2/3. To byłoby sprawiedliwe rozwiązanie :)

Ale cóż, czasami się popełnia takie sprzęty, sam pisałem że wziąłem kompresor stanleya, agregat mam nutool'a. 

Najlepsze są ceny tego na alledrogo - pod 2700-2800. Szok. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.