Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, RadekNet napisał:

Idę podobną drogą ;) Wywaliłem z kamperka ciężkie kwasowe 215Ah, wstawiam lekkie Lifepo4 w ilości, żeby mieć prądu na dobę (lodówka 230V + webasto) i nieduży generator w razie potrzeby. Wagowo wyjdzie na całkiem spory plus, a bedzie można tez postojową klime odpalić i wodę zagrzać w tanim bojlerze na 230V. 

I też uważam, że na przelotowym parkingu szum generatora to będzie nic w porównaniu do szumu z autostrady, a jak staje na dzikusa to jestem sam.

Ja też potrzebuje prądu tylko na jedną noc i tylko w razie co, lodówkę zostawiam na gazie, oświetlenie wszystko led, telewizor mam 12v, akumulator 100ah spokojnie da radę, tylko grzanie wody.

Jaki generator to jest pytanie????

Co do parkingu zgadzam się w 100%

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanie czy ktoś może mi polecić w marę cichy agregat taki do 1000zł moc koło 1000w. Wpadłem na taki pomysł żeby nie kupować bojlera gazowego tylko kupić agregat i na czas grzania wody włączać go myślę że 20 -30min starczy, używany będzie na parkingu a może gdzieś na odludziu, przy okazji podładował by w razie co akumulator i w razie awarii prądu wykorzystać go będę mógł w domu do pieca itp.
Co myślicie o tym pomyśle grzania wody z agregatu.
Agregat mogę mieć na pace w Pickupie, myślę że też to go trochę wyciszy, oczywiście nie domykając rolety lub klapy.
Bojler mam 5l, grzałka 300w, poniżej zdjęcie poglądowe
 
1515-1_4.jpg&key=beb5e35a5468abe5495cae5169f8973b3e3f31ef916ed929da0c169f88d14822
Znalazłem taki, co o nim sądzicie czy da radę, jest trochę słabszy.
https://allegro.pl/oferta/yato-agregat-pradotworczy-inwertorowy-800w-880w-9081915688
 

Pomysl fajny, ale bojler za mały. 5l to prawie nic, dodatkowo grzeje się 70 minut chyba. Wiec 1,5h ma chodzić agregat?

Wg mnie trzeba pomyśleć nad bojlerem 14l.

Przy okazji wrzucam fajna tabelkę. Wg niej 300W i 100Ah wystarczy na ~2 podgrzania.



9043b66bb760d2ca2ef0330e7737da10.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Weekend napisał:


Pomysl fajny, ale bojler za mały. 5l to prawie nic, dodatkowo grzeje się 70 minut chyba. Wiec 1,5h ma chodzić agregat?

Wg mnie trzeba pomyśleć nad bojlerem 14l.

Przy okazji wrzucam fajna tabelkę. Wg niej 300W i 100Ah wystarczy na ~2 podgrzania.



9043b66bb760d2ca2ef0330e7737da10.png

Dzięki za tabelę, bojler w zupełności wystarcza, korzystam z takiego bojlera trzeci sezon, starczy do wykąpania jednej osoby, grzeje się max 20-30min, a do kąpania to mam 10l ponieważ nie kąpiemy się w gorącej wodzie, tylko pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Może w takim przypadku wystarczy wlać gar wrzątku do zbiornika głównego?

Zbiornik główny mam 50l, to ile by trzeba było wlać gorącej wody żeby było ok, pewno 30l, gdzie to podgrzać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, peja76 napisał:

 Mam pytanie czy ktoś może mi polecić w marę cichy agregat taki do 1000zł moc koło 1000w. Wpadłem na taki pomysł żeby nie kupować bojlera gazowego tylko kupić agregat i na czas grzania wody włączać go myślę że 20 -30min starczy, używany będzie na parkingu a może gdzieś na odludziu, przy okazji podładował by w razie co akumulator i w razie awarii prądu wykorzystać go będę mógł w domu do pieca itp.

Co myślicie o tym pomyśle grzania wody z agregatu.

Agregat mogę mieć na pace w Pickupie, myślę że też to go trochę wyciszy, oczywiście nie domykając rolety lub klapy.

Bojler mam 5l, grzałka 300w, poniżej zdjęcie poglądowe

 

Kemping Szrot Podgrzewacz wody Truma Therme TT2 Okazja!

Znalazłem taki, co o nim sądzicie czy da radę, jest trochę słabszy.

https://allegro.pl/oferta/yato-agregat-pradotworczy-inwertorowy-800w-880w-9081915688

 

Mam taki zestaw i używam go wiele lat. Bojler 300W,  przetwornica, akumulator 150Ah lub 270Ah i agregat Kipor 800W

Bez kłopotu zagrzejesz wodę na dwukrotną kąpiel na postoju. Robiłem  to wielokrotnie. Odkąd założyłem solary to przestałem wozić agregat.  Ale zabieram go gdy wiem, że będę stać w cieniu. Też pracował na pace ale paki nie zamkniesz bo w niej za gorąco. Termik wyłączy Ci agregat. Na biwaku wyniosłem go na długość przewodu - 25m -  i było znośnie. Kipor 10U to kopia Hondy - jest cichy.

W pracy wyłożyłem kużnię matą dzwiękochłonną. Efekt był znakomity.  Wyłóż ściany paki - będzie wyrażnie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AdamH napisał:

Mam taki zestaw i używam go wiele lat. Bojler 300W,  przetwornica, akumulator 150Ah lub 270Ah i agregat Kipor 800W

Bez kłopotu zagrzejesz wodę na dwukrotną kąpiel na postoju. Robiłem  to wielokrotnie. Odkąd założyłem solary to przestałem wozić agregat.  Ale zabieram go gdy wiem, że będę stać w cieniu. Też pracował na pace ale paki nie zamkniesz bo w niej za gorąco. Termik wyłączy Ci agregat. Na biwaku wyniosłem go na długość przewodu - 25m -  i było znośnie. Kipor 10U to kopia Hondy - jest cichy.

W pracy wyłożyłem kużnię matą dzwiękochłonną. Efekt był znakomity.  Wyłóż ściany paki - będzie wyrażnie ciszej.

Super, bardzo ci dziękuje, uświadomiłeś mnie w tym że idę w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, peja76 napisał:

Super, bardzo ci dziękuje, uświadomiłeś mnie w tym że idę w dobrym kierunku.

Mnie też się ten pomysł podoba i pewnie mnie czeka, bo ja jeszcze mam wózek elektryczny 2x50Ah w godzinach nocnych do ładowania ale to pewnie osobny wątek kiedyś zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkingach przy autostradzie spałem wielokrotnie ale zawsze wybieram te głębsze i staram się stawać jak najdalej od pas drogowego i jak mogę to nie staję na miejscach dla tirów a wybieram miejsca dla zestawów ,busów bądż wzdłużne dla osobówek i wolałbym aby mi nikt nie pyrkał obok tak jak to ostatnio czynił ukrainiec w osobówce bo zimno mu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej prysznic turystyczny? Tyle kombinacji żeby się wykąpać?

Ja używam od kilku lat takiego https://pl.aliexpress.com/item/4001139522539.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.40d2400e2DBuN0&algo_pvid=1c55c6c4-c429-4eb2-8c5e-cc6bdd080de3&algo_expid=1c55c6c4-c429-4eb2-8c5e-cc6bdd080de3-39&btsid=2100bdcf16073368199145501e17d2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Hcf4c46d844f44afa99438981d359096a5.jpg

Tylko że ja nie kupowałem od majfrendów a zrobiłem sam. Tu jest wersja 3 litry ale opryskiwaczy ogrodowych jest pełna gama. Ja akurat mam 8 litrowy za jakieś 40-50 zł i pistolet ogrodowy z Biedronki za 10-15 zł. Ja robię tak, że wlewam jakieś 3 litry gorącej wody (grzanej na kuchence), dopełniam zimną i dwóch facetów czyli ja i syn się kąpiemy. Żona z córką mają problem zrobić to samo, bo córka ma długie włosy więc potrzebuje więcej wody ale ogólnie patent jest świetny, tani i nie potrzebuje prądu. Latem mamy to w zestawie z kabiną rozkładaną i ogarniamy temat na zewnątrz.  Sorrki za off topa ale może warto to rozważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak chce. Ja osobiście kupiłbym używany bojler gazowy, nawet z angielki. Urządzenie działa szybko i po cichu. Średnio widzę wożenie tego agregatu - rozumiem, że montował go będziesz na czas wyjazdu ? czy cały rok będzie na pace ? Nie wytrzęsie go za bardzo ? nawet kipora ? nie mówię o tych tanich z marketu, bo to strach do budki podpiąć a tym bardziej do pieca w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi indywidualnie podejść do tematu. Używany bojler gazowy to tez niemały wydatek. Trzeba ciągnąć instalacje gazową, pytanie na ile lat ta modyfikacja ma służyć itd

jedna osoba będzie kombinować z opryskiwaczem a druga woli zapłacić 1500pln, odkręcić kurek w łazience i się wykąpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peja76 zrób B10e Trumy.

Moim zdaniem pomiędzy tym bojlerem a termą jest przepaść. B10e zagrzeje Ci wodę na kempingu w trybie mieszanym w 10-15min. Można się myć prawie jak w domu. Jedna osoba jak skończy mycie to zanim wyjdzie już będziesz miał cały bojler gorącej wody dla drugiej osoby. Jak to połączysz jeszcze ze stałym podłączeniem do wody i ścieków na parceli to już będzie full wypas. W trasie tez zupełnie inna wygoda niż bawienie się z tym agregatem. 

Pomijam już że jak gdzieś zajedziesz w środku nocy na parking, nawet przy autostradzie, gdzie zmęczeni jazda ludzie bedą chcieli się przekimać, i odpalisz ten agregat to ich obudzisz.

Ja zawsze zadaję sobie pytanie czy chciałbym żeby ktoś obok mnie stał w nocy z takim agregatem.

Osobowka z chodzącym silnikiem to cicho mruczy w porównaniu do agregatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vrs napisał:

@peja76 zrób B10e Trumy.

Moim zdaniem pomiędzy tym bojlerem a termą jest przepaść. B10e zagrzeje Ci wodę na kempingu w trybie mieszanym w 10-15min. Można się myć prawie jak w domu. Jedna osoba jak skończy mycie to zanim wyjdzie już będziesz miał cały bojler gorącej wody dla drugiej osoby. Jak to połączysz jeszcze ze stałym podłączeniem do wody i ścieków na parceli to już będzie full wypas. W trasie tez zupełnie inna wygoda niż bawienie się z tym agregatem. 

Pomijam już że jak gdzieś zajedziesz w środku nocy na parking, nawet przy autostradzie, gdzie zmęczeni jazda ludzie bedą chcieli się przekimać, i odpalisz ten agregat to ich obudzisz.

Ja zawsze zadaję sobie pytanie czy chciałbym żeby ktoś obok mnie stał w nocy z takim agregatem.

Osobowka z chodzącym silnikiem to cicho mruczy w porównaniu do agregatu. 

Wiem wiem, ale Truma wyjdzie z 4tyś, nie chcę już w przyczepę za dużo inwestować bo co dopiero 7500zł wywaliłem na movera, przegląd, węże i duocontrol a gdzieś z tyłu głowy chodzi mi kamper, choć coraz bardziej rozum podpowiada że jednak przyczepa,  ach zobaczymy, mam nadzieję że wyjazd świąteczny wszystko wyjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, peja76 napisał:

Wiem wiem, ale Truma wyjdzie z 4tyś,

Może niekoniecznie. Nie jestem na bieżąco z cenami ale jak kupowałem taki boiler do mojej poprzedniej przyczepy to można było kupić taki sam z UK za ok 2k pln. To było co prawda z 6-7 lat temu ale nawet wtedy to było ponad 1k pln taniej niż u nas.

U nich to się nazywało Ultrastore Rapide GE.

To jest dokładnie to samo co u nas nazywa się Truma B10E 

https://magnummotorhomes.co.uk/shop/water-heaters/truma-ultrastore-rapid-ge-10-litre-water-heater/

429GBP + przesyłka 

Nie wiem co prawda jak teraz jest z cłem bo oni są poza UE...

Miałem taki boiler przez 5lat, potem sprzedałem z przyczepą. Ja montowałem go sam, ale jak nie masz czasu to Ci serwis zamontuje bo to jest dokładnie to samo co B10, naklejki Trumy itd.

Od wersji kontynentalnej różni się tylko minimalnie sterowaniem, nie pamietam teraz dokładnie, musiałbyś poczytać instrukcje od obu.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.