Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Kristofer napisał:

 Płynne nastawy mocy ma już chyba większość agregatów, dlatego każdy będzie proporcjonalnie cichszy przy małym poborze, a zwłaszcza taki mniejszej mocy

Czy aby na pewno?

Potrzebuję np. zagrzać wodę w termie 300W i mam 2 agregaty 1kW i 2kW. Który będzie ciszej chodził - 1kW dając 30%mocy, czy 2kW dając 15% mocy? Wydaje mi się, że 1kW wejdzie na wyższe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaśki napisał:

Jeżeli chodzi o przewożenie to będę go woził w samochodzie.

?

Rozumiem, chociaż u mnie się to nie sprawdzało. Zawsze mi przeszkadzał, a bywało, że przejeździł cały sezon w bagażniku i nie został ani razu użyty. ?

9 minut temu, filipert napisał:

Czy aby na pewno?

Potrzebuję np. zagrzać wodę w termie 300W i mam 2 agregaty 1kW i 2kW. Który będzie ciszej chodził - 1kW dając 30%mocy, czy 2kW dając 15% mocy? Wydaje mi się, że 1kW wejdzie na wyższe obroty.

Nie wiem, ponieważ agregatów na rynku są tysiące. Zależy od nastaw gaźnika, silnika, a zwłaszcza prądnicy, rodzaju inwertera i czy w ogóle jest, oraz ogólnej sprawności agregatu, jako całego urządzenia. Jestem jednak pewien, który z agregatów będzie wielokrotnie cichszy, biorąc do porównania dwa, gdzie jeden ma wspomniane 87 dB, a drugi np. 67 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maarec napisał:

weź przestań. Nie chcę nikogo obrażać, ale mam nowego lidera obok kiki, którego mogę nominować to kilku nagród, nie do końca pochlebnych. Daliśmy radę rodzinnie 5-7 minut jego filmiku obejrzeć. Domyślam się, że kręci tak jak wymaga tego klientela.

Pisałem to ironicznie. Kiki przy nich to mistrz świata ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielpoz napisał:

 ?Fogo 87db jest bardzo cichym agregatem

?

Być może tak. Opieram się jedynie na danych podawanych na tabliczkach różnych agregatów. O ile głośność dźwięku jest kwestią postrzeganą indywidualnie, zwłaszcza odczuwalną przez osoby, które ze słuchem nie mają problemów, to już liczbowa skala głośności pokazuje dobitnie, jak to wygląda. Z pewnością 87 dB, to znacznie więcej, niż chociażby 77, a tym bardziej 67 dB, pamiętając, że mówimy o skali logarytmicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kristofer napisał:

Być może tak. Opieram się jedynie na danych podawanych na tabliczkach różnych agregatów. O ile głośność dźwięku jest kwestią postrzeganą indywidualnie, zwłaszcza odczuwalną przez osoby, które ze słuchem nie mają problemów, to już liczbowa skala głośności pokazuje dobitnie, jak to wygląda. Z pewnością 87 dB, to znacznie więcej, niż chociażby 77, a tym bardziej 67 dB, pamiętając, że mówimy o skali logarytmicznej. 

Rozumiem że pomiar 67 a 87 był w tych samych warunkach i wykonywany w tej samej normie?  Jaka to norma? 

Honda seri EU ma 87-90db czyli podobnie jak Fogo 2001s?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

 

 

?

Jeśli chodzi o Fogo o Maszynobud w Bonikowie. Mają na stanie. Polecam firmę?

Brak. Dzwoniłem

 O tym rzekomo bliźniaczym (do Fogo) Pezelu co wcześniej pisałem - nikt nic nie wie ,czy tak faktycznie jest? To też podobno polska firma

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pierzasty napisał:

To też podobno polska firma

Tak z Gdańska.

https://www.pezalgenerators.com/produkty

Mam od nich kosiarkę do trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Zawsze można go wsadzić do auta jak jeden youtuber, którego spotkał @Voku ;) 

 

Ale pomijając patent z chowaniem agregatu do auta, to całkiem miła rodzina. Fajnie spędziło się ten czas. 

10 godzin temu, Kristofer napisał:

Nie chciałem nic złego pisać, o tym agregacie, bo w ogóle go nie znam. Co kto kupuje, to wyłącznie jego sprawa i nic mi do tego. Bardziej chodziło mi o dyskusję w kwestii kryteriów wyboru dla zastosowań karawaningowych. Dla mnie agregat, to awaryjne źródło prądu, więc osobiście nie szukałem elektrowni, która będzie zasilać ekspresy, gofrownice, piekarniki, 50 calowe TV itp. sprzęty. Najważniejszą sprawą były decybele, a okolice 1 kW uznałem za złoty środek. Fakt, można rozwinąć "skrzydła" i przedłużacz, aby postawić agregat 40 m od przyczepy. Wtedy sami mamy ciszę, ale nie ma jej w pobliżu agregatu. Jeśli ktoś inny będzie w bliskiej okolicy, to nie uprzyjemnimy mu tym pobytu. Nawet jeśli jesteśmy sami i gdzieś w tzw. "głuszy", to dźwięki w takim miejscu rozchodzą się ze zdwojoną siłą. Płynne nastawy mocy ma już chyba większość agregatów, dlatego każdy będzie proporcjonalnie cichszy przy małym poborze, a zwłaszcza taki mniejszej mocy. Zresztą, jeśli zakładać taką pracę, to po co wtedy te 2 kW ? (większy, cięższy i mało ekonomiczny - trzeba wozić min. 10 l kanister z benzyną). Wcześniej miałem "walizkowe" 2 kW i nie mieścił mi się nawet do bakisty. Nigdy ta moc nie okazała się potrzebna, dlatego na podstawie własnych doświadczeń, napisałem, że to kloc. Poza tym, 87 dB, to naprawdę duży hałas.

Przypomnę, że chodziło mi wyłącznie, o rozważania i argumenty, a nie krytykę zakupów.

A co do agregatu to chyba zależy od potrzeb, Ja się trochę napatrzyłem na ten który jest na filmiku i dalej uważam że miał bym z nim więcej problemów niż pożytku (głośno, paliwo, wielkość, bo ukradną) na wyjazdy weekendowe słaby pomysł, chyba wolał bym zabrać dodatkowe aku niż bawić się a agregaty, albo za cenę agregatu wolał bym kupić bojler gazowy :DJedyny jeszcze polecany i w miarę cichy to Honda eu10 na którą można by się zastanowić przy jakiś wyjazdach na dziko więcej niż na 3dni :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Voku napisał:

A co do agregatu to chyba zależy od potrzeb, Ja się trochę napatrzyłem na ten który jest na filmiku i dalej uważam że miał bym z nim więcej problemów niż pożytku (głośno, paliwo, wielkość, bo ukradną) na wyjazdy weekendowe słaby pomysł, chyba wolał bym zabrać dodatkowe aku niż bawić się a agregaty albo za cenę agregatu wolał bym kupić bojler gazowy :DJedyny jeszcze polecany i w miarę cichy to Honda eu10 na którą można by się zastanowić przy jakiś wyjazdach na dziko więcej niż 3dni :P 

Oglądałem dopiero co twój filmik, faktycznie głośny ten agregat, jednak muszę przyznać rację że taki agregat słaby pomysł a na wyjazd weekendowy faktycznie najlepiej akumulator, może nawet dwa,  co do grzania wody to nie ma co kombinować tylko bojler gazowy i po temacie.

 Najlepiej to niech otworzą kempingi i będzie spokój:D, podpinasz 230v i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, danielpoz napisał:

Jaka to norma?

ISO 8528-10    :hmm:

9 godzin temu, danielpoz napisał:

Rozumiem że pomiar 67 a 87 był w tych samych warunkach i wykonywany w tej samej normie?

Honda seri EU ma 87-90db czyli podobnie jak Fogo 2001s?

Nie wiem, ale widzę to tak:

Wszystko, co trafia na europejski rynek, a więc i nasz, musi posiadać deklarację zgodności "CE". Oczywiście na wszelkie parametry i metody ich pomiaru są odpowiednie normy, inaczej byłoby bez sensu podawanie np. mocy silnika, czystości spalin, czy wspomnianej głośności wytwarzanej przez maszynę/urządzenie. Jeśli na tabliczce znamionowej urządzenia sprzedawanego oficjalnie na europejskim rynku, producent umieszcza wartość jakiegoś parametru, to była ona mierzona dla wymagań według parametrów wykonywania pomiarów obowiązującym na rynku europejskim, a więc bez znaczenia jest, czy to agregat Hondy, czy jakiejś innej firmy, bo podana wartość wytwarzanego hałasu będzie zgodna z identycznymi zaleceniami dla pomiarów. Właśnie dzięki temu możemy od razu spojrzeć na tabliczki, czy nawet obowiązkowe obecnie etykiety i odczytując wartości liczbowe parametrów różnych urządzeń/sprzętów, błyskawicznie dane parametry porównać i ocenić. To samo dotyczy np. opon, sprzętów AGD itd., itp. Inne informacje znajdą się na etykiecie lodówki, inne dla pralki, a jeszcze inne dla zmywarki, ale oceniając ten sam rodzaj produktu, czy to kilka lodówek, czy też agregatów, właśnie patrząc na interesujące nas parametry dokonujemy wstępnej selekcji.

etykiety.thumb.jpg.07d3dcdeec059cb167e5f10f3b8eed37.jpg

 

PS
Co do wytwarzanego hałasu przez sprzęty/maszyny, to zalecany jest taki rodzaj pomiaru, który bierze pod uwagę charakterystykę ludzkiego słuchu, co sprawia, że będzie on najbardziej miarodajny dla "ucha". Ten typ korekcji ma oczywiście swoje oznaczenie w postaci litery (A). Poważni producenci na ogół podają rodzaj korekcji w oznaczeniu parametru głośności, co wygląda następująco: "85 dB (A)"

https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2003-138-1316,17045094.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ten agregat Fogo jest tak samo głośny/cichy jak agregaty Hondy seri EU. 

Co by nie mówić w wielu środowiskach zawodowych te agregaty Hondy są właśnie wybierane z powodu cichej pracy. ?

Oczywiście są producenici którzy umieszczają informacje np 67db* czy nawet 51db*??? Przeciętny człowiek jest wtedy przekonany że kupuje produkt o wiele lepszy/cichszy od np ww Hondy?

 

* producent nie kłamie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voku napisał:

albo za cenę agregatu wolał bym kupić bojler gazowy :D

też się nad tym zastanawiałem...ale B10 to wydatek ok 3000pln (wiem, że można używki, albo "angielki"...ale to nie dla mnie), a tutaj za 2000 pln mam podgrzanie wody, awaryjne doładowanie i mogę agregat użyć nie tylko do karawaningu.
Więc reasumując: każdy musi sobie zadać pytanie jak będzie korzystał z danych urządzeń i ile jest w stanie przeznaczyć na nie $$$.
Każdy musi znaleźć swój "złoty środek" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.