Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

...Ja dla siebie bym bral EU10, jak ktoś ma większe potrzeby to wybiara sprzęt z inną mocą 
2000zł za używany sprzęt bez gwarancji i od mało wiarygodnego sprzedawcy to taka rewelacja cenowa?  3200netto kosztuje nowy.


Tez myślałem o 10 ale 900W to w sumie mało.
Co do gwarancji, to jest to gwarancja Amazonu - mówi się ze jedna z lepszych na świecie.

No i cena dla normalnego konsumenta nie 3,2 a ~4,5tys a to już w tym momencie spora różnica 2,5 vs 4,5 za sprzęt w idealnym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Agregat gazowy chyba najbardziej upraszcza sprawę

 

GENERATOR PRĄDU ZASILANY GAZEM YAMAHA TELAIR TUG3000G Center-Camp (center-camp.pl)

dalej pozostanie hałas i spaliny. To jest klasyczny agregat ? tylko zasilany lpg ? Jeżeli tak to ma jeszcze jedną wadę - cena. Mam bardzo podobny dometica zamontowany.  Generalnie sprzęt ma praktycznie same plusy - po za hałasem. Myślę jednak, że na takim parkingu w zieleńcu nikomu by przez godzinę nie przeszkadzał, szczególnie, że do ładowania akumulatora chodzi na absolutnym minim obrotów.

Godzinę temu, filipert napisał:

Agregat gazowy chyba najbardziej upraszcza sprawę

 

GENERATOR PRĄDU ZASILANY GAZEM YAMAHA TELAIR TUG3000G Center-Camp (center-camp.pl)

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Generator-Agregat-Dometic-TEC-29-LPG-Gaz230V/4946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłby to agregat wystawiany na zewnątrz na czas użycia, to 4-suw, byle nie 2-takt, bo ten, mimo że mały, to dopiero robi jazgot nawet na niskich obrotach (gdyby ktoś nie miał porównania - wyższe obroty 2-suwa, bardziej donośny, wyższy i drażniący dźwięk, tym bardziej wkurzający przy pewnej nieregularności w pracy 1-cylindrowych 2-taktów na niskich obrotach).

 Jak 4-suw będzie na zewnątrz przez tę godzinę -dwie, to na parkingu pod wyciągami słychać go nie będzie aż tak bardzo, zwłaszcza gdy będzie śnieg, sam śnieg wytłumi. Jak się da, można poszukać w pobliżu cepy jakiejś zaspy czy hałdy śniegu i znaleźć mu jakieś "gniazdko" za nią, będzie ciszej. I znaleźć miejsce obok innych "na dzikusa" - jak zaproponujesz podpięcie się do podładowania, sąsiedzi pewnie nie będą protestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał:

Agregat gazowy chyba najbardziej upraszcza sprawę

 

GENERATOR PRĄDU ZASILANY GAZEM YAMAHA TELAIR TUG3000G Center-Camp (center-camp.pl)

jak już poruszamy się w takim budżecie to chyba wolałbym ogniwa paliwowe Efoy Comfort.

https://www.my-efoy.com/en/efoy-fuell-cells/

cicho i bezobsługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czyś napisał:

 

 Jak 4-suw będzie na zewnątrz przez tę godzinę -dwie, to na parkingu pod wyciągami słychać go nie będzie aż tak bardzo, zwłaszcza gdy będzie śnieg, sam śnieg wytłumi. Jak się da, można poszukać w pobliżu cepy jakiejś zaspy czy hałdy śniegu i znaleźć mu jakieś "gniazdko" za nią, będzie ciszej. I znaleźć miejsce obok innych "na dzikusa" - jak zaproponujesz podpięcie się do podładowania, sąsiedzi pewnie nie będą protestować.

Jak naśnieżają stok to jest taki hałas, że taki agregat będzie nie słyszalny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

jak już poruszamy się w takim budżecie to chyba wolałbym ogniwa paliwowe Efoy Comfort.

https://www.my-efoy.com/en/efoy-fuell-cells/

cicho i bezobsługowo.

Ile taki zestaw kosztuje? Jakby zaplanować z 10 lat amortyzacji mogło by być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Tyle co trzy dobre agregaty emoji1787.png
https://ogrzewania.pl/Efoy-Comfort-80i-ogniwo-na-metanol

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Podobnie jak agregat dedykowany do zabudowy. Waga, cisza na plus, ale już chyba klimatyzacji nie pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak agregat dedykowany do zabudowy. Waga, cisza na plus, ale już chyba klimatyzacji nie pociągnie?
Nie pociągnie bo to nie daje dużego prądu.
To ma ładować akumulator tak jak solar.
Z takiego ogniwa masz 3-4 A ale z jednej banki etanolu może chodzić non stop przez kilka tygodni. Jak bym miał luźny grosz z chęcią bym zakupił jako uzupełnienie solara na zimę.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Nie pociągnie bo to nie daje dużego prądu.
To ma ładować akumulator tak jak solar.
Z takiego ogniwa masz 3-4 A ale z jednej banki etanolu może chodzić non stop przez kilka tygodni. Jak bym miał luźny grosz z chęcią bym zakupił jako uzupełnienie solara na zimę.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście sprzęt przydatny, lekki i wygląda na bezpieczny. Kwestia czasu czy coś nie potanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 22:09, Suzu4x4 napisał:

Tyle co trzy dobre agregaty emoji1787.png
https://ogrzewania.pl/Efoy-Comfort-80i-ogniwo-na-metanol

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe te ustrojstwo. Dla tych co mają solary może im się przydać na zimowe wyjazdy. 

Cena troche powala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.