Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, vrs napisał:

Może niekoniecznie. Nie jestem na bieżąco z cenami ale jak kupowałem taki boiler do mojej poprzedniej przyczepy to można było kupić taki sam z UK za ok 2k pln. To było co prawda z 6-7 lat temu ale nawet wtedy to było ponad 1k pln taniej niż u nas.

U nich to się nazywało Ultrastore Rapide GE.

To jest dokładnie to samo co u nas nazywa się Truma B10E 

https://magnummotorhomes.co.uk/shop/water-heaters/truma-ultrastore-rapid-ge-10-litre-water-heater/

429GBP + przesyłka 

Nie wiem co prawda jak teraz jest z cłem bo oni są poza UE...

Miałem taki boiler przez 5lat, potem sprzedałem z przyczepą. Ja montowałem go sam, ale jak nie masz czasu to Ci serwis zamontuje bo to jest dokładnie to samo co B10, naklejki Trumy itd.

Od wersji kontynentalnej różni się tylko minimalnie sterowaniem, nie pamietam teraz dokładnie, musiałbyś poczytać instrukcje od obu.

Cena faktycznie dobra, co do montażu to myślę ze sobie poradzę, zobaczymy po świętach, jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2020 o 20:53, peja76 napisał:

Jaki generator to jest pytanie????

Własnie przyszedł do mnie prezent pod choinke - KraftDele KD146. Waży 23kg, więc całkiem spoko jak pomyslę o wadze mojego starego akumulatora 215Ah, który zastepuję Lifepo4 (liczę, że będe 15-20kg na plusie). Chcialem kupić mniejszy generator, ale na słabszym nie ruszyła by moja klima postojowa. Hałas do zaakceptowania, ale na leśnym parkingu, przy innym kamperze odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przyszedł do mnie prezent pod choinke - KraftDele KD146. Waży 23kg, więc całkiem spoko jak pomyslę o wadze mojego starego akumulatora 215Ah, który zastepuję Lifepo4 (liczę, że będe 15-20kg na plusie). Chcialem kupić mniejszy generator, ale na słabszym nie ruszyła by moja klima postojowa. Hałas do zaakceptowania, ale na leśnym parkingu, przy innym kamperze odpada
Jaki LiFePO4 wybrałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RadekNet napisał:

Własnie przyszedł do mnie prezent pod choinke - KraftDele KD146. Waży 23kg, więc całkiem spoko jak pomyslę o wadze mojego starego akumulatora 215Ah, który zastepuję Lifepo4 (liczę, że będe 15-20kg na plusie). Chcialem kupić mniejszy generator, ale na słabszym nie ruszyła by moja klima postojowa. Hałas do zaakceptowania, ale na leśnym parkingu, przy innym kamperze odpada ;)

Super, testuj i daj znać co i jak, byłem teraz w Zieleńcu i jak mam być szczery to raczej nikomu by nie przeszkadzał taki generator jak by godzinę pochodzi. Też dziś jednego oglądałem 1500w niby nowy ale nie chciał odpalić i odpuściłem, cena 750zł, zapomniałem nazwę.

Ja raczej będę patrzeć na słabszego, takiego koło 800w, taki mi starczy a myślę że będzie cichszy, chodz mogę się mylić.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma już na rynku agregatów w okolicach 800W. Nie wiem czemu ale tak jakoś się porobiło. Nawet chińskich no name już nie widać. 

Z sensownych jakościowo to Fogo ale jest mocniejszy no i 2tyś zł. Reszta markowych jedzcze droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielpoz napisał:

Praktycznie nie ma już na rynku agregatów w okolicach 800W. Nie wiem czemu ale tak jakoś się porobiło. Nawet chińskich no name już nie widać. 

Z sensownych jakościowo to Fogo ale jest mocniejszy no i 2tyś zł. Reszta markowych jedzcze droższa. 

 

Powiedz czy na parkingu w Zieleńcu przeszkadzał by komuś taki agregat jak by godzinę pochodził?????, może nie w nocy ale w południe albo wieczorkiem, tam i tak większy hałas robią naśnieżarki,

O tym myślałem

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjkpc_O39ztAhXUhdUKHRgCCWwYABAEGgJ3cw&ohost=www.google.pl&cid=CAESQOD2pfboAo2LEYiPjrymg97xNy6CMo8cZLHZTVVhuQCfpPzppMyb6pPNgha4VHlhKlxQICqWDfhcou9noKx4NKE&sig=AOD64_3Hw0_NoOy6KuGrM4yfeIoX3hDmTw&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjWmsnO39ztAhXEyYUKHfZXCM8Q9aACegQIBBBU&adurl=

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często kamperowcy mieli włączone agregaty w Zieleńcu. Mi osobiście to nie przeszkadza tym bardziej że tam wiatr jest głośniejszy. 

 

Ten z linku to nie jest wyciszony i chyba 2T więc unikaj tego typu wynalazków.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszkadzają agregaty ? niech sobie dany delikwent w srodku odpali jak chce a nie robi hałasu i zakłóca spokoju innym To samo sie tyczy odpalanych kamperow zeby podladowac aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, RadekNet napisał:
Własnie przyszedł do mnie prezent pod choinke - KraftDele KD146. Waży 23kg, więc całkiem spoko jak pomyslę o wadze mojego starego akumulatora 215Ah, który zastepuję Lifepo4 (liczę, że będe 15-20kg na plusie). Chcialem kupić mniejszy generator, ale na słabszym nie ruszyła by moja klima postojowa. Hałas do zaakceptowania, ale na leśnym parkingu, przy innym kamperze odpada emoji6.png

Jaki LiFePO4 wybrałeś?

Na razie mam jedną taką paczuszkę, druga w drodze:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001600262975.html
Trzy powinny mi zapewnić min jednodniową niezależność (zima, włączona lodówka, włączone webasto, brak slońca z solarów), a potem albo zmiana miejsca postoju (alternator naładuje baterie), albo ... agregat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kit , @mundek28 wiadoma sprawa że najpierw pytasz sąsiadów czy takie ustrojstwo będzie przeszkadzać czy nie, tak samo włączone auto, ostatnim razem sąsiad z kampera podszedł i pytał czy może odpalić sprzęt na godzinę żeby trochę podładować aku, mówię nie ma problemu ładuj na zdrowie.

Jak nie ma marudów sąsiadów to włączasz i pasuje, jak marudy to pakujesz manele i jedziesz na drugi koniec gdzie sąsiedzi wyrozumiali i po problemie :D, najważniejsze się dogadać i nie przeszkadzać innym.

Co do Zieleńca to myślę że nikomu by nie przeszkadzał taki cichy agregat bo tam i tak jest głośno:bevil:

 

 

 

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na amazon.de są używane w stanie idealnym Hondy eu10 (410eur) oraz eu20 (540eur).

Sprzedawca jakiś nowy ale zawsze jesteśmy chronieni gwarancja Amazonu.

Co o tym sądzicie?
EU10 czy EU20? 600pln różnicy.

Honda Inverter generatory prądu EU 20 I generator agregat prądotwórczy https://www.amazon.de/dp/B000VDFQDW/ref=cm_sw_r_cp_api_fabc_7J33FbS2Q0EQY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Weekend napisał:

Panowie na amazon.de są używane w stanie idealnym Hondy eu10 (410eur) oraz eu20 (540eur).

Sprzedawca jakiś nowy ale zawsze jesteśmy chronieni gwarancja Amazonu.

Co o tym sądzicie?
EU10 czy EU20? 600pln różnicy.

Honda Inverter generatory prądu EU 20 I generator agregat prądotwórczy https://www.amazon.de/dp/B000VDFQDW/ref=cm_sw_r_cp_api_fabc_7J33FbS2Q0EQY

Bezapelacyjnie EU20. Raz wydane pieniądze i zapewniam na 10 lat spokój. Agregat posiada czujnik poziomu oleju silnikowego w razie czego się sam wyłączy. Mój tata już ponad 10 lat używa Generator Hondy EU20 jak i ja również z takiego korzystam, jest bardzo dobry. Prawie większość "kampero-maniaków" posiada własnie takie generatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu oleju to ma już chyba każy agregat. Nawet tani chińczyk. 

Ja dla siebie bym bral EU10, jak ktoś ma większe potrzeby to wybiara sprzęt z inną mocą? 

2000zł za używany sprzęt bez gwarancji i od mało wiarygodnego sprzedawcy to taka rewelacja cenowa?  3200netto kosztuje nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.