Skocz do zawartości

Ogrzewanie Primus 2480


Rekomendowane odpowiedzi

Piotruś . Ja mam oryginał - reduktor regulowany 200-500 mbar . Po prostu wężyk miał więcej niż 10 lat , więc chciałem go wymienić . Reduktor będzie miał 10 lat w tym roku i dlatego zaczałem szukać nowego . na zdjęciach zobaczysz oryginalny podział ciśnień . Z reduktora 500 mbar gaz dochodzi wężem gumowym z góry do rozdzielacza . Czarny zawór odcina gaz do pieca - przewód metalowy w dół . Pomarańczowy reduktor to 30 mbar na urządzenia .Tak było jak kupiłem budkę . Jacek w swoim zastosowała 50 mbar dla pieca i u niego chodzi . U mnie nie chciało .Dlatego wróciłem do 500 .

post-1138-0-34367200-1453141852_thumb.jpg

post-1138-0-13064900-1453141864_thumb.jpg

post-1138-0-35332600-1453141931_thumb.jpg

post-1138-0-86809800-1453141942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Tak czytam o reduktorze za reduktorem itd i myślałem że jeden za drugim a tu widzę że jest specjalny trójnik.

Ok teraz już wiem o co wam chodzi ;). Sorry za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a widzisz Piotrze a trzeba było i byś zobaczył jak sprzęcik zapindala na reduktorze 500 i 50 mbar :] . Ale nic straconego przy następnej okazji damy radę i nadrobimy to.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W razie "W" chyba wiem gdzie można znaleźć pozostałości po takim ogrzewaniu (bez pieca bo ukradł go poprzedni właściciel cepki).

Reduktor nawet jak jest to stary więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem wstępny test na reduktorze 150mbar. Na początek powiem, że maks otwarcie tego reduktora jest gdy pokrętło regulacji "wkręcimy" do końca. Szkoda, że nie ma żadnych oznaczeń w tej kwestii, bo przez pierwszą godzinę piec dostawał minimum gazu.

Ogólnie już przy odpalaniu(na 150mbar) słychać wyraźny szum gazu w przewodach, czy z dyszy(?), piec chodził na jednym palniku i rury były zdecydowanie bardziej gorące, niż na 50mbar na trzech palnikach-na wylocie z pieca parzyły, na powrocie prawie. Na wylocie kominka temp. też była odczuwalnie wyższa. Na początku temp w czepce 1,9stC po 4rech godzinach 15stC.

 

Niestety kaloryfery są u mnie mocno zabudowane i szpary wentylacyjne trochę przyciasne(ze starości wypaczone listwy), miejscami  w ogóle zatkane, więc okres nagrzewania przestrzeni w czepce jest przez to dłuższy. Jak to poprawię sprawdzę jeszcze raz. Czasu mało bo chce na kilka dni jechać w ferie.

 

Druga kwestia:

Piec już nie wyłączył się podczas pracy ale, gdy po tych 4rech godzinach zacząłem się bawić pokrętłem regulacji temp. i wyłączyłem tym piec to już nie chciał zaskoczyć. Gaz leciał ale się nie odpalał. Dopiero gdy podpiąłem zasilanie do czepki z auta to zadziałał. Przypuszczam że to świeca żarowa albo jest wadliwa albo nagrzewa się odpowiednio tylko przy wysokim napięciu gdy akumulator jest w pełni naładowany :hmm:

 

Podczas zabawy z odpalaniem pieca kaloryfery ostygły. Uruchomiłem go na dwóch palnikach i  efekt był piorunujący-po kilku minutach rury nawet na powrocie parzyły.

 

Ogólnie nie zachęcam ani nie polecam na razie tego reduktora, jak w ciągu kilku dni ogarnę dobrą wentylację kaloryferów będę miał więcej czasu na test dam znać.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Macieju to mnie zmartwiłeś bo byłem pewien że montaż tego regulatora całkowicie cię usatysfakcjonuje i twoje problemy z ogrzewanie dobiegną końca, lecz to co piszesz z zatkanymi otworami wentylacyjnymi może się przyczyniać od tego że ciepło z grzejników nie ma jak się wydostać z pod szafek i innej zabudowy. więc nie przekreślajmy całkowicie tego produktu poczekajmy na ponowne testy. Wiedząc jak jest zbudowana instalacja grzewcza jestem przekonany że jeśli ciśnienie gazu zwiększysz trzykrotnie to ogrzewanie wzrośnie raczej tak samo więc efekt powinien być oszałamiający z nowym reduktorem, w porównaniu do poprzedniego.

 

Ale cóż poczekamy na ponowne testy, przypominając jeszcze o tym ze przepływ powietrza po przez grzejniki odbywa się grawitacyjnie należało by również zadbać również o czystość radiatorów grzejnika ( pajęczyny , kurz ).

 

post-1979-0-49359500-1453838640_thumb.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.