Skocz do zawartości

Ogrzewanie Primus 2480


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Seba328 napisał:

Witam, niestety padła u mnie pompka obiegowa przy piecu 2490 podratuje ktoś jakimś linkiem ew gdzie szukać zamiennika będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź. 

Cześc

Jakiś czas temu jak moja pompka padła , to prawie ją sprowadziłem ze Szwecji . Koszt to około 800 zł . Mój znajomy ze sklepu karawanigowego poradził aby zastosować dodatkową  pompę od mercedesa . Kupiłem od VW . Zamontowałem i działa już dwa lata . Szukaj dodatkowej pompy obiegowej . Bardzo fajne ma renault . Bardzo lekkie . Za to VW bardzo trwałe .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maćki napisał:

Cześc

Jakiś czas temu jak moja pompka padła , to prawie ją sprowadziłem ze Szwecji . Koszt to około 800 zł . Mój znajomy ze sklepu karawanigowego poradził aby zastosować dodatkową  pompę od mercedesa . Kupiłem od VW . Zamontowałem i działa już dwa lata . Szukaj dodatkowej pompy obiegowej . Bardzo fajne ma renault . Bardzo lekkie . Za to VW bardzo trwałe .

Powodzenia

Bardzo dziękuję za odpowiedź ratuje nas to bo akurat awaria na kempingu... I tu moje drugie pytanie czy da radę to wymienić bez spuszczania płynu z instalacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Seba328 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź ratuje nas to bo akurat awaria na kempingu... I tu moje drugie pytanie czy da radę to wymienić bez spuszczania płynu z instalacji? 

Cześć.  Jak będziesz wymieniał pompę płynu niewiele wycieknie.  Miłej zabawy  :-)

Edytowane przez maćki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sloma7d napisał:

Też mnie czeka wymiana tej pompy od jakiego vw czy Mercedesa podchodzi jak mniemam to chyba tylko kwestia będzie rozmiaru kroccia na pompie? Bo to zwykła pompka obiegowa

Właśnie skończyliśmy wymianę oraz test czy wszystko działa wzięliśmy jedyną pompę w okolicy Bosha do Mercedesa króćce mają 20 mm czyli mniej od fabrycznych o 2 mm ale udało się ścisnąć nowymi opaskami. Jeśli chodzi o wymiary z tego co patrzyłem do np. Passata są grubsze przewody i wtedy ciaśniej by weszły. Wymiana sama w sobie dziecinnie prosta i szybka. 

 

15 godzin temu, maćki napisał:

Cześć.  Jak będziesz wymieniał pompę płynu niewiele wycieknie.  Miłej zabawy  ?

I tu również chciałbym serdecznie podziękować za pomoc wiszę piwko i to nie jedno ;)

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka może być od Mercedesa c klasy. Ładnie pracuje z regulatorem obrotów(u mnie dołożonym) i wtedy jest niesłyszalna, niestety ma wąskie króćce, trzeba kombinować. Nie kupujcie używek-wszystko do wymiany w środku. Chińskie podróbki z kolei hałasują i żrą 2.5A podczas pracy. Oryginał koło 3w.

Pompka z VW t4 jest tańsza, ma szerokie króćce, to duży plus, niestety brak łożyskowania takiego jak w mercedesie powoduje że jest głośniejsza, źle znosi też wolne obroty z regulatora, tzn. wpada w wibracje. 

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z was reanimował już kociołek? U mnie wygląda on tak od spodu i muszę znaleźć kogoś kto to pospawa. "Mięsa" jeszcze jest tylko z tym typem stali podobno nie jest łatwo. Chyba że wiecie gdzie można kupić jakąś używkę.

86991759_270254967274749_2203427937787576320_n.jpg

86807018_625815001554543_1804212836453318656_n.jpg

86732525_817870325358926_3369487652863606784_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kolego "Kormoran" napisz coś więcej o tym z jakiego to jest roku, jaka przyczepa no i najważniejsze z jakiego obszaru jesteś, łatwiej będzie ci pomóc z tym systemem grzewczym. Informacji mam dużo i od ciebie zależy czy to będzie działać czy trafi na złom.

pozdrawiam serdecznie Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 12:20, OLoR napisał:

A czy któryś z was reanimował już kociołek? U mnie wygląda on tak od spodu i muszę znaleźć kogoś kto to pospawa. "Mięsa" jeszcze jest tylko z tym typem stali podobno nie jest łatwo. Chyba że wiecie gdzie można kupić jakąś używkę.

86991759_270254967274749_2203427937787576320_n.jpg

86807018_625815001554543_1804212836453318656_n.jpg

86732525_817870325358926_3369487652863606784_n.jpg

Witam i udało się zreanimować kociołek.U mnie wygląda tak jak na zdjęciu i teraz jest dylemat czym najlepiej to oczyścić i jakiej farby użyć?

IMG_20200307_190857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć  mam problem z moim primusem 2490 niedawno zakupiona przyczepka  od włączenia na gaz i słyszalnym pyknieciu po około 10s zapal się lampka czerwona w trójkącie?? Jak może być przyczyna  dodam że na prąd wszytko ochodzi oczywiście oprócz piecyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.