Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

Witus, ja nie lubie takich pajacow/cwaniaczkow, takich jak ten z filmiku, ktory tu wrzuciles... Wszyscy prawym pasem, a on sobie wyprzedza... 2-3 miesiace temu w Wawie mialem taki przypadek,;ze w Al. Jerozolimskich chcialem nawrocic do S-ki i stanalem swoim Renault Master na lewoskrecie. Przede mna 4-5 aut, po zmianie swiatel ze 2 moze ruszyly, wiec ja powoli tez... Az tu nagle Beema z Arvala, bach przede mnie... i prosto w tylek Insigni... typowy warszawski cwaniaczek... Szkoda, ze jeszcze wtedy kamery nie mialem...

 

A możesz wskazać podobieństwa między opisaną przez Ciebie sytuacją a tą pokazaną na filmie przez kol. witus?

 

No, to raczej jazda "na suwak" nie byla...

 

Owszem, chociaż nie wiem co masz na myśli - swój opis czy film. Zarówno w pierwszym jak i w drugim coś poszło nie tak, na filmie np. trafił się szeryf.

 

A propos suwaka - wszystko pięknie ładnie idea jest 100% słuszna - tyle że często gęsto wykorzystywana przez cwaniaczków.

 

Tak, jest wykorzystywana przez cwaniaków, którzy zamiast stać na zakorkowanym pasie jadą tym wolnym, który do tego służy. Jak droga jest zablokowana całkowicie to po co robić objazdy? Dla cwaniaków którzy nie chcą stać w korku? Najlepiej, żeby wówczas mega mądry szeryf wraz ze swoją grupą szybkiego reagowania też zablokował wszystkie alternatywne drogi - cwaniakom na pohybel.

 

Swoją drogą - gdyby, wszyscy kierowcy zrobili z siebie teraz "cwaniaków" to którędy przejechałby ten lepszy "cwaniak"? Ot, proste rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Krzy_, moja sytuacja i ta na filmie witusa, sa nieadekwatne do siebie. Podejrzewam, ze Szeryf z filmu dostalby mandat, jesli by policja sie gdzies jemu tam trafila...

 

Edytowane przez liveact (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to raczej jazda "na suwak" nie byla...

No właśnie, bezmyślny kierowca forda, zablokował ruch i spowodował jeszcze większy korek. Jest tysiące opracowań, które mówią, że jazda na suwak jest bardziej efektywna, zupełnie nie rozumiem tego formowania kolejek kilometry przed zwężeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzy_, moja sytuacja i ta na filmie witusa, sa nieadekwatne do siebie. Podejrzewam, ze Szeryf z filmu dostalby mandat, jesli by policja sie gdzies jemu tam trafila...

Witus, ja nie lubie takich pajacow/cwaniaczkow, takich jak ten z filmiku, ktory tu wrzuciles... Wszyscy prawym pasem, a on sobie wyprzedza...

 

No to teraz jeszcze bardziej nie rozumiem tego co napisałeś. Wg mnie, drugi cytat odnosi się do kierowcy z kamerką, Szeryf dostałby mandat, ale to pajac/cwaniaczek z kamerką jest be? Że tak zapytam piękną polszczyzną - WTF?

Zwróć uwagę, że na filmie jest znak zwężenia, ale zwężenie jest gdzieś tam z przodu a wszyscy jadą prawym pasem dużo wcześniej. Dzięki temu zamiast spowolnienia ruchu na np. odcinku od ostatnich świateł do zwężenia możemy mieć korek już dwa skrzyżowania wcześniej. Kierowcy, którzy chcą jechać w innym kierunku niż jest zwężenie muszą solidarnie odstać swoje w korku z tymi co na to zwężenie chcą/muszą trafić.

Ale widzę też pozytywną stronę takiego zjawiska - ten który musi przejechać przez zwężenie może być jeszcze większym pajacem/cwaniakiem i pojechać drogą alternatywną, jeśli taką  zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujące w polskich kierowcach jest totalne olewactwo/lenistwo/lepszość/niedotyczyctwo w przestrzeganiu podstawowych i naturalnych czynności jakie kierowca powinien przestrzegać.
Nie jest to kwestia edukacji ani czasu, jest to kwestia braku konsekwencji za nie podporządkowanie się przepisom.
Dlatego jestem za kamerkami, donosicielstwem bo to jedyna droga do tego by polscy kierowcy jeździli grzecznie nie tylko na widok patrolu.
Świadomość ze ktoś za mną może coś nagrywać i użyć przeciwko mnie nie jest donosicielstwem, tylko potencjalnym zapobieganiem złym nawykom a te większość mamy we krwi.
Tego nie da się tak łatwo wyprostować, nie ma co czekać, trzeba w Policji utworzyć komórkę zajmującą się tylko nagraniami i wystawianiem mandatów.
Jestem bardzo bardzo za!
.
.

Polskie przyzwyczajenia widoczne są również na autostradach w D.

Bardzo dużo jeżdżę więc widzę polską hołotę*

Roboty drogowe, ograniczenie 100, potem 80, nieraz 60...

Wpasowuję się w prędkość ciężarówek i tak ograniczony odcinek przemierzam.

W tym czasie polski cwaniak zawsze jedzie o 10 szybciej niż kolumna, wąskim lewym pasem z żółtymi oznakowaniami.

Cwaniakowi z Polski wolno, bo on wyszkolony, jazdę opanował doskonale na polskich drogach więc jedzie na grubość lakieru.

A co mu tam że roboty, że ciasno, że ograniczenie...

Tymczasem uwaga: Na Niemieckich autostradach działają już radary na polaczków i to bez ostrzeżenia :)

Ten akurat na węźle ze stałym ograniczeniem 80 tuż po "wyzwoleniu" z ograniczenia na odcinku z robotami drogowymi :)

 
* Nie mylić ze zdyscyplinowanymi kierowcami.

post-2083-0-67821600-1400427245_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem uwaga: Na Niemieckich autostradach działają już radary na polaczków i to bez ostrzeżenia  :)

 

Ja mam uczulenie na osoby twojego pokroju ktore nazywaja polaków :polaczkami: pewnie masz podwojne obywatelstwo i ci sie lejce popier........ wiecej czasu spedzam w niemczech niz w polsce i obraza mnie taka nazwa bez wzgledu na wszystko nie obrazaj innych   :czerwona: znam wieksze cwaniactwa niz przejazd 10km /h szybciej niz inni ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem uwaga: Na Niemieckich autostradach działają już radary na polaczków i to bez ostrzeżenia  :)

 

Ja mam uczulenie na osoby twojego pokroju ktore nazywaja polaków :polaczkami

...

Przepraszam. :przytul:

Nie chciałem Ciebie ani nikogo obrazić.

Pisałem to punktu widzenia Niemieckiego organizatora ustawienia tego fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dużo jeżdżę więc widzę polską hołotę*

Roboty drogowe, ograniczenie 100, potem 80, nieraz 60...

Wpasowuję się w prędkość ciężarówek i tak ograniczony odcinek przemierzam.

W tym czasie polski cwaniak zawsze jedzie o 10 szybciej niż kolumna, wąskim lewym pasem z żółtymi oznakowaniami.

 

 

 

Jeśli nie ma więcej jak 2 m to dlaczego ma nie jechać lewym skoro może?

Może tamci mają źle wyskalowane prędkościomierze  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę coś, co dla wielu jest czymś całkowicie niezrozumiałym:

post-14545-0-65914000-1400437095_thumb.jpg

To nie jest nawet kwestia znaku, tylko stosowania tej zasady codziennie. Dzisiaj ja wpuszczę, jutro ja będę wpuszczonym. Jaki sens ma kretyńskie blokowanie lewego pasa, kiedy jadąc dwoma pasami na zakładkę pięknie to idzie? Ale zawsze znajdzie się opóźniony w rozwoju, który uważa, że komitet kolejkowy, to podstawa.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma więcej jak 2 m to dlaczego ma nie jechać lewym skoro może?

Może tamci mają źle wyskalowane prędkościomierze  :]

:)

Nie, nie może, on musi pokazać że jego ograniczenia nie dotyczą, przez to stwarza jakieś tam zagrożenie, bo niechby podmuch wiatru nieco zniósł tira czy busa lekko na lewo, to ograniczony betonem lewy pas posłużyłby jak imadło. Może wtedy jeden z drugim zacząłby myśleć i przeliczać czy opłacalny jest zysk wyprzedzenia kilku aut na 2 kilometrowym odcinku.

Ta bezmyślność jest irytująca. I naprawdę, na 10 takich aut 9 jest PL  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tylko NRD nie może bo jazda lewym "wąskim" pasem jest dopuszczalna. Może jest 9/10 z PL bo tam w NRD to was masa jest ;) więc i statystyka taka a nie inna

Szczerze to nie rozumiem, masz dwa pasy prawy szerszy i lewy do 2 m wiec dlaczego mam jechać za tirami lub innymi którzy obok betonowego murku jedzie 50/h bo może dmuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że Ci wspaniali niemieccy inżynierowie sprawujący nadzór nad tym remontem ten lewy pas wyznaczają "tak dla jaj" bo przecież nim nie można się poruszać bo to imadło?

Nawet jak ten TIR ma problem i zamiast tych np. 50km/h jedzie 30 km/h bo wzniesienie, bo coś dowolnego innego.

Lewy pas dla jaj, a Ty jeździsz tylko prawym, tak?

No i oczywiście twój prędkościomierz wskazuje prawidłowo i nie dopuszczasz myśli, że może zawyżać i zamiast jechać 50km/h to własnie ty jesteś zawalidrogą.

 

Dajcie już spokój, w szczególności z tak "prawicowymi" poglądami bo temat już niczemu poza drapaniem się na wzajem nie służy. Każdy ma z Was rację, każdy jest OK, tylko Ci inni są źli, niedobrzy i w ogóle należly ich pozamykać. ehh. 

Dobrze, że mam tu konto bo bym chyba w tym układzie nigdy poprawnych polaków nie poznał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.