Skocz do zawartości

Ku przestrodze


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

      Znajoma zdecydowała się wyprzedzić ciągnik rolniczy 

na podwójnej linii ciągłej do tego w sąsiedztwie przejścia dla pieszych

Po jakimś czasie dostała wezwanie z policji. Tam pokazano jej filmik

z jej wyczynem. Filmik nagrany z kamerki mocowanej na przedniej szybie samochodu.

Mam w tej instytucji pracującą rodzinę. Poproszono mnie o dokładniejsze rozeznanie sytuacji.

Film przesłany na policję, drogą mailową, anonimowo.

Policja jest zobowiązana do przeprowadzenia czynności.

Jako, że to nagranie prywatne więc mandatu nie można wystawić, nawet po

przyznaniu się do wykroczenia.

Muszą oddać sprawę do sądu

Jedyne co jest możliwe to oświadczenie o poddaniu się dobrowolnie karze.

Ominie nas wtedy wizyta w sądzie

Tak czy owak sąd ją ukarze a na jej koncie zawita 15 punktów.

Polska to naprawdę dziwny kraj. Jak to pójdzie dalej w takim kierunku.

To różnej maści frustraci i inni dewianci zaczną masowo wysyłać swoje filmy.

Dokumentujące większe, lub mniejsze nasze wykroczenia drogowe.

Baa okaże się , że skrzywieni psychicznie polują. Jadąc specjalnie

wolniutko tam gdzie nie można wyprzedzać. Nagrywają i wysyłają swoje filmy.

Jeszcze trochę i zaczniemy patrzeć tylko w lusterka, czy aby jadący za nami 

nie ma czasem na kamerki na przedniej szybie.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dlaczego 'ku przestrodze"?

.

Jakiś czas temu sam pisałem o tym, by oficjalnie stworzyć w Policji komórkę zajmującą się tylko nadesłanymi filmami i nakładaniem mandatów. Ta komórka właśnie z nich miałaby się utrzymywać.

Kierowcy zaczęli by się sami pilnować i może nastałby porządek na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźmy dalej tą drogą. Historia zna takie przypadki.

Niech w każdym miejscu, w każdej chwili i każdego dnia, pojawia się obok nas taki "Paweł Morozow" z kamerką u boku.

Czemu nie ? Przecież wszyscy jesteśmy bez winy :hmm: , tylko kto pierwszy rzuci kamieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę sobie kupić taką kamerkę zupełnie w innym celu. Widziałem kiedyś super filmik wakacyjny powstały z nagrania idącego non stop podczas jazdy.

Super sprawa, nie trzeba stawać na siłę albo robić fotek przez okno z nadzieją ze wyjdzie ostrość...

A w tej kwestii cóż... teraz odwaga cywilna to zwykle komórka, laptop lub porysowanie komuś auta gwoździem. Takich mają obecnie kobiety młodych, gniewnych facetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze niech płacą  100zł za nagranie :]   :]   :]

Mogą nawet wypłacić autorowi filmu ,30% zapłaconego mandatu. :boks: ...........kupuję cztery kamerki..........i zasuwam na drogę ,po co chodzić do pracy........jak kasa sama pcha się na konto. :ee: :ee: :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy w każdej innej dziedzinie też jesteś taki uczciwy Wojtku i kierujesz się poczuciem moralnego obowiązku? Czy po prostu przemawia przez Ciebie zawiść i zazdrość nie wiadomo o co i wobec kogo. Tacy ludzie mają swoją nazwę. Są to DONOSICIELE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino. Kolego szczrze drażni mnie takie podejscie. Wszystko zależy od sytuacji!!!

Ciekaw jestem czy jak byś widział że okradają auto sąsiada/brata zadzwonił byś?

A może jak "stado karków" okrada i bije ludzi na żywca bo taki mają kaprys.

Pod marketem byłem świadkiem jak gość cofajac drugiemu wjechał w bok i zmasakrował go. Zerknoł tylko w lusterko wsteczne i odjechał. Jak dałem poszkodowanemu nr sprawcy. W ter zabudowanym jechałem ok 50 zepchnoł mnie do rowu tir. Rów był płytki inni kierowcy widzieli i wypchneli mnie. Dostałem furii. Dojechałem sprawce ok 30 km naprzód z zamiarem "przeszklenia", policja wczesniej zdjeła go na pobocze. Żona którą zostawiłem zadzwoniła na policje ze cos takiego miało miejsce. Ktos dał nr-y sprawcy. Okazało się ze gość miał 0,74 prom w wydychanym. Prawko stracił 2 tyg.wczesniej i jezdził na wtórniku który miał zagubić.

Nie generalizuj ! Czy Ty z tych co drą sie HWDP, JP etc. a jak krzywda im się dzieje to kreci 112?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek94 wszystko zależy od sytuacji - dokładnie tak jak piszesz, zauważ jednak, że Marko opisał sytuacje i nie widze tam aby ktoś kogoś krzywdził.

Więc nie ma co generalizować. 

 

Pani złamała przepis i to jest fakt, niewidziałem filmu i niewiem czy spowodowała zagrożenie czy nie, od egzekowania prawa są odpowiednie służby.

 

Jedno jest pewne

 

Powstanie mody na zabawę w "uwaga pirat" może się źle skończyć. Szczególnie jak moda ta powstanie wśród świeżo upieczonych kierówców, którzy w szkole zaczną scigać się kto nagra więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, popytaj w rodzinie ;). Wydaje mi się, (chodź nie mogę tego znaleźć - wiele stron nie wchodzi przez proxy), że wyprzedzanie pojazdu wolnobieżnego (np. tego ciągnika) jest ok na ciągłej. Natomiast, przejście dla pieszych jest odrębną sprawą i tu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Być może uda się coś zbić i dostanie troszkę mniej. 

 

a i może pomogłoby w tłumaczeniu, to:

Art 24 pkt.2 ppkt.6 Kodeksu Drogowego brzmi; kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości.Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo- i w razie potrzeby- zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.W komentarzu do tego jest pkt 16.Na kierujących niektórymi pojazdami ustawodawca nałożył dodatkowy obowiązek.Dla ułatwienia wyprzedzania.kierujący pojazdem wolnobieżnym,ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika są obowiązani zjechać jak najbardziej na prawo i- w razie potrzeby-zatrzymać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek a która z twoich opowieści mieści się w ramach nakreślonych przez Marco6, bo wg mnie żadna. Po jakim czasie złapano by tego tirowaca jakby oprzeć się tylko na filmiku. Myślę, że zdołałby wytrzeźwieć.

Tu trzeba było raczej odwagi cywilnej o braku której ja wyżej pisałem. A powiem jeszce inaczej. Kto z ludzi urobionych po pachy w pracy, mających jeszcze obowiązki rodzinne w domu i koło niego ma czas na nagrywanie, kopiowanie i przesyłanie tego typu materiału, bo wg mnie nastoletnie cwaniaczki które założyły się kto więcej tego typu filmików wyśle albo sflustrowane nieroby z 20 letnią historą bezrobotnego. Na prawdę nie sztuka zrobić komuś kuku, kto ma dużą, czystą i czytelną tablice rejestracyjną i przede wszystkim polską. Pijani piesi i bezczelni rowerzyści to problem niczyj, bo przeciez pesla na koszulce wydrukowanego nie ma. To jak go łapać

 

Acha nie odczytałeś właściwie aluzji Domino do WojtEwy... i chyba dla tego cię troszkę poniosło, bo przeceież każdy chiałby czuć się bezpiecznie na drodze i raczej piratów drogowych wśród nas nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o fakt nazwania kogoś "donosicielem" w bardziej jawny lub zakamuflowany sposób.Dałem na to przykłady! Donosiciel to zwykła łajza ktora coś robi coś dla własnej chorej satysfakcji, to był powód mojego przypływu furii.

Może i cisnienia podłapałem...

Kazdemu zdarzyło sie popełnić wykroczenie lub nawet przestępstwo umyślnie lub nie czesto z niewiedzy, jednym sie upiecze innym nie. Nikt nikogo nie nazywa przestępcą, bandytą, czy diabeł wie jak to czemu donosicielem/ donosicielstwem? Jesli opatrznie zrozumiałem przekaz to przepraszam....

 

Edytowane przez marcinek94 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się czasami zastanawiam czy nie zamontować kamerki na samochodzie. Miałem kiedyś kolizję, ewidentnie nie moja wina. Wzywam Policję, wersje, moja i sprawcy są rozbieżne. Sprawa ląduje w sądzie, okazuje się że na skrzyżowaniu na którym doszło do kolizji, jest monitoring! hura. NIestety, nic nie nagrał.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.